Povinné přesčasy a dovolená

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
28.11.21 22:02

Povinné přesčasy a dovolená

Ahoj, předem se přiznám, že jsem už neskutečně unavená. Pracuju v energetice (jeden z DPI) a cca od půlky září máme každý týden nařízené přesčasy. S množstvím požadavků jaké máme, je budeme mít nařízené asi až do jara :zed:. Chce se mi fakt už brečet a mám chuť se na všechno vybodnout. Moje otázka zní, když mám prosinec každý týden pondělí a pátek dovolenou, musím udělat plný přesčas, který byl na ten daný týden stanovený? Dovolenou jsem si naplánovala, abych si odpočinula a ne abych víkendy ještě pracovala :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
171
28.11.21 22:10

Jakou mají představu.. že člověk nemá osobní život? To je hustý, co si dovolují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66356
28.11.21 22:27
@Anonymní píše:
Ahoj, předem se přiznám, že jsem už neskutečně unavená. Pracuju v energetice (jeden z DPI) a cca od půlky září máme každý týden nařízené přesčasy. S množstvím požadavků jaké máme, je budeme mít nařízené asi až do jara :zed:. Chce se mi fakt už brečet a mám chuť se na všechno vybodnout. Moje otázka zní, když mám prosinec každý týden pondělí a pátek dovolenou, musím udělat plný přesčas, který byl na ten daný týden stanovený? Dovolenou jsem si naplánovala, abych si odpočinula a ne abych víkendy ještě pracovala :zed:

Bohužel tě asi zklamu, ale uděláš plný přesčas a tohle udělat taky můžou.. pamatuji kalamitu u mého zaměstnavatele, každý týden 8 hodin navíc.. trvalo to skoro rok.. bylo to šílený, ale bylo to cosi podobného, jako uvadis.. nováčci by to nezvládli a museli jsme my.. strašné období, ale nakonec jsme to přežili všichni.. odměnou byly velké bonusy, no :think: ono hodně záleží na smlouvě, my měli 300 h přesčasů ročně a to tak akorát vycházelo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.21 22:31
@martina.se píše:
Bohužel tě asi zklamu, ale uděláš plný přesčas a tohle udělat taky můžou.. pamatuji kalamitu u mého zaměstnavatele, každý týden 8 hodin navíc.. trvalo to skoro rok.. bylo to šílený, ale bylo to cosi podobného, jako uvadis.. nováčci by to nezvládli a museli jsme my.. strašné období, ale nakonec jsme to přežili všichni.. odměnou byly velké bonusy, no :think: ono hodně záleží na smlouvě, my měli 300 h přesčasů ročně a to tak akorát vycházelo

To jsem čekala, ale já už prostě nemůžu. Jsem unavená ani nespím, protože jsem co hodinu vzhůru a čísla mě straší i ve snech. Výplatu mám opravdu krásnou, ale klepou se mi ruce, jenom vstanu.

• Citovat
  • Nahlásit
66356
28.11.21 22:33
@Anonymní píše:
To jsem čekala, ale já už prostě nemůžu. Jsem unavená ani nespím, protože jsem co hodinu vzhůru a čísla mě straší i ve snech. Výplatu mám opravdu krásnou, ale klepou se mi ruce, jenom vstanu.

Tak změn práci. Moc možností prostě nemáš..jako je to nepříjemný, ale přežít se to dá.. nebo se hod na 14 dní marod, ať se dáš do kupy :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66356
28.11.21 22:34
@Conniie píše:
Jakou mají představu.. že člověk nemá osobní život? To je hustý, co si dovolují.

To je prostě tím odvětvím. když je nějaká kalamita, tak se třeba hasiči taky nezastaví, nebo energetici v terénu atd.. jedou se 24h směn a pod.. je to riziko, bohužel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.21 22:37
@martina.se píše:
Tak změn práci. Moc možností prostě nemáš..jako je to nepříjemný, ale přežít se to dá.. nebo se hod na 14 dní marod, ať se dáš do kupy :think:

Ze dne na den práci taky nezměním. Mně ta práce nevadí a první 2 měsíce jsem neřešila ani ty přesčasy, ale už bych potřebovala vypnout. Doufala jsem, že mi teď ty 4 dny v tahu, co mám naplánované každý týden až do konce roku pomůžou, ale ne pokud mám stejně v sobotu ještě sedět u počítače…

• Citovat
  • Nahlásit
66356
28.11.21 23:14
@Anonymní píše:
Ze dne na den práci taky nezměním. Mně ta práce nevadí a první 2 měsíce jsem neřešila ani ty přesčasy, ale už bych potřebovala vypnout. Doufala jsem, že mi teď ty 4 dny v tahu, co mám naplánované každý týden až do konce roku pomůžou, ale ne pokud mám stejně v sobotu ještě sedět u počítače…

No jo. A vem si, že někdo tuhle možnost nemá a jede bez dovolené.. u nás by ses třeba s takto naplánovanou dovolenou nechytala, páč max 2 lidi na team ve stejným termínu a určitě ne všechny pondělí a pátky.. tak se prostě hoď marod.. jako fakt moc víc nevyřešís :think: to jsou prostě krizové situace, které zaměstnavatel taky moc jinak než prescasem řešit nemůže

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.21 23:33
@Anonymní píše:

U nás je to teď trochu podobně - nejsem sice v energetice, ale máme nasmlouvané zakázky vždy dýl dopředu, bohužel v průběhu roku letos odešli 2 kolegové a navíc 1 na MD, nového člověka se podařilo sehnat jen 1 a na půl úvazku a je v zácviku, takže aby se stihly plnit termíny, musíme jet přesčasy už od května a bohužel to u mě dělává cca 24 ale i 40h/měs. a je to už na palici, takže tě chci podpořit, že vím jaké to je :hug:

jediné, co mě napadá je požádat o zkrácení úvazku, tím se ti poměrově i sníží nařízený přesčas a protože jsi psala, že peníze jsou dobré, tak by se to dalo zvládnout

• jen nápad ke zvážení ;)
  • Citovat
  • Nahlásit
23040
28.11.21 23:41
@Conniie píše:

Představu mají takovou, že nařídí přesčas podle zákona a pak tu práci zaplatí. Kdo nechce, dělat tam nemusí. Tvrdé, ale tak to je. Doktor taky nešvihne skalpelem uprostřed operace s tím, že jde domů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
171
29.11.21 00:29
@terien píše:
Představu mají takovou, že nařídí přesčas podle zákona a pak tu práci zaplatí. Kdo nechce, dělat tam nemusí. Tvrdé, ale tak to je. Doktor taky nešvihne skalpelem uprostřed operace s tím, že jde domů.

Přirovnávat energetiku k operaci je teda dost mimo…:potlesk:

Přesčasy.. ale tak jo, furt se najde někdo, kdo to za těch pár šušní bude dělat. Pak to tu nemá být samá hypotéka a auto na leasing. Doslova vděčná práce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23040
29.11.21 06:20
@Conniie píše:
Přirovnávat energetiku k operaci je teda dost mimo…:potlesk:Přesčasy.. ale tak jo, furt se najde někdo, kdo to za těch pár šušní bude dělat. Pak to tu nemá být samá hypotéka a auto na leasing. Doslova vděčná práce…

Ne, to není mimo, zákazníci energetických společností jsou malí odběratelé, velké firmy i ty nemocnice. Bez energií bychom přežili tak den. A jistě, pokud někdo práci nepotřebuje, může být klidně doma a nemusí být vázán na zaměstnavatele. Každému jak je libo. Ale pokud jí potřebuje, s nějakým „to je hustý, co si to dovolují“ moc nepochodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
29.11.21 06:43

Skús si zmeniť tú dovolenku na pondelok, utorok namiesto piatok a pondelok.
Budeš to mať aspoň v kuse a lepšie si oddýchneš.

A čo sa týka tých nadčasov, bohužiaľ, ako píše Terien, majú na to právo. A priznám sa, že poznám len skutočne málo firiem, ktoré by s nimi u svojich zamestnancov automaticky nepočítali.
Takže si myslím, že ani zmena práce by nemusela znamenať v tomto smere posun k lepšiemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.21 06:45

Chapu te, ja jsem ve zdravotnictvi a kalamitu mame uz po x..jsem taky KO, smen mam, ze kolikrat mam pocit, ze ziju jen v nemocnici, hodne nocnich, takze kdyz volno, tak po nocni a to jsem uplne vyrizena, doma 2 deti, nejake Vanoce, peceni pernicku s detmi, syn chce pect pernickovou chaloupku, jenze to bude muset s babi, manzel neumi, pernicky uz taky pekly deti s babi, manzel mi posilal fotky, bylo mi az do breku, druhe Vanice takto, mam svoji praci rada, ale jsem jen clovek a mam rodinu, zdravotnici jsou potreba, kor ted v nemocnicich, ale uz to nedavam, spousta sester uz to letos neresi a bere si ocr, loni to bylo jine, vsechny jsme tahly za jeden provaz, snazily se, ted se i spolecnost k nam chova hnusne a ja si rikam, asi lepsi odejit a zmenit profesi, do toho strach, ze to pritahnu domu, k detem, k zbytku rodiny, unava, psychika..dosla jsem k zaveru, ze zmenu muzu udelat jen ja sama a to plati i u tebe.

A jak uz tu nekdo psal, nez se rozhoupes, zda znenit praci, zkus si vzit tu dovcu po sobe at mas plne 2 dny na zotaveni, den je malo.

Příspěvek upraven 29.11.21 v 06:49

• Citovat
  • Nahlásit
11839
29.11.21 06:46

@Conniie tak ne doktoři, ale jiný nepřetržitý provoz. Vypadnou ti 2 lidí z 5 na COVid, co se střídají a rázem máš 60 hodin přesčasu jen to luskne nebo i víc. A pokud člověk dělá za normální peníze, tak jsou přesčasy dobře placený. Pár susni dostane ten, kdo za pár susni dělá i normálně. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat