Použití kojících kloboučků Medela

37
16.1.20 13:13

Použití kojících kloboučků Medela

Hezký den všem,
včera jsem si koupila kojící kloboučky Medela a moc si s tím nevím rady :-( Zkoušela jsem to přesně podle návodu, kloboučky na prsu sice drží, ale nedovedu si představit, až se malý přisaje - na tohle prostě nemají sílu a nedrží. Zkoušela jsem jen trošku zatáhnout za tu špičku a okamžitě se odlepily.
Přitom jsem to dělala přesně dle návodu - namočila kloboučky i prsa, zamáčkla tu špičku a dala na prsa. Takhle samostatně držely. Ale rozhodně nevydrží sání…
Ještě jsem to naživo nezkoušela, rodím až za pár týdnů, ale mám strašně citlivé bradavky, nemůžu si je ani namazat, takže si nedovedu představit, jak kojím. Proto jsem si je preventivně koupila :-)
Děkuji moc za každou radu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
766
16.1.20 13:19

Tak jednak je blbost si je davat hned od zacatku, kloboucky bych volila az pokud bude problem s prisatim nebo budou bradavky uz moc popraskane. Kojeni ze zacatku proste boli. A az se maly prisaje tak vycucne vzduch a nasaje tu bradavku do toho kloboucku takze tam nebude skoro zadna mezera mezi kuzi a tim silikonem, takze to fakt nespadne;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3872
16.1.20 13:22

Vyprdni se na kojící kloboučky, nejspíš je vůbec potřebovat nebudeš. Po porodu bude vše jinak a bradavky už citlivé nemusí být ;) problémy řeš, až když nastanou a spíš než kupovat kloboučky se vyplatí pozvat si laktační poradkyni
@marka123 nebolí, pokud se dítě správně přisává

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7630
16.1.20 13:41

Neboj držet budou. Ale jak píšou holky, zkoušela bych to nejdřív bez. Mě je nacpali v porodnici a úplně zbytečně. Po jedné konzultaci s laktacni poradkyni letěli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
828
16.1.20 13:43

Neboj, kloboučky nespadnou, kojila jsem s nimi 10 měsíců. Ale určitě to nejdřív zkus bez nich. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
416
16.1.20 13:51

@Andak1 asi tě nepotěším, kojení prvních pár dní bolí fakt dost, bradavky mohou popraskat, krvácet, tekly mi slzy, jen jsem viděla malou, jak se přibližuje, ale během asi pěti dnů si zvykneš, technika se upraví a bude dobře. Taky mi nacpali kloboučky :zed: bolelo to i s nimi a navíc malé nešlo sát. Vyhodila jsem je a super. Kloboučky jsou dobré tak pro někoho, kdo má vpáčené bradavky.. drž se a raději nakontaktuj nějakou rozumnou laktační poradkyni. Budeš dobrá máma :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
968
16.1.20 13:53

Taky se přikláním, aby sis klouboučky schovala a vytáhla je až když bude problém. Mě je v porodnici nacpaly, malá měla problém se přisát a sestry neměly trpělivost. Teď se jich horko těžko zbavuju, malé jsou 4měsíce, bojejeme s tím už kdo ví jak dlouho. Přes den se to docela dá, ale v noci je to utrpení. Leckdy hledám klobouček, protože malá ho ručičkou shodí nebo ho prostě nechám ležet na zemi, protože ho nemůžu v té tmě najít a pak mi ho kočka vyválí všude možně.
Fakt to zkus bez nich.

Jinak používám nuk kloboučky a ty drží. Několik prvních použití, pak ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
538
16.1.20 14:15

@whooro Kojení nemusí vůbec bolet, když je od začátku správná technika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10510
17.1.20 21:09

Kloboučky ber až jako poslední možnost, dosta to kazí kojení.
Citlivost bradavek před porodem myslím nerozhoduje o tom, jak bude kojení probíhat.
Zásadní je správná technika, tj. když se ti prsa hodně nalijí a budou tvrdá, musíš odstříkat a rozmasírovat dvorec doměkka, tak, aby ho miminko mohlo vcucnout do pusy spolu s bradavkou.
Pokud se přisaje špatně jen a bradavku, tak ihned malíčkem vypáčit pusu a přisát znovu.
Když to budeš dělat dobře, tak bradavky docela ochráníš a nebude to tak hrozné. Ty začátky bolí, ale pak se to usadí, neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8701
17.1.20 21:20

@Andak1 nech si je pripravene pro pripad potreby, narozdil od jinych bych je nezatracovala, muj nejstarsi byl docela savec, ale ty první asi 2-3 tydny, specialne rozespaly v noci mel problem se prisavat at jsem se treba stavela na hlavu, takze pomohlo nasadit kloboucek nechat ho chvilinku tahat a pak nechat prisat bez nej. Jako takovy pomocnik pro prvni dny byly kloboucky fajn…ale mit je dlouhodobu bude docela otrava, Nicmene bych je ale nedemonizovala, proste vse s rozumem a neboj, treba je ani nepouzijes, ale lepe mit je po ruce. Mimochodem vsechny deti jsem ucila na lahvicku jeste sestinedeli, za to by nektere laktacni sekaly ruce, ale ani jedno z deti se mi neodstavilo a bylo to v pohode. Urcite doporucuji vyslechnout si rady, ale nasleduj svoji intuici. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat