Reklama

Použití menstruačního kalíšku při očekávané menstruaci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

joyceee
Kecalka 101 příspěvků 27.07.18 11:03
Použití menstruačního kalíšku při očekávané menstruaci?

Zdravím dámy, mám na Vás otázečku. Jedu s manželem k moři a mám to dostat- vzhledem k nepravidelnosti v cyklu to řeším tak, že nosím tampóny kdyby náhodou… prášky na oddálení nesnesu…měnit tampóny při každé koupely a hledat záchodky taky není žádná slast- napadlo mě, nešlo by zavést kalíšek „kdyby náhodou“ a v¨zkontrolovat jej třeba dvakrát denně???

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Tableta
Závislačka 3965 příspěvků 27.07.18 11:05

Šlo by to, ale asi to nebude nic příjemnýho.

joyceee
Kecalka 101 příspěvků 27.07.18 11:10

@Tableta a máš s tím zkušenost? No pořád mi to přijde lepší než tampony :nevim:

Ou
Závislačka 4995 příspěvků 27.07.18 11:13

Ano šlo.

lucenka
Vesmírná mluvilka 31628 příspěvků 27.07.18 11:14

jde to … sice se hůř zavádí, ale pokud s ním již máš nějaké zkušenosti, tak to není nic hroznýho.

Baccara
Stálice 71 příspěvků 27.07.18 11:15

V pohodě to jde. Jen se ti může posunout. Ale já to tak dělám, když čekám menses. Mám ho dost silný tak než abych někde protekla a byla celá červená radši si ho dám dopředu. ;)

Apaji
Kelišová 5337 příspěvků 27.07.18 11:15

Jo, klidně si kalíšek vezmu, když čekám MS a potřebuju jistotu (třeba dlouhá cesta). Na stránkách o kalíšku se píše, že mnoho žen používá kalíšek při plavání i mimo menstruaci, protože zabraňuje aby se dostala voda dovnitř. Tampón naopak díky šňůrce vodou nasákne.

Já už nic jiného než kalíšek nepoužívám - jo, mívám v kabelce tampóny, kdyby něco, abych s sebou netahala váček, navíc kabelky střídám a v každé mám pár tampónů - zatímco kalíšek mám jeden ;)

Příspěvek upraven 27.07.18 v 11:18

Tableta
Závislačka 3965 příspěvků 27.07.18 11:16

Tak určitě je to lepší než tampony. Jinak jo, dvakrát jsem kalíšek zaváděla „nasucho“ :? A fakt to bylo dost nepříjemný. Já bych si nevzala nic a jednou za čas bych to šla zkontrolovat do přeslíkárny. Na každé pláži jsou. Tam bych si s sebou vzala kalíšek a lahev s vodou nebo vlhčený ubrousky, vlastně asi budou lepší ty. Krve při startu přece moc nebývá.

joyceee
Kecalka 101 příspěvků 27.07.18 11:22

Jste zlatíčka, díky za tolik odpovědi. Já to mám právě hned ze startu silné takže chodit se kontrolovat nepřichází v úvahu. Navíc budeme trávit dovolenou převážně na lodi kde nebude možnost odskakovat na toaletu, jen cca jednou za tři hodiny zastavíme u přístavu. Tudíž mi kalíšek vychází nejlépe. Ještě poslední dotaz-jak často jej měníte první dny? Tampon si měním cca jednou za tři hodiny

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19318 příspěvků 27.07.18 11:26

kalíšek „nasucho“ se mi blbě zavádí teda…nicméně lepší, než tampon nasucho, to je ještě horší… ;)
Poradila bych ho před zavedením opláchnout, ať je aspoň trochu vlhkej (aspoň to málo, co se na silikonu udrží).

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19318 příspěvků 27.07.18 11:29

a četnost výměny záleží na tom, jak moc silný to máš. Já první dva dny měním cca po třech, čtyřech hodinách (vydržel by víc, ale bojím se nehody :D ), další dny pak, když není zbytí, klidně ráno a večer a nazdar bazar ;)

Apaji
Kelišová 5337 příspěvků 27.07.18 11:30
@joyceee píše:
Jste zlatíčka, díky za tolik odpovědi. Já to mám právě hned ze startu silné takže chodit se kontrolovat nepřichází v úvahu. Navíc budeme trávit dovolenou převážně na lodi kde nebude možnost odskakovat na toaletu, jen cca jednou za tři hodiny zastavíme u přístavu. Tudíž mi kalíšek vychází nejlépe. Ještě poslední dotaz-jak často jej měníte první dny? Tampon si měním cca jednou za tři hodiny

No, podle potřeby. Já kupříkladu cítím, že je více než z poloviny plný, když cítím pohyb tekutiny uvnitř - hlavně, když ležím nebo sedím a vstanu. V nejsilnějším dni mi může i protéct (já mám nejsilnější den pátý). Jinak o něm takřka nevím, první dny to řeším při sprše ráno a večer - to mi stačí. Pátý den lítám i co 2-3 hodiny (i pro mou jistotu a pohodlí), ale každá to má jinak silné, že jo. Fakt je, že co mám vytažené tělísko (bylo nehormonální), tak mi kalíšek už neprotekl, takže je to spíše psychika. Poslední dny mi stačí při večerní sprše…

lucenka
Vesmírná mluvilka 31628 příspěvků 27.07.18 11:31

četsnost výměny bude závislý na tom, jak to máš silný. U mě od začátku stčí 2× denně.

jancabr
Kecalka 318 příspěvků 28 inzerátů 27.07.18 11:54

@joyceee ano, a dokonce ti bude stačit kontrola jen jednou denně. Já třeba ráno kalíšek zavedu a vytahuji až večer. Nikdy zatím neprotekl. Doporučuji před zaváděním pořádně omýt, aspoň se navlhčí a lépe se zavede. Já používám na běžné omývání Lactacyd, kterým se i myji. Na desinfekci pak desinfekční sprej.

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1710 příspěvků 27.07.18 11:55

Nevidím problém, zdá se mi to jako nejhygieničtější, nejbezpečnější a nejjistější varianta.

Pokud se bojíš zavádět „nasucho“ pro jistotu před začátkem menstruace, přibal si ke kalíšku balení lubrikačního gelu (zásadně na bázi vody, ty olejové narušují silikon) a použij při zavádění.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama