Použitá dálniční známka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sasanka83
Povídálka 34 příspěvků 28.06.19 09:35
Použitá dálniční známka

Plánujeme s přítelem cestu k moři do Chorvatska. Prý se dají na internetu koupit použité dálniční známky. Přemýšlíme, že to využijeme, abychom ušetřili. Myslíte, že když nás s takovou známkou zastaví v cizině nějaký policista, že z toho nebude malér? Mám z toho celkem obavy, ale přítel tvrdí, že na to nepřijdou.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Reakce:
Ravedd
Zasloužilá kecalka 743 příspěvků 28.06.19 09:37

@Sasanka83 použitou bych nekoupila vždyť se na ni píše spz

Kriss Tina
Extra třída :D 10989 příspěvků 28.06.19 09:41

Známka se přece nedá použít na jiné auto, dyt se tam píše SPZ. Navíc teda někde v cizině vůbec nemusí mít známky jako u nás, na Slovensku se třeba platí online a už je jenom zapsaná ta SPZ nekde v databázi :nevim:

Ravedd
Zasloužilá kecalka 743 příspěvků 28.06.19 09:45

Jo a třeba rakousko má buď samolepku nebo elektronickou, a na samolepku taky píšou spz auta ;) jako nevím na jak dlouho jedete ale my jsme kupovali 10ti denní jak u nás tak v Rakousku a stačilo to a ani nás to nezrujnovalo rakouská stojí na 10 dní asi 250kc možná ani ne. Nejhorší je Slovinsko ti mají jen 7 denní takže potřebuješ dvě

cecetka
Echt Kelišová 8457 příspěvků 28.06.19 09:47

@Sasanka83 Jak pouzitou? Nechapu :nevim:
V zahranici samozrejme CZ znamky nekontroluji. Kazdy stat si kontroluje ty sve.
Chcete usetrit par stovek a riskovat pokutu nekolik tisic? :nevim:

Sasanka83
Povídálka 34 příspěvků 28.06.19 09:49

No právě jedeme přes Rakousko a Slovinsko. Někdo tam byl před týdnem, tak prodává tu, kterou už v Česku nepoužije.

Popokatepetla
Závislačka 3391 příspěvků 28.06.19 09:50

Takhle se přeprodávají slovinské dálniční známky, protože Slovinci (vyčůraně) mají známku týdenní (což většinou nestačí) nebo měsíční (ta je drahá). SPZ se na ní nepíše, je tam pouze vyznačeno, do kdy platí, takže v tomhle směru je to uplně bez problému. Dávali jsme takhle jednou naši dálniční známku rodičům, kteří jeli na dovolenou do Chorvatska po nás a problém s tím nebyl žádný. Je potřeba si tedy dát velkou práci s odlepením (nahřát) a následným přilepením - známka nesmí nikde odstávat, být přelepená izolepou apod., pak hrozí pokuta. Takže kupovat jen tak od někoho na blint přes internet bych si asi nelajzla. Leda od někoho z rodiny, kamarádů apod.

Zumpa
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 28.06.19 10:12

Budeš v rámci šetření vykupovat i použité prezervativy?

elinka90
Závislačka 2735 příspěvků 1 inzerát 28.06.19 10:26

Prodávali jsme takhle také známku. Myslím Slovinskou a byla hned pryč. SPZ se tam nepíše.

lany2
Kecalka 188 příspěvků 28.06.19 10:28

Ano bezne se tak deje. Ovsem kvuli 260kc za Rakousko bych to fakt nedelala. Horsi pokud potrebujete i Slovinsko po dalnici, ta fakt levna neni. ( ja bych radej zvolila objizku mimo dalnici) Ale od cizich bych ji nekoupila. Navic kdyz se rozhodnu jet, a spocitam vsechny naklady tak ta znamka uz to nevytrhne. A pokud bych nemela moznost ze mi ji v hodne dobrym stavu prenecha nekdo ze znamych ci rodiny, tak bych o prelepovani ani neuvazovala. Nestalo by mi to za pripadny komplikace. Prece jen v zahranici jsou ty pokuty o necem jinym nez u nas. ;)

bjetuschka
Kelišová 5031 příspěvků 28.06.19 10:29

Já nevím že vám to za to riziko a případné problémy stojí… Vůbec bych nad tím nepřemýšlela a koupila normálně novou, ať je klid. Když máte na to, jet k moři, tak máte i na dálniční známku, přece.

Ravedd
Zasloužilá kecalka 743 příspěvků 28.06.19 11:01

Jo a my jsme dálnici ve Slovinsku objíždeli. ve 2016 pohoda a loni samá uzavírka, nakonec jsme to projeli ale největší problém byl zavřený most přes řeku :lol: naštěstí nás místní navedli na jiný most. takže ve 2016 objížďka mimo dálnici úplně v pohodě, ze Slovinska jsme byli pryč za min než hodinu a půl. Loni nás ty objížďky dost zbrzdily takže kdo chce objíždet tak doporučuju zjistit jak je to tam s uzavirkama, my jsme spolehali na google mapy a ty nám neukázaly ani jednu uzavírku a to jsme je měli zapnutý na datech :nevim:

Petula306
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 28.06.19 11:12

Tak pokud na ní nebude SPZ a napíšete na ni svoji, nic nehrozí.

Petula306
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 28.06.19 11:17

Jo a krom té na okno musí být i ten druhý kus co se schovává

Sasanka83
Povídálka 34 příspěvků 28.06.19 11:47

No právě mi jde o to, jestli to nějak poznají, že je přelepená. :nevim:
Mám z toho takové špatné spaní.
Přítel ale pořád tvrdí, že to za tu úsporu stojí a že prý mu to poradil někdo od nich z práce, kterého nezastavili.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek
Reklama