Reklama

Používáte obrat "pěkný narozeninový/svátkový den"?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kaliopa
Závislačka 3345 příspěvků 30.01.17 08:09
Používáte obrat "pěkný narozeninový/svátkový den"?

Vím, že je to téma o ničem, ale používáte tyto obraty? Na Facebooku často vidím, jak někdo přeje někomu „pěkný narozeninový/svát­kový den“. Přijde mi to takové nečeské a krkolomné, ale asi se to už rozšířilo stejně jako když vám někdo přeje mějte hezký den.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Jana525
Závislačka 4756 příspěvků 30.01.17 08:12

Nepouzivam a je mi ukradeny, pokud to pouziva nekdo jiny. Mam svych starosti dost a nemam cas resit takovi kraviny. Udivuji me lide jako jsi ty.

Trispinta 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.17 08:14

Používám, přijde mi to pěkné. Nerozumím tomu, co ti vadí na popřání pěkného
dne :nevim:.Asi by to chtělo víc opravdovych starostí

tini
Ukecaná baba ;) 1327 příspěvků 5 inzerátů 30.01.17 08:14

Pekny narozeninovy den mi divny neprijde, svatkovy jo, pouzila bych spis svatecni, ale to je zas, jako kdyz je statni svatek.

debra.morgan
Závislačka 3279 příspěvků 30.01.17 08:15

Nepoužívám a ani neznám nikoho, kdo by to říkal, ani na FB. :nevim:

Ou
Závislačka 4987 příspěvků 30.01.17 08:16

Ne. A jestli chcete obzvláště kalkovat tak před to musíte přidat Mějte hezký svátkový den!

Jinak je to sváteční den, ne svátkový.

Kaliopa
Závislačka 3345 příspěvků 30.01.17 08:17
@Trispinta píše:
Používám, přijde mi to pěkné. Nerozumím tomu, co ti vadí na popřání pěkného
dne :nevim:.Asi by to chtělo víc opravdovych starostí

Nevadí mi to přání samo o sobě, ale přijde mi to krkolomná formulace. Jako nějaký novotvar. Nepamatuji se, že dříve by mi někdo přál hezký narozeninový den. Prostě by napsal třeba hezké narozeniny, hezkou oslavu apod. Ale určitě ne „narozeninový den“. Přijde mi to jak špatný překlad z angličtiny. My přece neříkáme narozeninový den, ale prostě narozeniny.

marfra
Generální žvanilka 23205 příspěvků 28 inzerátů 30.01.17 08:17

Preji krasny narozeninovy den a krasny svatecni den. Svatkovy ne.

Trispinta 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.17 08:23
@Kaliopa píše:
Nevadí mi to přání samo o sobě, ale přijde mi to krkolomná formulace. Jako nějaký novotvar. Nepamatuji se, že dříve by mi někdo přál hezký narozeninový den. Prostě by napsal třeba hezké narozeniny, hezkou oslavu apod. Ale určitě ne „narozeninový den“. Přijde mi to jak špatný překlad z angličtiny. My přece neříkáme narozeninový den, ale prostě
@Kaliopa píše:
Nevadí mi to přání samo o sobě, ale přijde mi to krkolomná formulace. Jako nějaký novotvar. Nepamatuji se, že dříve by mi někdo přál hezký narozeninový den. Prostě by napsal třeba hezké narozeniny, hezkou oslavu apod. UdUdiAle určitě ne „narozeninový den“. Přijde mi to jak špatný překlad z angličtiny. My přece neříkáme narozeninový den, ale prostě narozeniny.

Ja ano a nestarám se o to, zda to tak dělá i někdo jiný. Ikdyby ne, nepotrebuji dělat to, co dělá celé stádo a je mi to to tudíž fuk.Ty fakt resis takové věci běžně?

Kaliopa
Závislačka 3345 příspěvků 30.01.17 08:25
@Trispinta píše:
Ja ano a nestarám se o to, zda to tak dělá i někdo jiný. Ikdyby ne, nepotrebuji dělat to, co dělá celé stádo a je mi to to tudíž fuk.Ty fakt resis takové věci běžně?

Neřeším. Jen mne to tak napadlo, když jsem viděla, jak na FB přejí lidi k narozeninám. Většina tam napsala akorát tento obrat Hezký narozeninový den! Přejeme xy hezký narozeninový den. Minimum lidí, možná nikdo, tam nenapsal Přejeme xy vše nejlepší k narozeninám apod. prostě tam figuroval „narozeninový den“. Jako kdyby to psal google překladač a ne lidi.

Trispinta 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.17 08:33
@Kaliopa píše:
Neřeším. Jen mne to tak napadlo, když jsem viděla, jak na FB přejí lidi k narozeninám. Většina tam napsala akorát tento obrat Hezký narozeninový den! Přejeme xy hezký narozeninový den. Minimum lidí, možná nikdo, tam nenapsal Přejeme xy vše nejlepší k narozeninám apod. prostě tam figuroval „narozeninový den“. Jako kdyby to psal google překladač a ne lidi.

Mně se to fakt zda v pořádku a mnohem více mi vadí úroveň gramatiky, slovní zásoby základu našeho jazyka při psané formě třeba i na tom fb…

radkka
Generální žvanilka 20310 příspěvků 30.01.17 09:01
@Jana525 píše:
Nepouzivam a je mi ukradeny, pokud to pouziva nekdo jiny. Mam svych starosti dost a nemam cas resit takovi kraviny. Udivuji me lide jako jsi ty.

Tolik tě žere, že má někdo natolik spokojený život, aby řešil takové hlouposti? :think:

@Kaliopa Už jsem to viděla, naštěstí to ale není tak časté.

Akivasha
Ukecaná baba ;) 2303 příspěvků 30.01.17 09:20

Já to začala používat občas, protože už mi přišlo trapné pořád dokola omílat „Krásné narozeniny“. Tak to střídám. Zase na druhou stranu mi přijde krkolomnější popřát: „Užij si dnešní den, protože máš narozeniny“ (to snad ví :mrgreen: )

Jana525
Závislačka 4756 příspěvků 30.01.17 09:32
@radkka píše:
Tolik tě žere, že má někdo natolik spokojený život, aby řešil takové hlouposti? :think:@Kaliopa Už jsem to viděla, naštěstí to ale není tak časté.

Popravde spis uz jsem alergicka, kdyz jedna a ta sama uzivatelka neustale zaklada temata, kde resi ostatni lidi kolem sebe. Ale je fakt, ze byl dlouho klid a ze tohle je oproti tem ostatnim naprosto slaby odvarek.
Ale jasne, mas [pravdu, at si kazdy resi, co chce.

radkka
Generální žvanilka 20310 příspěvků 30.01.17 09:51
@Jana525 píše:
Popravde spis uz jsem alergicka, kdyz jedna a ta sama uzivatelka neustale zaklada temata, kde resi ostatni lidi kolem sebe. Ale je fakt, ze byl dlouho klid a ze tohle je oproti tem ostatnim naprosto slaby odvarek.
Ale jasne, mas [pravdu, at si kazdy resi, co chce.

Aha, to jsem si nevšimla :think:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama