Povinná výuka náboženství na základní škole

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.18 12:33
Povinná výuka náboženství na základní škole

Ahoj, dostala jsem dnes rozvrh dcery, která je v první třídě. Má dvakrát v týdnu náboženství 8o jako povinný předmět. Jsem nevěřící, vlastně neznám žádného věřícího. Je mi to trochu nepříjemné.. Že se bude učit o nějakém Bohu a tak. Jak to mají vaše děti a školy, mají tento předmět? Prosím anonym, dneska jsem o tom říkala holkám, které na emi chodí a nechci aby hledali moje diskuze :) :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:

Uživatel je onlineMarkéta80
Hvězda diskuse 40019 příspěvků 14.09.18 12:36
@Anonymní píše:
Ahoj, dostala jsem dnes rozvrh dcery, která je v první třídě. Má dvakrát v týdnu náboženství 8o jako povinný předmět. Jsem nevěřící, vlastně neznám žádného věřícího. Je mi to trochu nepříjemné.. Že se bude učit o nějakém Bohu a tak. Jak to mají vaše děti a školy, mají tento předmět? Prosím anonym, dneska jsem o tom říkala holkám, které na emi chodí a nechci aby hledali moje diskuze :) :kytka:

to je na běžné základce? Tohle je spíš na církevní škole. To jste si nezjistili že je součást výuky i náboženství?

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1976 příspěvků 14.09.18 12:37

A není to spíš o náboženství všeobecně? Aby věděly,jaký rozdíl je mezi islámem,hindu­ismem,křesťan­stvím…aby bych se při dnešní vlně přistěhovalců nedivila

smurfka
Nadpozemská drbna 29810 příspěvků 14.09.18 12:37

a tos o té škole nevěděla předem od jiných maminek že se to tam učí? nebo to je novinka?
u nás je třeba cyrilometodějské gymnázium, které je teda s výukou náboženství, plus teda chodí i do kostela ( ten kdo je nevěřící do kostela nemusí, ale výuku má normálně )..Na základní škole by mi to ale vadilo, tam jsou děti ještě ovlivnitelné, a na takovou ZS bych ji nedala, pokud by třeba nebyla domluva aby místo těchto hodin měla něco jiného.. :nevim:

neila
Extra třída :D 10527 příspěvků 14.09.18 12:37
@Anonymní píše:
Ahoj, dostala jsem dnes rozvrh dcery, která je v první třídě. Má dvakrát v týdnu náboženství 8o jako povinný předmět. Jsem nevěřící, vlastně neznám žádného věřícího. Je mi to trochu nepříjemné.. Že se bude učit o nějakém Bohu a tak. Jak to mají vaše děti a školy, mají tento předmět? Prosím anonym, dneska jsem o tom říkala holkám, které na emi chodí a nechci aby hledali moje diskuze :) :kytka:

naši nejstarší to nezastihlo, ale kdyby jo, ostře bych se vůči tomu ohradila a trvala na tom, aby měl předmět alternativu. Pokud by to nebylo možné, z hodin bych jí omlouvala. Náboženství, resp. církev považuji za absolutní zlo, je pro mě úplné sci-fi, že by to dětem mělo být podstrkováno ve škole jako povinný předmět :cert: Řešila si to nějak s učitelkou? Ona je to církevní škola, nebo státní?

Loll
Závislačka 2927 příspěvků 14.09.18 12:38

U nás na žádné ZŠ takový předmět není. Je to klasická ZŠ? 2× týdně je dost, to bych byla radši, kdyby jí věnovali čtení teda…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.18 12:40

Ne, nevěděla jsem to protože je to normální zakladka. Není nijak náboženská nebo církevní či co :) A vadí mi to právě proto, že jsou to jak tu již bylo zmíněno, děti malé a ovlivnitelne. Neřeknu kdyby to bylo volitelné, ale je to normální předmět a hned 2× v týdnu :roll:

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2320 příspěvků 14.09.18 12:40
@Anonymní píše:

Normalni to neni a vadilo by mi to hodne. Je to fakt bezna zakladka? Nikde v okoli sem se s tim nesetkala.

Fazulina
Závislačka 3689 příspěvků 14.09.18 12:41

Mě by to vadilo hodně a ve škole bych to řešila. Taky mě překvapuje, že rozvrh dostáváte až 14 dní po začátku školy.

Není to omyl? Toto by povinné opravdu být nemělo, pokud se nejedná o církevní školu.

lucenka
Vesmírná mluvilka 32538 příspěvků 14.09.18 12:42

Běžné to není, ale nijak by mi to nevadilo (nejsem věřící).

neila
Extra třída :D 10527 příspěvků 14.09.18 12:42
@Anonymní píše:
Ne, nevěděla jsem to protože je to normální zakladka. Není nijak náboženská nebo církevní či co :) A vadí mi to právě proto, že jsou to jak tu již bylo zmíněno, děti malé a ovlivnitelne. Neřeknu kdyby to bylo volitelné, ale je to normální předmět a hned 2× v týdnu :roll:

nejspíš to bude iniciativa vedení školy. Já bych vystřelila do školy s dotazem a jasně formulovanou žádostí, pokud si to tedy nepřeješ.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19940 příspěvků 14.09.18 12:43

A není to jiný předmět? Už jste měli třídní schůzky? Na normální ZŠ to je divné, natož 2×tydne a ještě v první třídě.

Monchichik
Kelišová 5125 příspěvků 14.09.18 12:44

Tak to by mi vadilo hodně, na to bych mu chodit nedovolila. Šla bych se do školy zeptat, protože jsem o tom teda neslyšela, že by na základce byl takový předmět.

BohunkaP
Extra třída :D 14960 příspěvků 14.09.18 12:44

Myslím, že pokud se jedná o státní školu a ne církevní, měli byste se poměrně jednoznačně ohradit směrem k řediteli příp. zřizovateli.

Pokud je zřizovatelem školy stát, kraj, obec či svazek obcí a škola se rozhodne do svého vzdělávání začlenit i výuku náboženství, pak je to možné – ve shodě s § 15 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb. – jen v rámci nepovinného vyučovacího předmětu. Na realizaci tohoto nepovinného předmětu nelze použít hodiny z disponibilní časové dotace.

smurfka
Nadpozemská drbna 29810 příspěvků 14.09.18 12:46
@Anonymní píše:
Ne, nevěděla jsem to protože je to normální zakladka. Není nijak náboženská nebo církevní či co :) A vadí mi to právě proto, že jsou to jak tu již bylo zmíněno, děti malé a ovlivnitelne. Neřeknu kdyby to bylo volitelné, ale je to normální předmět a hned 2× v týdnu :roll:

nevím já třeba mám syna ted na odkladu ale už rok sonduju do jaké školy ho mám dát, recenze, plusy a mínusy atd..
asi bych zadala dotaz na ředitele a zároven na zřizovatele a vyžádala si aby mohla chodit na jiný předmět, na státní škole to teda obvyklé není, a neznám státní školu kde by se učilo náboženství..( ano v rámci dějepisu, nebo čestiny, atd, ano, ale to jen okrajově, ne aby měli hodiny zaměřené přímo na to )

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Zima přeje legínám. Pozor však na odhalený zadek a pestré vzory

Už dávno neplatí, že legíny oblékáme pouze na sport. Díky pohodlnému střihu a... číst dále >