Pověra mít kočárek doma před porodem

Anonymní
2.12.20 16:16

Pověra mít kočárek doma před porodem

Holčiny, občas sem tam mě nějaká pověra opravdu přesvědčí, tak jako ta, že nemáme mít doma kočárek před tím, než se mimi narodí. Samozřejmě kočárek bude u našich, než se mimi narodí, ale co myslíte, vztahuje se tato pověra třeba i na dětské vajíčko? Dnes nám přišlo a bohužel ho nestihnu odvést :think: prosím, nemyslete si, že jsem blázen. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1204
2.12.20 16:22

Měla jsem doma komplet celou výbavu před porodem (kočárek asi 3 měsíce před) a mám zdravý šikovný dítě :D začala jsem nakupovat po 24tt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29160
2.12.20 16:23

Ano, vztahuje, rychle ho odvez :zed:
Prosím tě, tyhle pověry vznikly v době, kdy měli lidi mnohem užší představu o vzniku nového života a báli se naprosto všeho. Jak to, že kočár vadí a hadříky ne? Měj ho kde chceš a hlavně v klidu. My ho měli v obchodě schovaný, neměli jsme pro něj vhodný prostor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.20 16:23

@glaubie skvělé! já jen zdá mám mít teď špatný svědomí :D

• Citovat
  • Nahlásit
2268
2.12.20 16:24

Na vajíčka se to nevztahuje :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
2.12.20 16:24

Nebojte se :hug:. Kamarádka měla kočárek doma poslední 4 měsíce těhotenství a porodila zdravého chlapečka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
2.12.20 16:25
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
494
2.12.20 16:25

Také jsem kočárek doma měla, ač mě rodiče přesvědčovali o opaku. No odmítla jsem ho tahat tam a zase zpátky.

Podle mě mají ty pověry vliv je na lidi co jim věří. Prostě si to vsugerují.

Stejně jako černé kočky. Copak za to mohou, že jsou černé?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6153
2.12.20 16:27

Měla jsem doma vše včetně kočárku a mám zdravé děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2350
2.12.20 16:34

My jsme doma neměli kočárek a ani postýlku. Do porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
2.12.20 16:35

Na pověry nevěřím. Žádná nehoda se mi ještě nestala takže nevěřím. :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16243
2.12.20 16:42

Asi tak.. U 1. Dítěte byl kocarek u babicky.. No u druhyho a třetího teda u babicky nebyl.. Mezi 2. A 3. Cekal malem na chodbe a ne az ve sklepě.. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.20 16:47

Jak jsem již zmínila, kočárek chápu, ten doma mít nebudu, ale nedokážu si představit, že připravuji postýlku a výbavu do skříní až po porodu. :think: takže děkuji za Vaše názory. Risknu to a nechám vajíčko doma, nemůžu se vynadivat, jak se mi líbí :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
2350
2.12.20 16:51
@Anonymní píše:
Jak jsem již zmínila, kočárek chápu, ten doma mít nebudu, ale nedokážu si představit, že připravuji postýlku a výbavu do skříní až po porodu. :think: takže děkuji za Vaše názory. Risknu to a nechám vajíčko doma, nemůžu se vynadivat, jak se mi líbí :mrgreen:

Postýlku připravil manžel po porodu. Když nás přivezl, tak už doma všechno bylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1204
2.12.20 16:52
@Anonymní píše:
@glaubie skvělé! já jen zdá mám mít teď špatný svědomí :D

Proč? Neblbni. Jsou to jen řeči :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek