Použití menstruačního kalíšku při očekávané menstruaci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

joyceee
Kecalka 101 příspěvků 27.07.18 11:03
Použití menstruačního kalíšku při očekávané menstruaci?

Zdravím dámy, mám na Vás otázečku. Jedu s manželem k moři a mám to dostat- vzhledem k nepravidelnosti v cyklu to řeším tak, že nosím tampóny kdyby náhodou… prášky na oddálení nesnesu…měnit tampóny při každé koupely a hledat záchodky taky není žádná slast- napadlo mě, nešlo by zavést kalíšek „kdyby náhodou“ a v¨zkontrolovat jej třeba dvakrát denně???

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Tableta
Závislačka 4060 příspěvků 6 inzerátů 27.07.18 11:05

Šlo by to, ale asi to nebude nic příjemnýho.

joyceee
Kecalka 101 příspěvků 27.07.18 11:10

@Tableta a máš s tím zkušenost? No pořád mi to přijde lepší než tampony :nevim:

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 27.07.18 11:13

Ano šlo.

lucenka
Vesmírná mluvilka 32459 příspěvků 27.07.18 11:14

jde to … sice se hůř zavádí, ale pokud s ním již máš nějaké zkušenosti, tak to není nic hroznýho.

Baccara
Stálice 94 příspěvků 27.07.18 11:15

V pohodě to jde. Jen se ti může posunout. Ale já to tak dělám, když čekám menses. Mám ho dost silný tak než abych někde protekla a byla celá červená radši si ho dám dopředu. ;)

Apaji
Kelišová 5381 příspěvků 27.07.18 11:15

Jo, klidně si kalíšek vezmu, když čekám MS a potřebuju jistotu (třeba dlouhá cesta). Na stránkách o kalíšku se píše, že mnoho žen používá kalíšek při plavání i mimo menstruaci, protože zabraňuje aby se dostala voda dovnitř. Tampón naopak díky šňůrce vodou nasákne.

Já už nic jiného než kalíšek nepoužívám - jo, mívám v kabelce tampóny, kdyby něco, abych s sebou netahala váček, navíc kabelky střídám a v každé mám pár tampónů - zatímco kalíšek mám jeden ;)

Příspěvek upraven 27.07.18 v 11:18

Tableta
Závislačka 4060 příspěvků 6 inzerátů 27.07.18 11:16

Tak určitě je to lepší než tampony. Jinak jo, dvakrát jsem kalíšek zaváděla „nasucho“ :? A fakt to bylo dost nepříjemný. Já bych si nevzala nic a jednou za čas bych to šla zkontrolovat do přeslíkárny. Na každé pláži jsou. Tam bych si s sebou vzala kalíšek a lahev s vodou nebo vlhčený ubrousky, vlastně asi budou lepší ty. Krve při startu přece moc nebývá.

joyceee
Kecalka 101 příspěvků 27.07.18 11:22

Jste zlatíčka, díky za tolik odpovědi. Já to mám právě hned ze startu silné takže chodit se kontrolovat nepřichází v úvahu. Navíc budeme trávit dovolenou převážně na lodi kde nebude možnost odskakovat na toaletu, jen cca jednou za tři hodiny zastavíme u přístavu. Tudíž mi kalíšek vychází nejlépe. Ještě poslední dotaz-jak často jej měníte první dny? Tampon si měním cca jednou za tři hodiny

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19855 příspěvků 27.07.18 11:26

kalíšek „nasucho“ se mi blbě zavádí teda…nicméně lepší, než tampon nasucho, to je ještě horší… ;)
Poradila bych ho před zavedením opláchnout, ať je aspoň trochu vlhkej (aspoň to málo, co se na silikonu udrží).

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19855 příspěvků 27.07.18 11:29

a četnost výměny záleží na tom, jak moc silný to máš. Já první dva dny měním cca po třech, čtyřech hodinách (vydržel by víc, ale bojím se nehody :D ), další dny pak, když není zbytí, klidně ráno a večer a nazdar bazar ;)

Apaji
Kelišová 5381 příspěvků 27.07.18 11:30
@joyceee píše:
Jste zlatíčka, díky za tolik odpovědi. Já to mám právě hned ze startu silné takže chodit se kontrolovat nepřichází v úvahu. Navíc budeme trávit dovolenou převážně na lodi kde nebude možnost odskakovat na toaletu, jen cca jednou za tři hodiny zastavíme u přístavu. Tudíž mi kalíšek vychází nejlépe. Ještě poslední dotaz-jak často jej měníte první dny? Tampon si měním cca jednou za tři hodiny

No, podle potřeby. Já kupříkladu cítím, že je více než z poloviny plný, když cítím pohyb tekutiny uvnitř - hlavně, když ležím nebo sedím a vstanu. V nejsilnějším dni mi může i protéct (já mám nejsilnější den pátý). Jinak o něm takřka nevím, první dny to řeším při sprše ráno a večer - to mi stačí. Pátý den lítám i co 2-3 hodiny (i pro mou jistotu a pohodlí), ale každá to má jinak silné, že jo. Fakt je, že co mám vytažené tělísko (bylo nehormonální), tak mi kalíšek už neprotekl, takže je to spíše psychika. Poslední dny mi stačí při večerní sprše…

lucenka
Vesmírná mluvilka 32459 příspěvků 27.07.18 11:31

četsnost výměny bude závislý na tom, jak to máš silný. U mě od začátku stčí 2× denně.

jancabr
Kecalka 344 příspěvků 15 inzerátů 27.07.18 11:54

@joyceee ano, a dokonce ti bude stačit kontrola jen jednou denně. Já třeba ráno kalíšek zavedu a vytahuji až večer. Nikdy zatím neprotekl. Doporučuji před zaváděním pořádně omýt, aspoň se navlhčí a lépe se zavede. Já používám na běžné omývání Lactacyd, kterým se i myji. Na desinfekci pak desinfekční sprej.

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1868 příspěvků 27.07.18 11:55

Nevidím problém, zdá se mi to jako nejhygieničtější, nejbezpečnější a nejjistější varianta.

Pokud se bojíš zavádět „nasucho“ pro jistotu před začátkem menstruace, přibal si ke kalíšku balení lubrikačního gelu (zásadně na bázi vody, ty olejové narušují silikon) a použij při zavádění.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Uspěje album Vondráčkové Růže na rozdíl od propadáku The Perfect Kiss?

To, že její nový film The Perfect Kiss je propadák, ji neodradí od další... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >