Používáte na miminka tělovou kosmetiku?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
2.1.22 21:14

Používáte na miminka tělovou kosmetiku?

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda používáte na miminka kosmetiku? Já od narození na doporučení doktorky omývám pouze čistou vodou a dělám tak do teď (miminko půl roku). Mám začít používat mýdlo nebo nějakou přísadu do koupele? Nebo pak tělový olej/mléko? Vše doma mám nakoupené, ale doktorka mi říkala, že je zbytečné miminko něčím zbytečně patlat. Používám jen krém na zadeček. Říkám si ale, že už je možná na čase? Malá teda nemá žádné kožní problémy.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2.1.22 21:26

Ja teda zatim jen planuju (rodim za par tydnu), ale podle toho co jsem zjistovala mam nachystano:

• Purelan a Sudocrem na zadecek
  • na telicko mam obyc olej, kdyz bude potreba.
  • do koupele ten mesickovy.

Mne hrozne sedi bio zinkova mast, ale to jeste nevim jestli deti vubec muzou, budu zjistovat u Dr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
2.1.22 21:30

Mám 3 měsíční dcerku a zadeček mažu jenom když je opruzený… To je tak cca 1× za měsíc. Jinak do koupele přidávám kapku dětského sprchového gelu a poté namažu celé tělíčko dětským mlékem… Oleje mi nevyhovujou. Malá má kůži krásnou, takže jí to tak asi vyhovuje… Já myslela, že se miminka musí mazat, takže mažu :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
2.1.22 21:31

Jinak bio zinkovou mast také používáme a pecka :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2296
2.1.22 21:33

Tak já jsem umývala ze začátku dětským mýdlem a na zadeček sudokrem. Čistá voda mi pořádně neumyla zbytky krému po tělíčku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
686
2.1.22 21:34

Já od začátku používala pevné mýdlo nivea na zadeček, asi od tří měsíců pak tekuté mýdlo balea na celé tělo i vlasy. Mazala jsme olejickem do těch 3m, pak krémem balea jen problémové části asi do pěti měsíců.
Na zadeček od začátku sudocream, první tři měsíce u každého přebalení, kluci byli pořád opruzeni pak jsme přišli na to že to mají z plenek (pampers), trvalo měsíc, než to bylo úplně ok a od pátého měsíce mažu jen na noc případně, když mají průjem.
Omlouvám se za delší popis. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1886
2.1.22 21:36

Taky myju jen ve vodě. Po koupeli občas namazu nějakým miminkovskym olejickem. Mazu sudocremem když je opruzeny (nebývá) a do půl roku jsem používala při prebalovani emulzi Gilbert. Pak došla :D

Když koupe manzel, používá gel na koupání. Ma proste takový pocit, ze jinak není čistý. Synovi je 9 měsíců. Myslím, ze ho v něm zacnu taky koupat až bude mít šanci se reálně zašpinit :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3881
2.1.22 21:39

Dcera má 2,5 roku. Myju jen mýdlem a jen po stolici, a samozřejmě ruce, když je potřeba. Vlasy jsem jí myla šamponem jen 2×, když jsem mazala hlavu olejem kvůli seboree. Na opruzeniny/oschliny používám růžovou vodu a měsíčkový olej. Stačí úplně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
898
2.1.22 21:43

Já používám do koupele olej od Eone který stačí, žádný sprchový apod. a poté když je třeba mažu dětským máslem od Purity vision nebo krém od Sebamed. Naprosto stačí. Zadeček jen když je červený a to Sudocremem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3068
2.1.22 21:46

Souhlasím ;)…taky myslím, že je zbytečné na mimina něco patlat, když nemá speciální potřeby.

Na všechny děti mi stačilo obyčejné dětské mýdlo (kostka) a Excipial krém (některé děti byly suché, šupinaté, ale i na zadek je ten krém fajn) nebo dětský měsíčkový olej na občasné mazání, když je třeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2936
2.1.22 21:54

Radu Uriage Bébe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4631
2.1.22 21:58

Pětiměsíční, nepoužíváme prakticky nic. Jen pokud má začervenalý zadek, tak namažu Sudocremem, aby z toho nebyla opruzenina. Ale na koupání ani po něm mi nepřijde, že by bylo něco potřeba, kůži má krásnou. Ani se v nejbližší době nechystám s tím začínat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3684
2.1.22 21:58

Na zadek Měsíčkový krém, po koupeli Mandlové mléko na tělo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16769
2.1.22 22:00

Olejicek (cisty bez primesi) na promazani za vlhka po koupani, ale jen obcas.
Voda fakt staci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
849
2.1.22 22:05

Máš skvělou doktorku. Dítě opravdu nepotřebuje žádnou kosmetiku, jak se nám to snaží v reklamách namluvit. Akorát mastit zadeček nějakým sudocremem, nebo bepanthenem, a na to postačí i stará dobrá modrá indulona. Když jsem koupala, přidávala jsem do vody akorát par kapek dětského koupelového olejicku od Saloosu, občas při masírování jsem použila ten heřmánkový. Toť vše ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat