Použitelnost proužků do glukometru po datumu spotřeby

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

vcelinda
Zasloužilá kecalka 554 příspěvků 07.02.17 21:28
Použitelnost proužků do glukometru po datumu spotřeby

Ahojky holky, zbyly mi doma dvě originál baleni testovacich proužků do glukometru. A koukám, že na krabičce je datum spotřeby 2016-12. Je to velký problém? Budou už ukazovat třeba špatné hodnoty? Chtěla jsem je jinak dát někomu, kdo je potřebuje. Díky za odpovědi

Reakce:

Aspera
Generální žvanilka 20803 příspěvků 1 inzerát 07.02.17 21:32

Osobně si myslím, že u takové věci přešvihnutí dvou měsíců nemůže dělat tolik. Něco jiného by bylo léky co se jí, ale tohle bych asi využila.

ugluk
Hvězda diskuse 43095 příspěvků 07.02.17 21:36

No, nikdy jsem osobne nezkousela, ale kdesi jsem cetla, ze je ten glukometr proste nesezere.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.17 21:37

@vcelinda Nebudou v glukometru reagovat vůbec. Prostě nebudou ukazovat žádný výsledek - na glukometru budou ukazovat chybu - jsou prošlé…

vcelinda
Zasloužilá kecalka 554 příspěvků 07.02.17 21:42

@ugluk aha…to mi nenapadlo… zbyly mi po porodu…a tak jsem si řikala, že je daruju dál :think:. Tak to je celkem škoda…

vcelinda
Zasloužilá kecalka 554 příspěvků 07.02.17 21:46

Anonymní diky za odpoveď… Úplně jsem na ty proužky zapomněla… Teď jsem si uklízela košík s léky a našla jsem je…Tak je holt vyhodim

Holky díky za odpovědi :palec:

monrom
Echt Kelišová 9686 příspěvků 07.02.17 21:49
@Anonymní píše:
@vcelinda Nebudou v glukometru reagovat vůbec. Prostě nebudou ukazovat žádný výsledek - na glukometru budou ukazovat chybu - jsou prošlé…

To je zajímavý… A podle čeho to ten přístroj pozná?

ugluk
Hvězda diskuse 43095 příspěvků 07.02.17 21:50

Jinak nevim, zda je to glukometr od glukometru, ja si to fakt hlidam, stoji me to hodne penez :mrgreen: Ale cinkla bych tam, kde ti je vydali (predpokladam, ze budou z nejakeho diacentra, protoze v tehotenstvi to hrdi pojistovna), a normalne se poptala.

vcelinda
Zasloužilá kecalka 554 příspěvků 07.02.17 21:57

@ugluk zkusím se poptat, stejně ještě musím vrátit ten glukometr…Jen ty proužky jsem chtěla někomu dát… Vím že to stojí plno peněz a cukrovkáři se hodí každej proužek navíc. Jen mi nenapadlo, že i tohle má datum spotřeby…Měla jsem si toho všimnout hned…To mi mrzí teda :?

ugluk
Hvězda diskuse 43095 příspěvků 07.02.17 22:03

Nojo, no, chapu, ten balicek je kolem ctyrech stovek. Popr. to muzes zkusit nabidnout a majitele konkretniho glukometru (kazdy zere jine prouzky) treba budou mit prehled, co to udela. Kdyby byl balicek otevreny, doporucim ti jeden prouzek vyzkouset. Ale osobne si fakt myslim, ze to maji v sobe zakodovane.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.17 22:04

@monrom Netuším jak to rozpozná, ale prošlé proužky prostě glukometr nevezme. Teda, vezme, ale nasaje kapku krve a vyhodnotí ji jako neplatný výsledek…

Lplosinar
Kecalka 239 příspěvků 07.02.17 22:04

Běžně měřím proužkami prošlými třeba rok a hodnota je stejná s proužky které jsou v záruce jsem diabetik a glikémie poznám sám na sobě tak že proužky hodně přebývají

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.17 22:12

Já se ptala Dr., ohledně toho, že 1/2 roku po otevření bych je neměla dle výrobce používat (u nás je potřebujeme nárazově) a bylo mi řečeno, že tohle řešit nemám, ale mám si hlídat expiraci a prošlé vyhodit.

vcelinda
Zasloužilá kecalka 554 příspěvků 07.02.17 22:30

No já mám dvě balení po 50 a jsou originál zabalené…Já jsem to chtěla dát zadarmo…Ale zas někomu dát něco co nebude fungovat…No to taky není úplně dobrý…Uvidím co mi řekno sestra až budu vracet glukometr… Ještě možná dostanu vynadáno, že jsem je nepoužila… :mrgreen:

LKL
Zasloužilá kecalka 924 příspěvků 08.02.17 08:56

Ja jsem casto merila i proslyma a zadny odchylky v hodnotach jsem nezaznamenala, viz @Lplosinar

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >