Pouštíte děti samy ven? Věk 7+

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dana066
Kecalka 334 příspěvků 02.04.18 14:25
Pouštíte děti samy ven? Věk 7+

Četla jsem článek o tom, že rodiče nepouští děti samy ven. Jak to máte vy? Já jsem bezdětná, tak mě to zajímá u jiných. Je fakt, že u nás na sídlišti je venku, co se dětí týká, pusto, prázdno.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Janli
Závislačka 3844 příspěvků 6 inzerátů 02.04.18 14:27

Jsem na vesnici a děti tu pouštíme běžně. To je taky důvod, proč bych nikdy do města nešla. Chci poskytnout dětem volnost a bezpečí.

anahita
Zasloužilá kecalka 913 příspěvků 02.04.18 14:33

Je mi 31 a sama jsem byla venku od 5let + 7 dalších dětí od věku 4-10. Nyní nikdo a to bydlím ve stejné ulici a vrstevníky máme v baráku, ale raději jdeme s kámoškama do parku nebo do herny. Mám 5 a 1 rok děti. A popravdě si nedovedu předatavit toho 5leťáka poslat ven. Opravdu bych měla strach, že mu někdo ublíží :-( ale počítám, že až začne chosit do školy, že už se bude scházet s kamarády na fotbal a tak. Ale bát se budu vždy.

novakova.t
Závislačka 2719 příspěvků 02.04.18 14:37

V Praze bych dceru teda nepustila. Já chodila myslím od 7-8 s tefonem a před barák. Tesim se na vesnici

jdukolem
Hvězda diskuse 49250 příspěvků 02.04.18 14:40
@Dana066 píše: Četla jsem článek o tom, že rodiče nepouští děti samy ven. Jak to máte vy? Já jsem bezdětná, tak mě to zajímá u jiných. Je fakt, že u nás na sídlišti je venku, co se dětí týká, pusto, prázdno.

ano jsem na vesnici a děti si hrají obvykle před domem je na ně vidět… syn má 8,5

Pennya
Zasloužilá kecalka 915 příspěvků 02.04.18 14:41

Když jsme my byli malí, bydleli jsme v paneláku na sídlišti kde hned za barákem a přes cestu před barákem bylo hřiště a šlo na něj jakž takž vidět z okna, takže nás mamka pouštěla.
pouze příkaz, nechodit za roh, a být na místech odkud i my vidíme na balkon :-D já bych pustila ale muselo by ktomu být v okolí vhodné prostředí, tak jako jsme to měli my.

Tarjei
Závislačka 3379 příspěvků 02.04.18 14:43

Nejstarsi chodi ven sam od sedmi, okresni mesto.

Aspera
Neúnavná pisatelka 19712 příspěvků 02.04.18 15:03

Malému je zatím 6 a samotného ho mimo zahradu nepouštím. Na zahradu, ale se ségrou 4 už sami chodí. Když jdou za kamarády jdu s nima a s maminkou si zatím pokecáme.

Helileli
Ukecaná baba ;) 2240 příspěvků 02.04.18 15:16

Syn má 8, Praha, chodí poměrně kus cesty sám do a ze školy, pak ještě jednou takový kus do knihovny. Ale ven sám moc nechodí, dojde si do krámu, když má na něco chuť, vezme s sebou případně i pětiletého. Když napadl sníh, byli přes ulici bobovat, ale za 20 min byli zpátky. Když jsem tam s nimi týden předtím byla, vydrželi hodinu. U nás je to spíš tak, že já je postrkuju a oni se bojí :mrgreen:

Ale že by chodili ven s nějakou partou, to ne, asi to bude i tim, že starší je takový introvertní, rád si čte, partu nemá. Mladší je čertík a předpokládám, že kolem něj se budou kamarádi hemžit a v cca té druhé třídě bude asi venku „lítat“. Bránit mu nebudu, věřím, že dítě je schopno zvládnout své přirozené prostředí, ve kterém vyrůstá.

Lenka_Hal
Závislačka 3409 příspěvků 02.04.18 15:23

Jen na nasem pozemku (Les a velky travnik), bydlime v podstate na samote. Ve meste bych nepustila.

Kelsey
Hvězda diskuse 43494 příspěvků 02.04.18 15:24

Od prestehovani na vesnici, tak mi decka postupne chodi ven vsichni, ale chodi spolu (v srpnu 4r. co bydlime) a maji 5., 6,5r. a 9,5r., ale u nas i predskolaci sami dojdou na krouzek.
Napred jsem poustela holky, protoze prvni podzim a jaro byla zahrada staveniste. Nez se vse upravilo, tak jezdily pred barakem na chodniku na enduru, koloodrazedle, kole, pak se kluk pridal. Ted uz je poustim i na hriste samotne (udelali nove na brusleni a skate). Nebo je odvedu na to hriste, mame ho 5 minut od domu. Doma na plotne mam rozvareny obed a pobiham mezi hristem a barakem. Prekontrolovat a jdu zpet. Minule jsem odesla a velci, pubertaci nadavali mensim, ze maji jit na prulezky jinam, ze jim zavazi, kdyz brusli. Pritom je to rozdelene. Ale az jsem odesla, tak vyrypovali.

Kelsey
Hvězda diskuse 43494 příspěvků 02.04.18 15:26

Skolacka vyzvedava skolkare, kdyz nestiham. Chodi do skoly a ze skoly sama.
Zili jsme 5r. ve meste a je to jine, jak na vesnici velke. Tady je moznost volnosti.

Borůvka1990
Kelišová 5198 příspěvků 02.04.18 15:57

My bydlíme na vesnici, můžou sami ven (6,5), ale nesmí až k silnici. Rozhlídnou se, to jo, ale i tak… Nevidím přes stromy…

jestericka34
Kecalka 232 příspěvků 02.04.18 16:02

Klukovi bude 8 let a nepustila bych jsme z Liberce. Az se přestěhujeme za Lib na vesnici do baráčku, tak ano…

Pucalkovic Amina
Kecalka 409 příspěvků 02.04.18 16:03

Žiju v Praze podobné lokalitě, jako jsem žila za mého dětství. Mě máma pouštěla tehdy už v 5 letech na nákup do sámošky, v 6 jsem normálně chodila sama do školy a v 7 mě pustila s kamarádkou tramvají do Podolí plavat. Nevím, jestli to bylo tou dobou, ale já bych syna (je mu 5) samotného nepustila ani za nic, navíc i on mi přijde, že má strach jít sám. Všude samej feťák, bezdomovec, prazvláštní individua, rychle jezdící auta. Nevím, jestli jsem až moc opatrná, ale přijde mi, že na takhle malé děti je všude až moc nebezpečí. Když jsme u babičky na malém městě, tam je bezpečno, může si přes ulici zaběhnout za kamarádem, tam vím, že se mu nic nestane, ale v Praze předpokládám, že ho samotného budu pouštět až tak kolem 11-12 let.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

1/42 aneb Marešovo spamování sítí leze na nervy celému internetu

Moderátor Leoš Mareš (42) je v posledních dnech na sociálních sítích opravdu... číst dále >

Pašovaly drogy spolu? „Zmije Simona všem lže,“ vzkazuje Tereza z Pákistánu

Byly jako dvojčata, objížděly spolu privátní kluby po celé Evropě a společně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šaty Meghan Markle vznikaly stovky hodin. Víc než Kate za ně neutratila

Odkaz na éru Audrey Hepburnové, přísný dress code i jednotlivé země... číst dále >

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Reklama