Používáte filtrační konvici?..aneb jaká voda je nejlepší?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pocker
Zasloužilá kecalka 743 příspěvků 08.05.19 08:03
Používáte filtrační konvici?..aneb jaká voda je nejlepší?

Ahoj holky, otázka je jasná, jakou používáte vodu, nebo jaká voda je vlastně nejlepší?
Přefiltrovaná voda obsahuje části uhlíků, z vodovodu hormony.., z pet láhve to asi taky není nejlepší volba..? Tak jaká tedy pro naše tělo je nejlepší..?Hlavně pro naše nejmenší. Jezdíme kousek od nás k pramenu, říká se, že je dobrá, ale jen z doslechu :think:

Reakce:
chs.jasmin
Echt Kelišová 9638 příspěvků 08.05.19 08:14
@pocker píše:
Ahoj holky, otázka je jasná, jakou používáte vodu, nebo jaká voda je vlastně nejlepší?
Přefiltrovaná voda obsahuje části uhlíků, z vodovodu hormony.., z pet láhve to asi taky není nejlepší volba..? Tak jaká tedy pro naše tělo je nejlepší..?Hlavně pro naše nejmenší. Jezdíme kousek od nás k pramenu, říká se, že je dobrá, ale jen z doslechu :think:

Ahoj,

zkoumala jsem vody a zjistila:

• kojenecká voda je voda z hlubokých vrtů a je jedna z nejlepších. Bohužel ji ale pak dají do pet lahví a to tu vodu uplně znehodnotí :roll:
  • kupovaná voda v petkách je jen předražené pozlátko. Protože ty petky to stejně znehodnotí + se doplnují ruzne minerály a na dlouhodobé užívání to stejně není
  • filtrační konvice u mě zvítězila, protože jednak ty náklady jsou nízké, voda mi i chutná, uskladním si ji jak chci (= ve skle)

Pramen u nás nemáme, resp máme ale takový ten smradlavý, kdy i voda má pachut a i když se převaří, není to ono a děti mi to nechtějí pít a konec konců - ani mě nechutná a je to pitím „jen“ protože je zdravější.

Nevím jak moc jsi nakloněná i nějakým sprituálním věcem. Ale je hodně článků a v Duši K byla paní (uuuf honem jméno si nevzpomenu), která se tomu věnuje - byla i na Ted Ex a moc hezky mluví třeba i o spinování vody, předání informací. Nebo třeba i mdrá karafa prý uplně změní informaci vody :mrgreen: Ale nevím jak moc jsi tomu nakloněná a zda se nad tím jen neusměješ. :mrgreen:

Cenarius
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 08.05.19 08:14

Ze vase voda z kohoutku obsahuje hormony mate urcite podlozene rozborem z laboratore co?

Uživatel je onlineElessa
Kecalka 225 příspěvků 3 inzeráty 08.05.19 08:23

Pouzivame kohoutkovou vodu „protazenou“ pres filtr. Voda je pak podle infa k filtru vhodna pro deti od 1 roku.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 2172 příspěvků 08.05.19 08:34

Nech si udělat rozbor vaší vody. My máme studnu, voda je dobrá, neznecistena. Používám šungit, to jsou takové kamínky na bázi uhlíku, vodu prefiltruji. Skladuju ve skle. Voda má lepší chuť, nedělá tak moc vodní kámen. V petkach je voda znehodnocena ftalaty, které se uvolňují působením UV záření. Pokud kupuješ vody v kamenném obchodě, neměl by to byl až tak problém. Nicméně mně na tom vadí ten odpad.

Uživatel je onlineklamonožka
Ukecaná baba ;) 2406 příspěvků 08.05.19 08:39

Uhlík ničemu nevadí.

Já se v tom moc nevyznám (teda akorát vím, že je hovadina kupovat vodu v PETkách, protože ta, co teče z kohoutku je dobrá, jak u našich na domečku ze studny - máme rozbor, tak doma z řádu), ale přínosy filtrace jsem nezkoumala - akorát u nás v práci se voda na vaření kávy, čaje, v kuchyňce, ale i na pití, prolévá přes Britu a na mě to působí tak nějak divně, když je ten filtr imrvére mokrý, voda v té konvici stojí, než ji někdo použije (to nebývá dlouho, rychle se tam točí), ale mám z toho prostě pocit, že kolika solí nebo já nevím co se z toho má dostávat, konvice zbaví, o to víc tam nadělí bakterií, které se množí v tom stále mokrém filtru (mění se dle doporučení výrobce, ale stejně k tomu nemám velkou důvěru).

A těch hormonů v kohoutkové vodě bude dozajista daleko méně, než různých látek ovlivňujících hormonální systém, které se uvolní z PETky.

pocker
Zasloužilá kecalka 743 příspěvků 08.05.19 09:23

Petky jsem kupovala jen malému kojeneckou vodu a to do 1.roku, ale zatím děti pijí převařenou kohoutkovou, ale tchýně přišla s tím, že obsahuje hormony, že to neni zdravé pít. A když jsme dříve používaly filtrační konvici, tak zas že voda obsahuje uhlíky..tak vlastně už nevím, co by pak člověk už měl pít, aby to bylo bez závad.. :think:

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 1 inzerát 08.05.19 09:30

Měla jsem filtrační konvici, ale zavazela mi všude, zapomínala jsem na ni, moc mi to nevyhovovalo. Tak jsem si při rekonstrukci koupila americkou lednici (z více důvodů teda) ze které teče studená filtrovaná voda a to je super :)

zuzikka
Ukecaná baba ;) 1407 příspěvků 12 inzerátů 08.05.19 09:30

Kohoutková na tom nemusí být vůbec špatně. Záleží na lokalitě. U nás má kojeneckou kvalitu a to ani zdaleka nebydlíme v čistočisté přírodě. Kolem je hlavně zemědělská krajina. Petky nebrat. Jen v nejnutnějším případě. Filtrační konvici jsem používala hlavně na odfiltrování vápníku, mnohonásobně to zlepší chuť čaje či kávy 8)

zuzikka
Ukecaná baba ;) 1407 příspěvků 12 inzerátů 08.05.19 09:35
@klamonožka píše: ..prolévá přes Britu a na mě to působí tak nějak divně, když je ten filtr imrvére mokrý, voda v té konvici stojí, než ji někdo použije (to nebývá dlouho, rychle se tam točí), ale mám z toho prostě pocit, že kolika solí nebo já nevím co se z toho má dostávat, konvice zbaví, o to víc tam nadělí bakterií, které se množí v tom stále mokrém filtru (mění se dle doporučení výrobce, ale stejně k tomu nemám velkou důvěru).

Mám z toho stejný pocit, proto už ji doma nepoužíváme.

Cenarius
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 08.05.19 14:36
@pocker píše:
Petky jsem kupovala jen malému kojeneckou vodu a to do 1.roku, ale zatím děti pijí převařenou kohoutkovou, ale tchýně přišla s tím, že obsahuje hormony, že to neni zdravé pít. A když jsme dříve používaly filtrační konvici, tak zas že voda obsahuje uhlíky..tak vlastně už nevím, co by pak člověk už měl pít, aby to bylo bez závad.. :think:

Takze tchyne si nechala udelat rozbor, aby to mohla tvrdit? Nesmysly, zavadejici ptakoviny a hysterie. Nic vic. A vy tomu davate korunu, ze tomu vsemu verite.

Poridte si pro klid duse fitr na destilku za x desitek tisic a k tomu UV lampu na zabiti vsechno. A pomalu se otravte cistou destilkou. :palec:

Váš příspěvek
Reklama