Povinná školka v pěti letech - vaše zkušenosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alavi
Stálice 81 příspěvků 23.04.18 12:47
Povinná školka v pěti letech - vaše zkušenosti?

Ahoj,
zajímají mě zkušenosti maminek (tatínků, babiček), kteří vedli děti poprvé do školky v pěti letech - na povinnou předškolní docházku. Jak reagovaly vaše děti? A co se naučily - je to pro ně skutečně přínos?
Předem děkuji za všechny názory!

Reklama

Reakce:

prcekniky
Závislačka 3309 příspěvků 23.04.18 13:00

@Alavi Věřím, že ano. Já jsem dávala dcerku letos do školky ve 4 letech a byla jsem strašně překvapená, jak najednou vyspěla. Opravdu jí to tam moc prospívá..Takže věřím, že školka dětem skutečně něco dává.

Trixule
Povídálka 13 příspěvků 23.04.18 13:06

Dobrý den, nejsem zatím maminka, ale pracuji jako učitelka v mš. Za sebe můžu říct, že děti se v mš naučí opravdu hodně (paní učitelky je na školu připraví), navíc si zde najdou i kamarády a lépe se pak začleňují do kolektivu ve škole. Naučí se respektovat autoritu učitelky, řešit své problémy, vyzkouší si různé výtvarné techniky, naučí se říct svůj názor, ale zároveň i poslouchat druhé. Záleží samozřejmě na Vás, protože máte možnost i individuálního vzdělávání doma. Děti chodí do školky rády. Předškoláci, kteří přišli na začátku roku poprvé, si poměrně rychle zvykli na kolektiv, rozhodně se nekonaly žádné srdceryvné scény. Samozřejmě vždy záleží, na jakou paní učitelku narazíte. Pokud máte otázky, jak to ve školce funguje, tak se klidně ptejte, ráda Vám odpovím.

welovefashion
Kecalka 500 příspěvků 103 inzerátů 23.04.18 13:14

Moje dcera chodí od 3 let do školky takže ten poslední rok pro ní nebyl nějaký extrémní přechod, akorát hodinku dopoledne se připravují na školu pak chodi ven…u nas jim pani ucitelky pořídily pracovní sešity, kreslí nenásilně se učí počítat, pismenka, napsat svoje jméno, já myslím že to je dobrá příprava do školy ????

mgdln
Závislačka 4235 příspěvků 23.04.18 13:19

K tomu všemu ještě dostanou inspiraci všemožně úchylného verbálního projevu, jako je poskakování na místě, všemožné záškuby a jiné neadekvátní pohyby. A do svého slovníku zařadí výrazy jako to je hustý, wow, to dám a pod.
Dle mého soudu je tzv. socializace a působení člověka ve věkově homogenním kolektivu nešťastný a nepřirozený počin nemocné společnosti.

lucenka
Vesmírná mluvilka 30702 příspěvků 23.04.18 13:19

Popravdě doma jsme dělali víc přípravy do školy než ve škole. Jediný v čem byla školka dobrá, tak že byl mezi vrstevníky. Nejvíc mu školka dala solidní zásobu sprostých slov.

welovefashion
Kecalka 500 příspěvků 103 inzerátů 23.04.18 13:31
@lucenka píše:
Popravdě doma jsme dělali víc přípravy do školy než ve škole. Jediný v čem byla školka dobrá, tak že byl mezi vrstevníky. Nejvíc mu školka dala solidní zásobu sprostých slov.

No vidíš a moje holka sprostě nemluví, ano chytnou samozřejmě i to špatné ale pak je na dospělých, aby jim vysvětlili, co je ok a co se nedělá, stejně ty děti co to tahají do školky to nejspíš pochytily doma, že :)

lucenka
Vesmírná mluvilka 30702 příspěvků 23.04.18 13:34
@welovefashion píše:
No vidíš a moje holka sprostě nemluví, ano chytnou samozřejmě i to špatné ale pak je na dospělých, aby jim vysvětlili, co je ok a co se nedělá, stejně ty děti co to tahají do školky to nejspíš pochytily doma, že :)

no tak u nás mi něco sprostého ujede, ale rozhodně ne všechny výrazy, co přitáhl ze školky ;) A jak říkám, i přípravu jsme doma měli lepší než ve školce. Navíc tedy než začal chodit do školky a já musela do práce, tak jsme měli víc času na sport a cestování. Což je pro mě důležitější než nějaké stereotypní školkové činnosti.

Trixule
Povídálka 13 příspěvků 23.04.18 13:47

Také záleží, kde bydlíte. Školka na malém městě je jiná, než školka ve velkém městě. Mám zkušenost s oběma typy a můžu říct, že děti z menších měst jsou ještě takové méně zkažené, není tu taková míra sprostých slov (nechci tvrdit, že nikdy nic nepadne, ale opravdu je to málokdy), jsou poslušnější. Určitě si nemyslím že školka dá dětem jen sprostá slova, to je hloupost… Samozřejmě všude jsou děti ze sociálně slabších rodin, děti nevychované, rozmazlené nebo děti, na které rodiče prostě nemají čas… To tak prostě je, ale rozhodně se nestane gauner z dítěte, protože začalo chodit do školky. Navíc na individuální vzdělávání lze přestoupit i během roku, takže kdyby Vám klasická docházka nevyhovovala z jakýchkoli důvodů, lze si zažádat o individuální vzdělávání.

Uživatel je onlinevjerunqa
Závislačka 2730 příspěvků 23.04.18 18:57
@mgdln píše:
K tomu všemu ještě dostanou inspiraci všemožně úchylného verbálního projevu, jako je poskakování na místě, všemožné záškuby a jiné neadekvátní pohyby. A do svého slovníku zařadí výrazy jako to je hustý, wow, to dám a pod.
Dle mého soudu je tzv. socializace a působení člověka ve věkově homogenním kolektivu nešťastný a nepřirozený počin nemocné společnosti.

Jako jo, no.

Pro mne je to teď aktuální. Dcera chodí dva roky do lesní školky, kde je moc spokojená. Nyní by měla jít do ‚klasické‘ do předškoláků, těší se.

Ty budeš mít pro dítě / děti domácí vzdělávání?

Uživatel je onlinevjerunqa
Závislačka 2730 příspěvků 23.04.18 19:03

@mgdln Jako jsem před pár lety řešila očkování, tak nyní řeším vzdělávání. A je to pro mne mnohem těžší rozhodování :think:

mgdln
Závislačka 4235 příspěvků 23.04.18 20:20

@vjerunqa To je vtipné. Neočkování u většiny rodičů nastartuje alternativu úplně ve všem. Vesměs stát si svým přístupem buduje nový underground. :lol:
Jo jo, my už to máme letos za sebou. Byly jsme na Individuálním vzdělávání a dítě chodilo do námi zvolené školky jak se nám hodilo.
Pokud je dcera ve školce spokojená, choďte tam dál nebo se s nimi domluv na domopředškoláctví. Pokud není LMŠ v rejstříku schválených školek, jen se přihlas do nějaké spřízněné školky, kde bude vedena jako domoškolák a bude nadále chodit tam kam chodila. Jenom nezapomeň, aby vaše spádová školka obdržela informaci, že dcera byla přijata do jiné školky - to pro jistotu, ať nevznikne zbytečná panika.
My budeme pokračovat v domoškoláctví i nadále.

selia
Ukecaná baba ;) 1885 příspěvků 1 inzerát 23.04.18 20:24
@Trixule píše:
Také záleží, kde bydlíte. Školka na malém městě je jiná, než školka ve velkém městě. Mám zkušenost s oběma typy a můžu říct, že děti z menších měst jsou ještě takové méně zkažené, není tu taková míra sprostých slov (nechci tvrdit, že nikdy nic nepadne, ale opravdu je to málokdy), jsou poslušnější.

Mluvou nejvulgáernější děti, o kterých vím já, se ty slouva nejspíš naučily na vesnickém fotbale. Syn chodí do školky v Praze třetím rokem a žádné vulgarismy nepochytil. Občas nevhodné výrazy, to spíš slyšel nás rodiče, neví přesně, co znamenají a použije ve špatném kontextu. Jeden jemnější vulgarismus pochytil jednou o dědečka, kterému to ujelo, když mu spadl foťák do vody, používal s nadšením asi měsíc, pak ho to pustilo.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Přijme vláda změny? Týkají se i proplácení rodičovského příspěvku

Poslanec Aleš Juchelka chce vyjádřit úctu všem rodičům, kteří jsou doma s... číst dále >

Zánět dásní v těhotenství? Může za něj špatná péče před početím

V těhotenství trpí na zánět dásní a zvýšenou kazivost 50–70 procent žen.... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlechta a Zahradníček se do jeskyně ponořili ráno 29. srpna 1970. Pak přišla bouře...

Celým světem v posledních dnech pořádně zahýbal příběh thajských chlapců,... číst dále >

Ivana Christová: Obezita jí ničila život, bůh ji osvobodil

Dnes již legendární královna krásy Ivana Christová (47) polovinu života... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak tělo varuje před rakovinou? Krvácením, závratí i chronickým kašlem

Tělo nám vysílá spoustu varovných signálů. Většinou poukazují jen na drobné... číst dále >

Pět nenápadných signálů vašeho těla, které byste neměli přehlížet

Možná i vy patříte k lidem, kteří nikdy nemají čas zajít k lékaři na... číst dále >

Reklama