Reklama

Používáte litinovou podložku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2005 příspěvků 22.02.17 23:03
Používáte litinovou podložku?

Ahoj holky, máme doma takovou dlouhodobější rozepři, tak doufám, že nás rozsoudíte :lol: Používáte pod teflonové pánve při vaření na plynovém sporáku litinové podložky? Já jsem na to zvyklá z domova, s odůvodněním, že prý se na přímém plameni pánve ničí, manžel se vždycky ušklíbá a používá podložku jen z donucení, aby dotyčnou pánví náhodu pak nedostal :jazyk: Ale už mě trochu nahlodal, protože je fakt, že kolikrát tiše nadávám, jak dlouho to trvá, než se na té podložce pánev rozpálí - mám totiž srovnání se starou litinovou pánví po babičce, kterou tedy používáme přímo na plamen. Ještě poznámka na závěr - téma je spíš pro zajímavost, případně pro zasmání, naše manželství tím ohroženo není :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

ZuzanaT
Stálice 63 příspěvků 22.02.17 23:06

Davam teflonky rovnou na plyn.

monrom
Echt Kelišová 9686 příspěvků 22.02.17 23:08

@Michelle_M setkala jsem se s tím v dětství, doma. Řekla bych, ze podložka rovnomerneji rozvede teplo ale nekvalitní dno pánve nejspíš stejně neochrání před prohnutim.

Lucmína
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 22.02.17 23:09
@ZuzanaT píše:
Davam teflonky rovnou na plyn.

Ja taky, ale to si asi slyset nechtela :mrgreen: :mrgreen:

Příspěvek upraven 22.02.17 v 23:19

Helileli
Závislačka 2748 příspěvků 22.02.17 23:15

Vůbec netuším, že něco takového existuje :lol: a to vařím celý život na plynu.
Kvalitní pánev s pořádaným tlustým dnem je v pohodě, méně kvalitní pánve průběžně měním, časem se z nich začne loupat teflon.

Denis11
Kelišová 5410 příspěvků 22.02.17 23:22

Nepoužívám. Dávám je rovnou přímo na oheň a mam je 13let a furt jak nový..a to jsou koupeny v akci v Penny. :)

jdukolem
Hvězda diskuse 49251 příspěvků 22.02.17 23:23
@Michelle_M píše:
Ahoj holky, máme doma takovou dlouhodobější rozepři, tak doufám, že nás rozsoudíte :lol: Používáte pod teflonové pánve při vaření na plynovém sporáku litinové podložky? Já jsem na to zvyklá z domova, s odůvodněním, že prý se na přímém plameni pánve ničí, manžel se vždycky ušklíbá a používá podložku jen z donucení, aby dotyčnou pánví náhodu pak nedostal :jazyk: Ale už mě trochu nahlodal, protože je fakt, že kolikrát tiše nadávám, jak dlouho to trvá, než se na té podložce pánev rozpálí - mám totiž srovnání se starou litinovou pánví po babičce, kterou tedy používáme přímo na plamen. Ještě poznámka na závěr - téma je spíš pro zajímavost, případně pro zasmání, naše manželství tím ohroženo není :mrgreen:

spotřebuješ akorát víc plynu… dávám pánev normálně na plamen

Illaaa
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 22.02.17 23:24

Taky jsme jí mívali doma, ale já jí ve své domácnosti nikdy nepoužívala a rovnou dávám pánev na plynový hořák.
Myslím, že to máma zdůvodňovala, že se rovnoměrněji rozloží to teplo, co jde k pánvi, ale já žádný problém s tím nepoužíváním podložky nemám nebo aspo%n jsem si ho nevšimla ;)

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2005 příspěvků 22.02.17 23:24

Ach jo :mrgreen: No aspoň mi ta nehezká olezlá podložka nebude hyzdit můj úžasný nový nerez sporák :mrgreen:

jdukolem
Hvězda diskuse 49251 příspěvků 22.02.17 23:28
@Michelle_M píše:
Ach jo :mrgreen: No aspoň mi ta nehezká olezlá podložka nebude hyzdit můj úžasný nový nerez sporák :mrgreen:

moje babi na té podložce pekla nasucho bramborový placky - ňam

ZuzanaT
Stálice 63 příspěvků 22.02.17 23:32
@jdukolem píše:
moje babi na té podložce pekla nasucho bramborový placky - ňam

Driv jsme na ni taky delali topinky a ted je prave delam nasucho na teflonove panvi.

Mirka Dušínová
Ukecaná baba ;) 1600 příspěvků 22.02.17 23:38

Můj chlap měl ještě podivnější úchylku a nutil mě tento vynález minulého století používat tehdy, když jsem vařila rýži. Měl na to jakousi teorii, která mně ovšem nikdy nedolehla od ucha k mozku, takže nemůžu sloužit na jakém principu to mělo fungovat. Po přestěhování do nového máme sice zas plyn, ale podložka zůstala ve starém bytě, uf… :mrgreen:

anna flipper
Kecalka 134 příspěvků 22.02.17 23:41

Tak ja shanim a skemram od tety tuto podlozku na bramborovy placky, mela ji i babi, na nicem jinym nejsou tak dobry, ale ze bych na ni davala panev…to by me vzivote nenapadlo a cely zivot varime vsechny na plynu.babi se uz nezeptam, ale ta ji pouzivala jen na placky.tak zas jednou vyhral v argumentech chlap…achjo????

anna flipper
Kecalka 134 příspěvků 22.02.17 23:42

Misto otazniku mel byt smajlik… :)

jdukolem
Hvězda diskuse 49251 příspěvků 22.02.17 23:44
@ZuzanaT píše:
Driv jsme na ni taky delali topinky a ted je prave delam nasucho na teflonove panvi.

to já taky.. ale od babičky z té podložky byly prostě lepší

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Švédka chce být rekordmankou a touží po největším pozadí na světě

Natasha Crownová (24) se považuje za modelku. Podle svých vlastních slov je... číst dále >

Reklama