Očkovací kalendář platný v roce 2019 - ráda bych očkování odložil

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
89Marie.R
Nováček 6 příspěvků 29.03.19 06:54
Povinná očkování a vše kolem

Dobrý den,

Vím, že je zde hodně přínosných diskuzí na téma očkování, některá jsou staršího data, hodně jsem si jich pročetla a mám asi 100 poznámek, ve finále v tom mám ale hrozný zmatek.
Proto jsem založila nově tohle téma, kde bych se ráda optala aktuálně na všechna povinná očkování která jsou platná, a také bych potřebovala podrobně poradit od zkušených maminek, kterým se postupně podařilo odložit CELÉ POVINNÉ OČKOVÁNÍ svého dítěte, tak aby se schéma rozdělilo, nebo zkrátilo na nejmenší zlo. Ráda se dozvím jak to měly maminky které se začaly zajímat až po očkování.
Na jak dlouho od narození dítěte se Vám podařilo odložit očkování?
Jakým způsobem jste se domluvily s Dr. kvůli školce, nebo jestli Vás situace dohnala ke změně pediatra a tím pádem se vše vyřešilo dle Vaších představ?
Popř. jaké jsou sankce nebo postihy za nenaočkování určitou vakcínou včas apod.
Vyčetla jsem v jedné diskuzi, že hrozí pokuta 10.000,– v další jsem se dočetla že je to 20.000,–
S hrůzou čekám na vyzvání pediatrou na první očkování, tak bych chtěla předtím prodiskutovat možnosti.
Předem děkuji za každou radu a zkušenost, neváhejte se rozepsat moc mi to pomůže.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Alyss1
Závislačka 3071 příspěvků 4 inzeráty 29.03.19 07:02

Hexu jsme zacali ockovat cca v 9 mesicich veku. Pak dle schematu. Duvody byli normalni - exemek, rymicka, rozumna doktorka. Mmr az ted v 2,2 letech.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26264 příspěvků 29.03.19 07:12

Hexu muzes legalne doockovat do 18 mesicu, tak si spocitej, kdy musis zacit. Ja zacala u prvni kvuli ocku tbc az v 11 mesicich. U druhe vedome v 11 mesicich.

vjerunqa
Závislačka 3332 příspěvků 29.03.19 07:21

@89Marie.R Ahoj, téma je tak obsáhlé, že je mu třeba věnovat mnoho měsíců i let.

Já osobně neočkuji vůbec, děti zdravé, školku navštěvují, lékaři jsem sepsala revers, žádný problém.

iwa83
Echt Kelišová 7512 příspěvků 29.03.19 07:30

@vjerunqa a není nějaké očkování povinné pro přijetí do školky?

Vemas
Kelišová 5528 příspěvků 29.03.19 07:43

@vjerunqa a to mas deti v nake skupine?

Pavlička
Kelišová 5283 příspěvků 29.03.19 08:28

tak hlavne doufam, ze nekde v lese…mimo civilizaci, tohle absolutni neockovani fakt nechápu

vjerunqa
Závislačka 3332 příspěvků 29.03.19 08:44
@iwa83 píše:
@vjerunqa a není nějaké očkování povinné pro přijetí do školky?

Do „normální“ školky ano, 3× hexa a 1× MMR.

Janli
Echt Kelišová 8191 příspěvků 29.03.19 08:46

Očkovací kalendář má nějaký smysl a u zdravého dítě není dobré očkování odkládat. Černý kašel může i dneska dítě zabít a bohužel se ho objevuje čím dál tím víc. Doufám, že pokud už chceš takhle nesmyslně hazardovat se zdravím miminka, že se proti černému kašli necháte naočkovat celá rodina a s dítětem nebudeš trajdat nikde mezi lidma.

vjerunqa
Závislačka 3332 příspěvků 29.03.19 08:46
@Vemas píše:
@vjerunqa a to mas deti v nake skupine?

Starší je předškolák ve státní školce, tam už očkování není třeba. Předtím chodila do lesní. Mladší navštěvuje takovou miniškoličku, kde není očkování vyžadováno.

vjerunqa
Závislačka 3332 příspěvků 29.03.19 08:47
@Pavlička píše:
tak hlavne doufam, ze nekde v lese…mimo civilizaci, tohle absolutni neockovani fakt nechápu

Bohužel pro Tebe ;)

AnnaNuvoletta07
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 29.03.19 08:49

To se to tu zase pobije. Snad sem včas naskočí admini. :) Do školky malej nepůjde ale stejně ho necháváme očkovat. Začali jsme podle kalendáře ale necháváme větší rozestupy mezi dávkama. První bez reakce, po druhé mi přišlo, že ho akorát bolela nožička - pořád jí mával a kopal. Na třetí teprve někdy půjdeme. Hlavně žádné hysterie. Očkovat přestaňte ve chvíli, kdy bude mít dítě větší negativní reakce. Tady se stejně kulový dozvíte. Akorát se to tu zhádá a přitom má každá strana v podstatě pravdu, takže je to zase jenom na vás na kterou stranu se přidáte. Já to mám od začátku nastavené tak, že jak mile přijdou horečky, neutišitelný pláč apod.. tak končíme s očkováním. Jsou to příznaky otravy hliníkem. Ty větší rozestupy si taky dejte pokud budete očkovat. To ničemu nevadí.

vjerunqa
Závislačka 3332 příspěvků 29.03.19 08:50
@Janli píše:
Očkovací kalendář má nějaký smysl a u zdravého dítě není dobré očkování odkládat. Černý kašel může i dneska dítě zabít a bohužel se ho objevuje čím dál tím víc. Doufám, že pokud už chceš takhle nesmyslně hazardovat se zdravím miminka, že se proti černému kašli necháte naočkovat celá rodina a s dítětem nebudeš trajdat nikde mezi lidma.

U nás v rodině není proti ČK očkovaný nikdo. S dětmi chodíme všude od jejich narození. Apokalypsa nenastala :mrgreen:

iwa83
Echt Kelišová 7512 příspěvků 29.03.19 08:55

@vjerunqa A to je standard, že 3leťák musí mít očkování aby ho vzali do školky a předškolák už ne?

Janli
Echt Kelišová 8191 příspěvků 29.03.19 08:57
@vjerunqa píše:
U nás v rodině není proti ČK očkovaný nikdo. S dětmi chodíme všude od jejich narození. Apokalypsa nenastala :mrgreen:

Díky bohu za ty miliony naočkovaných dětí, co tyhle nemoci pomohly potlačit a tvým dětem pomohly přežít dětství :potlesk:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama