Používání kopírky - tiskárny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.18 20:22
používání kopírky-tiskárny

Mám dotaz. V nové práci strávím většinu dne kopírováním. Dělají se kopie ze starých knih. Zařízení musí být otevřené, aby se kniha přimáčkla. Je to asi škodlivé, co? :nevim:

Reakce:
Kamkam
Ukecaná baba ;) 1254 příspěvků 24.08.18 20:29

To je normální světlo, ne? Nebo jsem mimo? :nevim: jako ráda se poučím, ale mám za to, že to nic škodlivého není. Jdu googlit :mrgreen:

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1254 příspěvků 24.08.18 20:34

Při skenování u scanneru/kopírky mimo běžný elektromagnetický smog, ve kterém se stejně běžně pohybuješ, tiskárna vyzařuje jen silnější UV záření - to neprostoupí ani do větší hloubky kůže. „Ublížit“ může jen TVÝM očím (např. zánět spojivek) a, při dlouhodobém působení TVÉ kůži - spálení jako od slunce.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20066 příspěvků 24.08.18 20:38

říká se, že to světlo z kopírek může ničit oči (asi podobně jako u sváření, záněty spojivek a tak)…co je na tom pravdy nevím, ale když kopíruju a nemůžu zavřít ten kryt, tak se nekoukám přímo do toho světla, otočím se, nebo oči zavřu.

TMana
Ukecaná baba ;) 1137 příspěvků 24.08.18 20:54

Důvod, proč je dotaz anonymní? Otázka škodlivosti se týká čeho, té knihy, nebo lidského zdraví? Pokud za B, tak větší nebezpečí je z mikročástic a ozonu, předpokládám, že se jedná o kopírku s laser či led technologií.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Witowská po StarDance podezřele obdivovala bříško kolegyně Písařovicové

Moderátorku České televize Danielu Písařovicovou (39) na poslední večer... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >