Použití vaginální sondy bez kondomu

Anonymní
13.7.21 14:25

Pouziti vaginalni sondy bez kondomu

Ahoj vsem,

byla jsem donucena jit v tehotenstvi na pohotovost a stala se mi dost nemila vec. Doktorka nepouzila na vaginalni sondu kondom a vysetrovala jen tak… vzhledem k tomu, ze prede mnou byla pacientka romskeho puvodu (coz bych ale resila i u kterekoli jine zeny), ktera ani nevedela, ve kterem tydnu je, protoze nechodila pravidelne k doktorovi, tak mam silene obavy, co jsem mohla touto cestou chytit :( kdyz zapomnela pouzit kondom, mozna to nebylo ani vydezinfikovane… tezko mi poradite co… vsimla jsem si toho na posledni chvili a nestacila jsem nic rict, jsem od te doby psychicky uplne na dne, a to mam mit klidovy rezim… uz to resim tohle mozne pochybeni s lekari a primarem, ale cas nevratim…

Spis se asi potrebuju vymluvit, nez ze byste mi nejak pomohly :( co muzu je nechat si udelat stery u sve gynekolozky a a budu se modlit, at to neni neco horsiho. Testy na HIV se daji delat az po 3 mesicich. Do te doby se asi zblaznim :,( :,( :,(

Stalo se vam nekdy neco podobneho? Nasla jsem tu starou diskuzi, kde se maminky shodly, ze je to hrube poruseni hygienickych zasad v gynekologii a ze je to dost nechutne…

Příspěvek upraven 14.07.21 v 08:57

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6265
13.7.21 14:59
@Anonymní píše:
Ahoj vsem,

byla jsem donucena jit v tehotenstvi na pohotovost a stala se mi dost nemila vec. Doktorka nepouzila na vaginalni sondu kondom a vysetrovala jen tak… vzhledem k tomu, ze prede mnou byla pacientka romskeho puvodu, ktera ani nevedela, ve kterem tydnu je, protoze nechodila k doktorovi, tak mam silene obavy, co jsem mohla touto cestou chytit :( kdyz zapomnela pouzit kondom, mozna to nebylo ani vydezinfikovane… tezko mi poradite co… vsimla jsem si toho na posledni chvili a nestacila jsem nic rict, jsem od te doby psychicky uplne na dne, a to mam mit klidovy rezim… uz to resim s primarem, nicmene jsem strasne nervni, cas nikdo nevrati ze…

Spis se asi potrebuju vymluvit, nez ze byste mi nejak pomohly :( co muzu je nechat si udelat stery u sve gynekolozky a a budu se modlit, at to neni neco horsiho. Testy na HIV se daji delat az po 3 mesicich. Do te doby se asi zblaznim :poblion: :,( :,( :,(

Stalo se vam nekdy neco podobneho? Nasla jsem tu starou diskuzi, kde se maminky shodly, ze je to hrube poruseni hygienickych zasad v gynekologii a ze je to dost nechutne…

Na pohotovosti musi mit zaznam, koho tam ten den osetrili a tedy i jake nemoci dana pacientka ma a mozna i ty pred ni. Neni mozne, ze ses jen spatne podivala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.7.21 15:00

No tak kvůli tobě jsem našla jeden dotaz
https://www.gynweb.cz/…isto-kondomu
do poradny, na který jsem kdysi narazila a doslova 8o 8o 8o 8o jakože coooo???
Jinak k věci, ne tohle se mi nikdy nestalo, vždy doktor navlékal na sondu ochranu přímo přede mnou. Nicméně, kdysi se řešilo, že desinfekce tohodle bazmeku je možná a provádí se. Ale nevím, jestli se to dá takto narychlo, mezi pacientkami :nevim:
Ale to hlavní, nebylo by lepší se prostě zeptat toho doktora napřímo???

Příspěvek upraven 13.07.21 v 15:03

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1473
13.7.21 15:00

Je to nechutně ale ty jsi víc… Rasistka 🤦 kdyby před tebou byla normální baba tak to neřešíš?
Je to hrubé porušení zásad, doktorka určitě pochybila.
Nevím jestli by se takto dalo chytit HIV ale herpes asi jo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.7.21 15:02

@epsice nejsem rasistka, ale o dodrzovani hygieny a nejake sexualni zasady u teto pacientky, ktera byla ve 22. tydnu s druhym ditetem v 18 letech bez jedine predchozi navstevy lekare, zkratka pochybuju…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.7.21 15:05

@Mellounowamanzelka chtela bych, ale nema sluzbu

• Citovat
  • Nahlásit
3862
13.7.21 15:24

HIV určitě nemáš, ten přenos není tak jednoduchý a i když dotyční spolu spí, nemusí k přenosu dojít. Pravděpodobnost je opravdu malá. Hlavně se zklidni, stres škodí tobě i miminku s řeš to s primářem oddělení, což už děláš. Držím palce, at je vše v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1606
13.7.21 15:28
@Anonymní píše:
@epsice nejsem rasistka, ale o dodrzovani hygieny a nejake sexualni zasady u teto pacientky, ktera byla ve 22. tydnu s druhym ditetem v 18 letech bez jedine predchozi navstevy lekare, zkratka pochybuju…

Prosim te, jak tohle vsechno vis?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32568
13.7.21 15:32
@Anonymní píše:

Může mít třeba pořád jednoho partnera a jestli byla těhotná, tak jí vyš, na hiv dělali v minulém těhotenství…
A partner bude asi stejný, oni jsou takoví pároví, teda někteří… :)

HIV tu mají spíš homosexuálové a narkomani, to bude určitě dobré, ale je to divné, že to mohla doktorka tak zanedbat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.7.21 15:39

@Kosopemi sedela jsem vedle a byl mezi nami jen zaves, kdyz se ji na toto vsechno ptali… proc zanedbala vysetreni apod. Opravdu nejsem zadna rasistka, i kdyby to byla jina pacientka, tak to budu resit, jelikoz to na klidu cloveku neprida :(

Příspěvek upraven 13.07.21 v 15:42

• Citovat
  • Nahlásit
1606
13.7.21 15:42
@Anonymní píše:
@Kosopemi sedela jsem vedle a byl mezi nami jen zaves, kdyz se ji na toto vsechno ptali… proc zanedbala vysetreni apod.

To byla celkove silena nemocnice, kdyz tam pacienti nemaji ani v ramci moznosti soukromi. Zaves za nej nepovazuji, kdyz se hovori o intimnich problemech. Tak to tezko rict, jestli sondu alespon sterilizovali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.7.21 15:44

@Kosopemi rekla bych, ze max utreli dezinfekcnim ubrouskem. Sla jsem dovnitr hned po ni.

Vim, ze nemam byt v nervu, ze skodim mimi jeste vic, ale jak to mam v teto situaci udelat? :( kdyz mi hrozi buh vi co a nemuzu s tim uz nic delat…

• Citovat
  • Nahlásit
399
13.7.21 16:50

Ještě bych doufala že u předchozí pacientky ji použili, a nejsi rasistka, proboha… Chtěla bych vidět vás… Kdo ví komu se všemu mladá slečna roztahuje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17477
13.7.21 17:05

Jsi rastistická hysterka.

Navíc zbabělá, protože ses nezvládla zeptat v té ordinaci, kde ano, byla bys za blbku, ale gynekolog by byl profesionáln a prostě by ti to vysvětlitl.

Takhle si to odneseš s plnou parádou s dodatky za hloupopst.

Kdybys byla jenom hloupá, tak nepíšeš podrobnosti o tom jak moc opovrhuješ ženou před tebou a prostě by ses zeptala - nejsem si jistá, jestli gynekoložka dezinfikovala sondu, co s tím. Ale ne, ty to musíš podávat tak jak si to podala.

Slyšela si někdy o dezinfekci? Protožre doktoři už ji přes 150 let používají docela důsledně.

Samozřejmě že se přístroje dezinfikují mezi jednotlivými pacienty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.7.21 17:13

@Ou a nebo mohli zapomenout, kdyz zapomnela dat i kondom… nebyla tam sestra, jen asistentka, ktera me zavolala hned, jak slecna odesla… ja to opravdu nemyslela zle a uz vubec rasisticky, mozna jsem to ve stresu hrube napsala. Vystrasilo me to, co tam rikala :( tak me prosim hned tak nesud, pokud se ti to nestalo..

A samozrejme jsem si nadavala, ze jsem se nezeptala, ale to je vterina kdy ti to dojde a uz bylo pozde… polozte se a uz vysetruje… ne vzdy ti vsechno dojde hned, ale uvedomis si to chvili potom.

Jinak v te druhe diskuzi pisou:
Použití vaginální sondy bez nového kondomu je HRUBÉ porušení hygienických pravidel vyšetření. Vag. sonda, jako každá UZ sonda se musí dezinfikovat specielním přípravkem, který jí nepoškodí a nedělá se to po každém vyšetření a právě proto je nutný kondom, který pokryje celou délku sondy. Samozřejmostí je po každé pacientce kondom vyhodit, sondu otřít ubrouskem (pokud došlo k potřísnění, tak dezinfekcí), vyměnit podložku na lůžku a umýt si ruce.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat