Pouští se a pláče u pití z lahvičky

39
12.4.20 09:16

Pouští se a pláče u pití z lahvicky

Zdravím, vím, že to tu už asi bylo. Malý mi začal pár dní zpet dělat vyrval u pití z lahvičky(2,5mesice - do teď vše v pořádku). Pije stále z jedné dírky 0+. Nevím, co dělat.
Vždy když má hlad, tak se chytí začne pít a začne sebou síť a pouštět se a plakat a stále dokola, než se nenapije pořádně. Mám pocit, že i u té nejmenší dírky mu to tece rychle a nestíhá polikat. Láhve máme Avent Natural.
Můžu poprosit o nějakou radu, případně, kterou lahvičku zkusit? Nebo nějakou zkušenost, zda to přejde?
Jinak na břicho a prdíky netrpime, to vím určitě, po jídle nikdy nepláče. Je spokojený a prdí jak hroch ????
Děkuji moc za jakoukoliv odezvu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
585
12.4.20 09:37

Ahojky. Tohle mi kolem 3 mesice zacala delat prvni dcera. Mela take Avent Natural…lahvicek jsme ozkouseli mraky a delala to s kazdou, mleka jsme take zkouseli zmenit a nic. Mela tedy reflux, hazela fakt savle i dve hodiny po krmeni… hypoteza tedy byla, ze ji pali zaha a ze proto place. Na detskem gastru jsme dostali Helicid, ale ani to nijak nezabralo… doted nevim, co ji vadilo. Co jsem se tehda docetla a co jsem se radila, tak tech problemu muze byt mnoho. Bud fakt vadi savicka, rychlost toku, chut mleka, teplota mleka, poloha krmeni, castejsi potreba odrihnuti… kolem tretiho mesice deti opousti ten vrozeny saci reflex, nad kterym oni vubec nepremysleji a nahrazuje se vedomym sanim - muze si zacit uvedomovat veci, co mu „vadi“… casto to pry muze paradoxne byt, ze z lahvicky to tece tak snadno, ze si neuspokojujou dudani… a nebo naopak, ze uz novorozenecka dirka nestaci a mimco je nastvane, ze taha a tece to pomalu… :think: Jako je to alchymie no… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
12.4.20 09:42
@Freya10 píše:
Ahojky. Tohle mi kolem 3 mesice zacala delat prvni dcera. Mela take Avent Natural…lahvicek jsme ozkouseli mraky a delala to s kazdou, mleka jsme take zkouseli zmenit a nic. Mela tedy reflux, hazela fakt savle i dve hodiny po krmeni… hypoteza tedy byla, ze ji pali zaha a ze proto place. Na detskem gastru jsme dostali Helicid, ale ani to nijak nezabralo… doted nevim, co ji vadilo. Co jsem se tehda docetla a co jsem se radila, tak tech problemu muze byt mnoho. Bud fakt vadi savicka, rychlost toku, chut mleka, teplota mleka, poloha krmeni, castejsi potreba odrihnuti… kolem tretiho mesice deti opousti ten vrozeny saci reflex, nad kterym oni vubec nepremysleji a nahrazuje se vedomym sanim - muze si zacit uvedomovat veci, co mu „vadi“… casto to pry muze paradoxne byt, ze z lahvicky to tece tak snadno, ze si neuspokojujou dudani… a nebo naopak, ze uz novorozenecka dirka nestaci a mimco je nastvane, ze taha a tece to pomalu… :think: Jako je to alchymie no… :lol:

Díky, já vůbec nevím, čím to může být. A přešlo to za nějakou dobu? Mě se mlíko nechce měnit. Jako ublinkava ale není to tak hrozne Řekla bych, že normálně. Odrihavat zkouším dát, ale když má hlad, tak je neklidný a pijeme raději dál. Až se s tímhle vším u jídla poperem, tak je hodný miminko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
585
12.4.20 09:50

@SonaV No… preslo to asi az v 8 mesicich veku… proste jak plynule presla na jiny jidlo, tak ji ta lahvicka pomalu prestala vytacet :lol: Pak od toho cca roka do cca roka a pul nepila z lahvicky a mliko vubec a najednou od cca 2 let byla schopna vychlemtat z lahvicky i litr za den (a to k tomu normalne jedla)… ve 4 letech se ji lahvicka rozbila a tak jsme se obe shodly, ze uz je velka a novou porizovat nebudeme… u babicky ma ale pred spanim vecer mliko z lahvicky, kdy si rekne, dodnes (je ji 5,5 roku) a je z toho vzdycky tak spiklenecky nadsena, ze vi, ze je to ujety, ale ze je ji prej hrozne prijemny si to takhle pred spanim vycucnout :lol:.
Takze zpetne vazne netusim a dcera take ne… ja pak jednu dobu (od tak 5 mesicu) delala, ze cast tak nejak vypila z lahvicky a do zbytku jsem ji prisypala trochu ryzovy kase a dojedla si to lzickou no… to ji nevadilo… jooo a pak kolem tech 4 mesicu to vlastne radsi pila z plastovyho hrnicku-ze jsem ji u pusinky drzela hrnicek a pomalinku naklapela a ona polykala… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8359
12.4.20 09:57

Muze ho bolet brisko…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
12.4.20 10:59
@Freya10 píše:
@SonaV No… preslo to asi az v 8 mesicich veku… proste jak plynule presla na jiny jidlo, tak ji ta lahvicka pomalu prestala vytacet :lol: Pak od toho cca roka do cca roka a pul nepila z lahvicky a mliko vubec a najednou od cca 2 let byla schopna vychlemtat z lahvicky i litr za den (a to k tomu normalne jedla)… ve 4 letech se ji lahvicka rozbila a tak jsme se obe shodly, ze uz je velka a novou porizovat nebudeme… u babicky ma ale pred spanim vecer mliko z lahvicky, kdy si rekne, dodnes (je ji 5,5 roku) a je z toho vzdycky tak spiklenecky nadsena, ze vi, ze je to ujety, ale ze je ji prej hrozne prijemny si to takhle pred spanim vycucnout :lol:.
Takze zpetne vazne netusim a dcera take ne… ja pak jednu dobu (od tak 5 mesicu) delala, ze cast tak nejak vypila z lahvicky a do zbytku jsem ji prisypala trochu ryzovy kase a dojedla si to lzickou no… to ji nevadilo… jooo a pak kolem tech 4 mesicu to vlastne radsi pila z plastovyho hrnicku-ze jsem ji u pusinky drzela hrnicek a pomalinku naklapela a ona polykala… :lol:

A jak jste to celou dobu zvládali? Pořád jedl tak blbě? Je to na palici, když vidím co vyvádí u jídla… :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
12.4.20 11:04

@Freya10 přesně jak píšete jsem to měla s dcerkou…pořadně mi nechtěla kolem toho 3m jíst z lahvičky..tak jsem toho spoustu zkoušela…pak jsem zkusila jinej dudák na flaštičku aby ji to teklo víc, a bum bylo po problému 😅

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2828
12.4.20 11:10

Zkusila bych jinou savicku, ja jsem tedy kojila, obcas z lahve odstrikane mliko, ale kolem toho 3 mesice delalo mimco problemy taky :? Porad brek, odtrhavani od prsa, hlavne vecer, preslo to asi za tyden samo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
12.4.20 20:19
@Ibibi píše:
@Freya10 přesně jak píšete jsem to měla s dcerkou…pořadně mi nechtěla kolem toho 3m jíst z lahvičky..tak jsem toho spoustu zkoušela…pak jsem zkusila jinej dudák na flaštičku aby ji to teklo víc, a bum bylo po problému 😅

Zkouším a bohužel to nepomáhá :think:
Tak těžko říct, co dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
12.4.20 20:30

@SonaV nejspíš zkoušet dál…prostě nabízet jídlo..když se vzteká, nechat…až se uklidní, znova nabídnout…jinak, vy dodržujete nějakou určitou dobu mezi krmením? Mě to třeba malá dělala první měsíc..DR mi rekla at krmim nejdele po trech hodinach a celou dobu byl takovej problem..prestala jsem hlidat, nechala to na ni kdy chce jist a prestala to delat…pak znovu zacala po tom tretim mesici, ale u toho nevim, jestli to vyresila zmena dudaku u flasticky, nebo jestli to bylo proste jenom tim ze cca mesic jsem se s ni takhle trapila a proste se to casem vyresilo,,samo"

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
12.4.20 20:31

@SonaV jinak, co ti na to rekla DR. konzultovala jsi to s ni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
12.4.20 20:46
@Ibibi píše:
@SonaV jinak, co ti na to rekla DR. konzultovala jsi to s ni?

Zatím ještě ne, intervaly jsou většinou po 3 hod, a to place hlady. Dřív nedavam. Jen pokud vypije malo a řekne si, když je vzhůru (nezaspi to)
Jinak nějak nehlídam čas, není moc čas 8) beru to nějak rozumem a když fakt dost pláče.
Když je fakt hlad po dlouhé době, tak chvíli jí dobře a pak začne zase. Tak netuším co se děje. Začala jsem chodit po domě a někdy mi to pomůže, že kouká, někdy ne. Vždy když začne vztek vytáhnu a pak zase vrátím savičku a pořád dokola, dokud se nezasyti.
Věřím a můžu doufat, že to přejde. Nechci něco měnit ci pořád zkoušet. Přece miminka vseobecne, nemají rády změny… Tak snad to vymizí. Jinak budeme papat takhle dál…
A z Dr to konzultovat budu, na konci měsíce jedeme na očkování, snad pořadí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
12.4.20 20:55

@SonaV zkus ji zavolat, at kdyztak poradi…ale pokud zadny jiny problem neni (zacpa, prdiky, bolest briska) tak proste asi jen cekat az to prejde… jinak, krmis UM? davas caj?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
12.4.20 21:00
@Ibibi píše:
@SonaV zkus ji zavolat, at kdyztak poradi…ale pokud zadny jiny problem neni (zacpa, prdiky, bolest briska) tak proste asi jen cekat az to prejde… jinak, krmis UM? davas caj?

Krmíme UM + MM, buď na střídačku, nebo micham.
Zácpa není vykaka se sám, i když musí trošku zabrat :lol: ale zvládne to. Má to jako pastu.
Dávám vodu, střídám s čajem. Ale nic si skoro neveme. Ale nabízím, ať si zvyká.
Na bříško netrpěl vůbec, od začátku vše v pohodě. Tak si říkám, že by ze dne na den začal? A jinak prdí dost bez kroucení či pláče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
12.4.20 21:09

Dělá to u obojího? Nepostřehla jsi že by to třeba u jednoho dělal víc? Jak dlouho krmíš UM? Dávej spíše ten čaj zatím…mě to třeba malá dělala když jsem krmila UM BEBA. Po měsíci jsem přešla na nutrilon a vše vpoho, je to asi jedno s druhým 🤷 prvních 14 dní jí to chutnalo, pak už u toho byla vzteklá, tak jsem na doporučeni dr. přešla na jiný a vše vpoho 🤷 pokid by ho trápilo bříško, určitě by se to projevilo hned, a ne až po nějaký době ( samozřejmě každé dítě je individuální takže to nemůžeš brát až tak přesně) zkus vysledovat i tohle..je možné, že mu vadí že to mícháš, nebo něco…musíš se chytit každé maličkosti, znáš ho nejlíp…zkus sledovaz jak reaguje když mu dávás jen UM, když mu dáváš jen MM a když to mícháš…jak reaguje na čaj, či vodu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat