Povinná vstupní lék. prohlídka v soukromé firmě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sabrinafromprague
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 06.03.18 20:00
Povinná vstupní lék.prohlídka v soukromé firmě?

Ahj, dotaz kamarádky. Jde pracovat na HPP do soukromé firmy svého táty. Musí mít vstupní lék. prohlídku? :lol: Je na to nějaký formulář stažitelný na netu? Děkuji moc :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

ivašot.
Kelišová 5933 příspěvků 06.03.18 20:04

Ano, musí mít vstupní lékařskou prohlídku. Firma by měla mít svého „závodního“ lékaře - prostě praktického doktora se kterým má uzavřenou smlouvu o poskytování pracovně lékařských služeb. Tomuto lékaři musí na vstupní prohlídku donést výpis ze zdravotní dokumentace, kterou jí dá její registrující lékař.

Moise
Vesmírná mluvilka 34069 příspěvků 23 inzerátů 06.03.18 20:14

@ivašot je to dané zákonem? Já myslím, že záleží na druhu práce a vnitřních předpisech.. já třeba žádnou prohlídku povinnou nemám

sabrinafromprague
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 06.03.18 20:19

@Moise proto se ptám

KackaP15
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 06.03.18 20:20

Ano, dane zakonem. Vzdy vstupni prohlidka pri HPP.

nozu
Extra třída :D 11281 příspěvků 06.03.18 20:42

@sabrinafrompra­gue rekla bych, ze to je v zakoniku prace. zkus si to tam najit.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 1381 příspěvků 06.03.18 20:49

@sabrinafrompra­gue Ano, bohužel. Firma by měla mít svého lékaře, na kterého ti dá kontakt. U nás to vypadalo tak, že tam člověk musel zajít před nebo během zkušební doby. Lékař se vyptá, jestli nemáš zlomenou páteř, jestli nevidíš dvojitě, jestli nemáš takové migrény, že do té práce ani nedojdeš či zda právě neumíráš :D… je to ztráta času, ale není se čeho bát, je to pouze pro to povinné potvrzení.

ivašot.
Kelišová 5933 příspěvků 06.03.18 21:03
@Moise píše: @ivašot je to dané zákonem? Já myslím, že záleží na druhu práce a vnitřních předpisech.. já třeba žádnou prohlídku povinnou nemám

Je to dané zákonem. Podle druhu práce tzv. kategorizace se pak liší četnost periodických prohlídek. Ale vstupní musí mít opravdu každý.

Moise
Vesmírná mluvilka 34069 příspěvků 23 inzerátů 06.03.18 21:04
@ivašot. píše:
Je to dané zákonem. Podle druhu práce tzv. kategorizace se pak liší četnost periodických prohlídek. Ale vstupní musí mít opravdu každý.

aha :mrgreen:

Russet
Echt Kelišová 8318 příspěvků 06.03.18 21:16
@Lalelale píše:
@sabrinafrompra­gue Ano, bohužel. Firma by měla mít svého lékaře, na kterého ti dá kontakt. U nás to vypadalo tak, že tam člověk musel zajít před nebo během zkušební doby. Lékař se vyptá, jestli nemáš zlomenou páteř, jestli nevidíš dvojitě, jestli nemáš takové migrény, že do té práce ani nedojdeš či zda právě neumíráš :D… je to ztráta času, ale není se čeho bát, je to pouze pro to povinné potvrzení.

Jak kde. Já musela po rodičáku na vstupní, protože jsem měla 3 roky pauzu a zkoumala mě doktorka důkladně. A budu chodit každý rok kvůli nočním.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1165 příspěvků 06.03.18 21:36

Zákon 361/2011, Zákon o specifických lékařských službách. Teď měl nějakou novelizaci na podzim. Je to dost složité. Nicméně lékařská prohlídka je povinná, pokud se jedná o práce kategorie 1, stačí prohlídka u svého praktického lékaře (s výjimkou prací uvedených v nějaké příloze nebo vyhlášce - např. učitel, řidič, obsluha vysokozdvižného vozíku, práce ve výškách…). U prací kategorie 2,3,4 (to je práce u kterým může vzniknout nějaká porucha zdraví z práce) a u těch prací co jsou v té vyhlášce je nutné vyš. u „závodního lékaře“.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1165 příspěvků 06.03.18 21:37

@Russet u té noční práce už stačí 1× za 2 roky, to je nově od listopadu 2017.

Russet
Echt Kelišová 8318 příspěvků 06.03.18 21:38
@Lucka1111 píše:
@Russet u té noční práce už stačí 1× za 2 roky, to je nově od listopadu 2017.

My musíme opravdu jednou za rok.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1165 příspěvků 06.03.18 21:45

@Russet to je divné. Jedině, že bys měla kat. 4, nebo 3 nad 50 let. A nebo to zaměstnavatel neví, že už se nemusí 1× za rok. Nicméně pokud jsi měla prohlídku ještě před tou novelou, tedy před 11/2017, tak opravdu musíš na tu další ještě po roce, ale na ty další už po 2 letech. Tedy jestli je ten rok jen kvůli noční práci. Je to opravdu složitá legislativa, nerozumí tomu ani pracovní lékaři, natož praktici, nebo zaměstnavatelé.

sabrinafromprague
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 07.03.18 10:17

Rekli, ze pry staci u sveho prakt. lekare…je na to nejaky formular na netu? marne googlim, mozna spatne koukam…resil nekdo? dekuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejasnosti kolem smrti Václava Glazara. Kamarád popsal hrůzné podmínky v hospici

Zanedbali pracovníci kralupské léčebny pro dlouhodobě nemocné péči o náhle... číst dále >

Sparťan Kanga řídil v pantoflích a rozstřelil mercedes, se kterým se chlubil

Ještě nedávno se svým luxusním vozem značky Mercedes chlubil, teď s ním bude... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak tělo varuje před rakovinou? Krvácením, závratí i chronickým kašlem

Tělo nám vysílá spoustu varovných signálů. Většinou poukazují jen na drobné... číst dále >

Po prvním porodu u mě propukla roztroušená skleróza i Crohnova choroba

Je mi třiačtyřicet let, mám dvě děti a po porodu dcery se u mě začaly... číst dále >

Reklama