Povaha, nedostatek času a přítelkyně

14
19.3.16 11:29

Povaha a nedostatek času x přítelkyně

Dobrý den. Se současnou přítelkyní máme vztah na dálku a poslední dobou se moc nevídáme, hlavně kvůli mně. Na začátku jsme se viděli téměř každý víkend, ale teď to někdy prostě nevychází i 14 dní. Hlavně z mojí strany - mám hodně povinností do školy, bakalářka, za chvíli státnice, někdy i práce a jiné věci + to dojíždění zabere pro mě až moc času. Někdy mám takový pocit, že když konečně najdu chvíli volna tak chci být i jen sám a odpočinout si. Moje nejlepší kamarádka to bere tak, že odpočinek je být s přítelkyní - já to beru jinak. Když jsme spolu, tak většinou něco naplánuju, aby to prostě nebylo takové nijaké. A myslím, že jít někam s přítelkyní a být unavený je k ničemu.

Druhá věc je, že asi moc neumím budovat vztah. A ten náš aktuálně nějak neposunuju dál. Bývalá přítelkyně (22) se se mnou kvůli tomu rozešla. Řekla, že by jí to vadilo, že náš vztah musí řídit ona a že já s ním nic nedělám, že jsem málo dominantní… Nejsem ignorant ani flegmatik, ale někdy mám dojem, že prostě vyvíjím nejvíc úsilí, když tu slečnu chci „sbalit“ a pak až spolu začneme chodit tak můj zájem a nadšení po určité době trochu klesne - v tom smyslu že pokaždé nejsem iniciátorem schůzek a beru to tak že i ona má mít zájem o mě a ne jen pořád já o ni atd… Prostě to beru trochu tak, že už je to moje přítelkyně a mám taky na práci jiné věci než jí pořád dokola dokazovat zájem a lásku. Ale abyste to nepochopili nějak negativně - bývalá přítelkyně měla vizi takovou, že muž má být řídící jednotka vztahu. A já mám sám pocit, že se radši přizpůsobím. Není to tak, že bych si neuměl prosadit svůj názor, když je třeba, ale vyrůstal jsem sám s matkou - její výchova byla hodně jen o příkazech a zákazech… Stručně řečeno já prostě ve vztahu se ženou nejsem zvyklý si určovat co a jak chci a jak věci budou, jsem spíš zvyklý přizpůsobit se tomu, jak to ona chce a nejvíc spokojený jsem, když mně to normálně smysluplně řekne.

Takže poslední dobou nad tím přemýšlím, jestli vůbec současný vztah má smysl. Současná přítelkyně říká, že je se mnou šťastná a že jí to nevadí (moje povaha a časové možnosti) - je oproti bývalé mnohem dominantnější a tvrdí, že když do toho šla tak věděla, že mám málo času atd. Ale jsme spolu zatím jen pár měsíců. Taky máme docela věkový rozdíl. Já 23, ona 16. Takže si trochu i myslím, že vlastně sama neví, co přesně chce.

Myslím, že menší zlom nastal během nedávného zkouškového. Do té doby jsme se viděli pravidelně, ale pak přišla velká mezera, kdy jsem vůbec neměl čas a zvykl jsem si být dost bez ní. A bez učení na zkoušky hold vysokou nevystuduju… A teď mám někdy pocit, že mně taky chybí ale ne tak strašlivě jako předtím. Nechci, aby byla nešťastná nebo tak, ale myslím, že když nemám čas nebo když naši plánovanou schůzku nějak přesunu tak je kvůli tomu smutná a neříká mi to.

Jen mě zajímal názor nějakých dospělých žen, jak to vidí. Děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14653
19.3.16 11:43

Vztahy na dálku nejsou moc ideální, nicméně v dnešní době Fb, skypů, mobilů a pod, to není zase takový problém. Myslím, že jste oba ještě velmi mladí na nějaký opravdu vážný vztah. Dle mého názoru to máš celkem v hlavě srovnané. Podstatné je, aby jsi v klidu dostudoval. Slečně je pouhých šestnáct, takže má před sebou ještě minimálně střední školu. Nechala bych tomu volný průběh.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
917
19.3.16 11:45

Zamysli se, prosím tě, nad tím věkovým rozdílem. Přijde ti přirozené chodit s člověkem v pubertě?

Máte stejný pohled na svět? Stejné zájmy? Máte se o čem bavit?

Jinak když jí to vyhovuje (a tobě taky), tak se nerozcházejte. Jestli ji nemáš už rád, tak se rozejdi a netrap ji a sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.3.16 12:31

Dospělý chlap a chodí skoro s dítětem :roll: Rozejdi se s ní a hledej si partnerky svého věku :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bora-Bora
19.3.16 12:51

@Hunterhund Neřešila bych nedostatek času ani vzdálenost, ale spíš věk té slečny. Opravdu máš zapotřebí chodit s dítětem? :nevim: :roll:

• Citovat
  • Upravit
blabla123
19.3.16 12:57

Ta holka si bude užívat někde za tvými zády :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
22825
19.3.16 12:57

Asi bych si našla někoho v blízkosti, ve škole..
Já jako 18 leta jsem měla víkendový vztah na dálku 40 km. Fungovalo to rok a půl. Pak jsem si našla přítele ve svém městě, bylo mi 19 a jemu 24. Já na gymplu, on na VŠ. Rok na to jsem šla na jeho VŠ a i když ve zkouškovém jsme se nevídali tolik, aspoň jsme se viděli ve škole, šli na oběd, jeli spolu domů.. Bylo to snazší a vztah probíhal kontinualneji. A teda už tak jsem mu přišla mladá.
Momentálně mám opět vztah kdy se s partnerem vidam co 14 dní o víkendu. Už je nám přes 30, oba máme povinnosti, nemusíme randit, užíváme si odpočinku i někam vyrazime.
Podle mě na vztah nemáš kapacity, natož s pubertackou a ještě na dálku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ellusa
19.3.16 13:17

Ona má a hlavně ještě bude mít úplně jinou představu o trávení volného času, diskotéky, hospody, kamarádi atd. Ty studuješ, máš jiný okruh přátel a jiné povinnosti. Navíc vzdálenost tomu neprospívá. Klidně tomu nechej volný průběh, ale spíš bych počítala, že to nevydrží, hlavně pokud už teď ti nijak zvlášť nechybí.

• Citovat
  • Upravit
19.3.16 15:01

@Hunterhund připomínáš mi kámoše z Vejšky, tam nešlo o bakalářku, ale diplomku, nebudu to natahovat… byl vyměněn :zed: tímto zdravím Moniku ze Vsetína :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22874
19.3.16 15:13

Šestnáctiletá holka by měla chodit do školy, vymýšlet kraviny s kámoškama a randit s „nějakým teletem ze třídy“.
Né čekat, kdy třiadvacetiletý muž (pro ni asi hrozně dospělý) bude mít jednou za čtrnáct dní čas ji vytáhnout na večeři…
Podle mě to nebude mít moc dlouhou budoucnost - ale tak, dokud vám to vyhovuje oběma, tak to nechte plynout, možná budete výjimka a vydrží to, možná ona za chvíli bude hledat způsob, jak ti vysvětlit, že nejsi nic pro ni.
Jinak pokud se k tobě ve vztahu chová dominantně šestnáctiletá holka, tak bych se možná zamyslela sama nad sebou..není to úplně normální…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
917
19.3.16 15:17
@Mar__tanka1983 píše: Šestnáctiletá holka by měla chodit do školy, vymýšlet kraviny s kámoškama a randit s „nějakým teletem ze třídy“.
Né čekat, kdy třiadvacetiletý muž (pro ni asi hrozně dospělý) bude mít jednou za čtrnáct dní čas ji vytáhnout na večeři…
Podle mě to nebude mít moc dlouhou budoucnost - ale tak, dokud vám to vyhovuje oběma, tak to nechte plynout, možná budete výjimka a vydrží to, možná ona za chvíli bude hledat způsob, jak ti vysvětlit, že nejsi nic pro ni.
Jinak pokud se k tobě ve vztahu chová dominantně šestnáctiletá holka, tak bych se možná zamyslela sama nad sebou..není to úplně normální…

Můžu se zeptat, kde je v tom problém? Myslím, že to myslel tak, že je radši, když něco vymyslí na volný čas ona, než on.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22874
19.3.16 15:33

@KiwiT myslím to pro jeho dobro - chápu, že jsou muži dominantní a muži submisivní, ale mě prostě přijde přitažené za vlasy, aby ve vztahu byla výrazně dominantnější tak mladinká holka - aby ho nezačala nějak zneužívat nebo tak (víme, jaký umí být mladý holky potvory, když vycítí příležitost)

Takhle mladý holky většinou ke starším partnerům vzhlíží…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
917
19.3.16 15:38
@Mar__tanka1983 píše:
@KiwiT myslím to pro jeho dobro - chápu, že jsou muži dominantní a muži submisivní, ale mě prostě přijde přitažené za vlasy, aby ve vztahu byla výrazně dominantnější tak mladinká holka - aby ho nezačala nějak zneužívat nebo tak (víme, jaký umí být mladý holky potvory, když vycítí příležitost)Takhle mladý holky většinou ke starším partnerům vzhlíží…

Mně z toho co psal přišlo, že to bylo čistě o rozhodování kam a kdy se půjde. Nepřišlo mi, že by byla nějak „výrazně dominantnější“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
19.3.16 15:59
@KiwiT píše:
Mně z toho co psal přišlo, že to bylo čistě o rozhodování kam a kdy se půjde. Nepřišlo mi, že by byla nějak „výrazně dominantnější“.

Ano :) Myslel jsem to víceméně, tak jak píše KiwiT. Stručně řečeno, bývalá přítelkyně to měla nastavené tak, že nic NIKDY zásadně nedělala první - od chycení za ruku, pusy, naplánovaní něčeho společného, programu atd. Pokud jsem s tím nepřišel já, nebylo nic. Sama se ani neozvala (i když jsem jí podle jejích slov třeba chyběl), jen prý čekala, až se ozvu já. A já v tomto nejsem tolik dominantní typ, abych partnera organizoval pořád- kdy a co bude a kde. Na začátku vztahu ano, ale pak jsem rád, když to je tak nějak aspoň na půl, nebo klidně i žena více.

Tím „dominantnější“ jsem u současné přítelkyně myslel, že mě klidně sama chytne za ruku, navrhne, ať přijedu, zeptá se, jak to bude tento víkend, aby to věděla dopředu - nemá problém dělat první krok k čemukoli… Projevuje aktivní zájem o mě (bývalá přítelkyně byla v tom všem pasivní a později řekla, že prostě hledá přítele, kterému se ona přizpůsobí a který ji bude řídit a že se mnou proto nemůže být spokojená).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22825
19.3.16 17:28

@Hunterhund v podstatě jste byli dva laxní submisivní typy. OK, ale fakt ti jako nepřijde 16 letá středoškolačka trochu..mimo? Zvlášť když na vztah nemáš čas ani energii? Jak dlouho jí to nadšení že má staršího chlapa vydrží? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama