Povinná návštěva praktika v těhotenství v covidovém období?

Anonymní
28.10.20 21:50

Povinná návštěva praktika v těhotenství v covidovém období?

Ahoj, nevíte prosím, jestli teď v porodnicích (konkrétně tedy v Podolí) vyžadují razítko od praktika v průkazce (prohlídka a EKG)? Termín mám v únoru, ale do té doby covidové a chřipkové období neskončí. Navíc mám praktika 30 minut MHD, a to se mi moc nechce. Případně teda můžu jet taxíkem, ale stejně se mi nechce „zbytečně“ do ordinace praktika. Anonym proto, že o mém těhotenství moc lidí neví.
Díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19692
28.10.20 21:52

To nikde ani vyžadovat nemuzou, porodis i bez toho. Max se domluvit s praktikem, jestli nema nejake hodiny pro zdravé pacienty na cas, ze by ses tam s nikym nepotkala :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2823
28.10.20 21:53

To je povinný?
Myslím, že tě nechaj porodit i bez razítka :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5534
28.10.20 21:55

Já jsem v druhým těhotenství nebyla, ale to bylo ještě chvíli před covidem. Nikdo mi nic neřekl. V prvním mě dala razítko, ale to byla taky taková rychlovka „jo vy jste zdrava“ žádný speciální vyšetření mě nedělala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17500
28.10.20 21:57

V třetím těhotenství jsem ho neměla a nikdo mi v porodnici neřekl ani popel. Remcala jen sestra u gynekologa a té jsem vysvětlila, že tam půjdu až před porodem, protože k čemu mi je pár měsíců starý vyšetření, stejně na něj nikdo v porodnici pořádně nekouká. Pak jsem to bestihla, protože jsem rodila předčasně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5534
@MrsNorris píše:
To je povinný?
Myslím, že tě nechaj porodit i bez razítka :P

To jsem tady minule taky napsala u podobného dotazu a dostala jsem :roll: pěknej kartáč.

Příspěvek upraven 28.10.20 v 21:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2011

Žádné vyšetření není povinné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
616
28.10.20 21:59

Domluvila bych se s praktikem telefonicky. Pokud nemáš propadlou preventivku a jsi jinak zdravá, tak bych to nehrotila. Leccos zastihne i gynekolog případně. Pokud víš, že se s něčím dlouhodobě léčíš, případně ses dlouho neukázala, tak bych tam po domluvě možná zašla. Myslím tím s ohledem na situaci kolem covidu. Povinné to není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5058
28.10.20 22:01
@MrsNorris píše:
To je povinný?
Myslím, že tě nechaj porodit i bez razítka :P

Myslím, že ne. Bez razítka od praktika a od zubaře to dítě ven prostě nepustí, na to jsou paragrafy :cert: Dneska si z toho ty rodičky dělaj holubník :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
616
28.10.20 22:05
@Janli píše:
V třetím těhotenství jsem ho neměla a nikdo mi v porodnici neřekl ani popel. Remcala jen sestra u gynekologa a té jsem vysvětlila, že tam půjdu až před porodem, protože k čemu mi je pár měsíců starý vyšetření, stejně na něj nikdo v porodnici pořádně nekouká. Pak jsem to bestihla, protože jsem rodila předčasně.

Mělo by se chodit spíš že začátku, je to důležité pro celé těhotenství. Například pokud má žena dlouhodobě vysoký tlak již před těhotenstvím, tak se k tomu přistupuje trochu jinak, než když se vysoký tlak objeví až v těhotenství. Myslím si, že je to vhodné, si tam zajít. Ale v současné epidemii bych teda asi taky váhala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
177
28.10.20 22:05

Taky jsem neměla, odkládala jsem to kvůli chřipkám a pak začal covid :D no a než se to trochu uklidnilo, prcek se narodil…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17500
28.10.20 22:09
@Kolicek95 píše:
Mělo by se chodit spíš že začátku, je to důležité pro celé těhotenství. Například pokud má žena dlouhodobě vysoký tlak již před těhotenstvím, tak se k tomu přistupuje trochu jinak, než když se vysoký tlak objeví až v těhotenství. Myslím si, že je to vhodné, si tam zajít. Ale v současné epidemii bych teda asi taky váhala.

Pokud nezanedbáváš preventivní prohlídky a znáš svůj zdravotní stav, tak to nutný není. Tlak ti stejně měří na gynekologii, moč sledují taky. Vlastně mi obvoďák nedělal žádný vyšetření navíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
429
28.10.20 22:20

U praktika jsem nebyla vůbec a pediatra jsem si domluvila po telefonu, takže jediný razítko jsem tam měla od zubaře - a tam jsem byla jen jednou (někdo mi říkal že se má jít snad 2× během těhotenství) :nevim: Nikdo se po tom nepátral a porodit mě taky nechali ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3221
28.10.20 22:22

Ve druhém těhotenství jsem nebyla ani u praktika ani u zubaře. V prvním mě na to gynekolog upozorňoval, že si tam mám zajít a pak jsem byla i na interně, ve druhém vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
616
28.10.20 22:25
@Janli píše:
Pokud nezanedbáváš preventivní prohlídky a znáš svůj zdravotní stav, tak to nutný není. Tlak ti stejně měří na gynekologii, moč sledují taky. Vlastně mi obvoďák nedělal žádný vyšetření navíc.

Praktik dělá to EKG, poslech, břicho atd. Existují v těhotenství takové stavy, jako akutní těhotenská hepatitida, postižení srdce a jiné chuťovky, které se lépe diagnostikují praktikovi, protože to zaprvé umí :lol:, a za druhé má srovnání s netěhotným stavem. Může taky podat touto cestou gynekologovi informace o nějakém prodělaném onemocnění, které může mít na těhotenství vliv a těhotná na něj už dávno zapomněla nebo sama neodhadne, že je důležité se o tom gynekologovi zmínit. A tak no… Prostě si myslím, že když je možnost, je to vhodné :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama