Používají vaše malé děti oboustranné pastelky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pjetka
Kecalka 178 příspěvků 03.11.14 08:56
Používají vaše malé děti oboustranné pastelky?

Ahoj všem, zajímalo by mě, jestli vašim menším dětem dáváte na kreslení oboustranné pastelky. Myslím ty, co mají na svých koncích různé barvy.
Jedna kamarádka mi takové pro moje děti (přibližně 2 a 4 roky) přinesla. Hrozně se pak divila, když na další návštěvě zjistila, že jsem je rozkrájela - z jedné dlouhé na dvě krátké. Myslí, že jsem příliš úzkostlivá. Já nevím, možná jsem, mám strach, že by si mohly ublížit. Pády ze židle nejsou u nás nic vzácného, úplně vidím, jak na tu pastelku napíchnou. Nebo jak jeden druhému vypíchne oko, až se budou o jednu takovou pastelku přetahovat, a jeden nečekaně pro druhého pastelku pustí. Věčně se rvou jako koně. A celkově se mi vůbec se mi nelíbí, že při kreslení míří jedna špice proti obličeji. Prostě si myslím, že u pastelky bohatě stačí jeden dobře ořezaný hrot. Dvouhrotá pastelka v rukou takových draků, jako mám já, je v mých očích nebezpečná zbraň. Možná jsem i přecitlivělá z poměrně nedávné události, kdy tříletý chlapeček mé známé při hře se svým sourozencem přišel o oko (ne tedy přímo pastelkou). Jak je to u vás, mají vaše malé děti takové pastelky?

Reakce:
AniNevim
Neúnavná pisatelka 16985 příspěvků 03.11.14 09:08

@pjetka ahoj, takove pastelky nemame, ale pri prvnim pozorovani bych mela stejne myslenkove pochody jako ty. Prijde mi, ze uvazujes naprosto realisticky.

zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 03.11.14 09:28

Nemáme je, ale pro mě hysterický uvažování. Víš, co se může stát s obyčejnou dřevěnou kostkou? Brčkem? Hranou nábytku? A taková sponka vyndaná z vlasů nebo gumička jak dokáže pěkně lítat. Špičatý hrot vlaštovky z papíru, atd. Pastelky máme co nejvíc nerozbitný (pro nás ideál tlustý trojhranný Maped) a jestli mají jeden nebo deset hrotů, nemám nervy na to, mít z toho nervy.

Capelucita
Extra třída :D 14397 příspěvků 03.11.14 09:41

Pokud bys z toho měla mít nervy, udělala jsi dobře.

LadyTommy
Extra třída :D 14974 příspěvků 03.11.14 09:41

Oboustranne pastelky nemam, kazdopadne u nas jsou pastelky schovane a maluje se jen pod dozorem (deti 15m a 2,5r). Pastelky rezat mi prijde divne, ja bych je jednoduse schovala, az budou vetsi. Sama bych takove pastelky malym detem urcote nekoupila.

smudlik.esta
Ukecaná baba ;) 1394 příspěvků 03.11.14 09:44

@zuzouš taky si myslím.
je milion nebezpečnějších věci, se kterýma se dítě setkáVa každý den. Moje malá v 19měsících běžela z obýváku do ložnice, a naletěla hlavou na futra, byla to taková rána, že to museli slyšet až u sousedů. Kupodivu se ji nic nestalo, jen měla teda pěknou bouli.

danali
Kelišová 7285 příspěvků 03.11.14 09:49

Děti mám stejně staré a takové pastelky mají a nevidím v tom teda žádné nebezpečeí.

Deninina
Závislačka 3956 příspěvků 03.11.14 09:50

Já bych ty pastelky sourozencům taky nedala. Už vidím, jak je pastelka např. červeno zelená a jeden chce tu barvu, druhý druhou a už je hádka a fakt bych se bála vypíchnutí oka. Přece jenom u jednobarevných pastelek je menší šance, že zrovna oba budou chtít tutéž barvu :mrgreen:

Inge
Extra třída :D 10957 příspěvků 03.11.14 09:58

Ne, tohle mě nikdy nenapadlo řešit, je ale fakt, že kluci se o pastelky nikdy nepřetahovali. V současné době má oboustranné pastelky školák v penálu a naše 20 měsíční slečna si je moc ráda půjčuje 8).

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34548 příspěvků 03.11.14 11:16

Kdybych vedela, ze tyto pastelky zvysi zajem mych deti o malovani, koupila bych je kazdymu klidne.

zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 03.11.14 19:03
@Deninina píše:
Přece jenom u jednobarevných pastelek je menší šance, že zrovna oba budou chtít tutéž barvu :mrgreen:

Myslíš, jo? 8) :lol:

Deninina
Závislačka 3956 příspěvků 04.11.14 00:35

@zuzouš Tak jelikož mám zatím jedno roční dítě, tak pouze polemizuji :oops: :mrgreen:

pjetka
Kecalka 178 příspěvků 05.11.14 10:41

Děkuju všem za příspěvky, i když se zpožděním, dřív jsem se k tomu nedostala. Já vím, že děti hlídám asi víc, než je obvyklé. Můj nejhorší zážitek v životě pro mě byl, když jsem v náručí držela svoje dítě v bezvědomí. Asi se to na mně podepsalo, plus nedávný případ mojí známé z úvodního příspěvku. O děti se bojím, když vidím, jak málo stačí a neštěstí je na světě.
Pokud je nutné mi za každou cenu přišít nějakou tu psychiatrickou diagnozu, byť se tedy psychotikem necítím, tak se přikláním k nějaké úzkostné poruše, hysterická nejsem ani v nejmenším :kytka: Teď mě napadá, že existuje oficiální papír, že nejsem psycho :D, kvůli práci. I když už je pár roků starý, a třeba mi po porodech hráblo.
Právě, že si uvědomuju, kolik nebezpečí na děti všude číhá, vim, že nemam šanci je před vším uchránit. Takže pokud mám možnost nějakým drobným neškodným způsobem rizika snížit, tak to ráda udělám.
Jinak děti běžně nechávám hlídat jinými lidmi (i přes noc nebo na víc dní), hlídače nezahlcuju nadměrným množstvím pokynů, nevolám co hodinu, jestli jsou v pořádku. Neřvu na tchýni, když mi vrátí dítě s modřinou či rozbitým kolenem, nechá děti celý den koukat na TV, nebo dá dítěti k jídlu něco, co není úplně podle mých představ. Děti nemají nejdražší a nejvychytanější autosedačky. Pouštím je na hřiště a nestojím pod prolezkama, abych je v případě pádu chytala. Nemáme doma oblepené hrany nábytku, děti jedí kovovým příborem, domácnost nedesinfikuji, děti mohou samy na zahradu. Starší nechávám krájet ostrým nožem, zapalovat svíčky sirkou, a tak podobně. Tak to snad se mnou není až tak hrozné. Nebo jo?

Pastelky dávám dětem, aby se zabavily a já se mohla věnovat jiným věcem a ne abych nad nima stála jako dráb. Proto potřebuju, aby byly bezpečné alespoň v rámci možností. Jo, zkoušela jsem voskovky, těma se, myslím, oko vypíchnout nedá. Ale dají se sníst, jak mi mladší předvedl…

danali
Kelišová 7285 příspěvků 05.11.14 11:51
@Deninina píše:
Přece jenom u jednobarevných pastelek je menší šance, že zrovna oba budou chtít tutéž barvu :mrgreen:

Když má každý svou sadu tak ne :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

Články z Expres.cz

Server Forum 24 si vymyslel článek o politickém ovlivňování Lvů. Ozval se režisér Trojan!

Studená sprcha pro web Forum 24! Ondřej Trojan se ohradil vůči lžím, že jeho... číst dále >

Kopřivová a Šafářová ve společné lóži: Holky si předávaly rady a zkušenosti

Obě žily v jiných světech, jedna profesionálně hrála tenis, druhá se snažila... číst dále >