Povinné ručení, kdo je zodpovědný?

62
9.12.20 15:08

Povinné ručení, kdo je zodpovědný?

Víte kdo je povinen uhradit škodu na vozidle, když ji pojišťovna neproplatí? Vždy majitel vozu i když škodu nezpůsobil? Já jsem majitel, ale vůz neužívám. Užívá ho osoba, která má na něj sjednané povinné ručení a způsobila škodu na jiném vozidle. K nehodě byla přivolána policie. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5679
9.12.20 15:12

Ten kdo má povinné ručení. Řešila jsem něco podobného..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23981
9.12.20 15:21

Řidič? Ale myslím, že pokud ten se k tomu nemá, tak to jde za majitelem a majitel následně může škodu vymáhat po řidiči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20581
9.12.20 15:24

Oba, ja to zažila s ex, pak se to vymahalo spolecne po majiteli i ridici auta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6125
9.12.20 15:46

Škodu platí ten, kdo škodu způsobil. Proto je uzavřeno povinné ručení (na vozidlo) a moc nerozumím, proč by to pojišťovna neplatila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66909
9.12.20 19:24
@Klidna píše:
Víte kdo je povinen uhradit škodu na vozidle, když ji pojišťovna neproplatí? Vždy majitel vozu i když škodu nezpůsobil? Já jsem majitel, ale vůz neužívám. Užívá ho osoba, která má na něj sjednané povinné ručení a způsobila škodu na jiném vozidle. K nehodě byla přivolána policie. Děkuji

No, ta tom cizím vozidle to půjde z toho povinného ručení. Na to tvé se povinné ručení nevztahuje a zaplatí to asi ten, kdo to auto odveze do servisu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66909
9.12.20 19:25
@Mar__tanka1983 píše: Řidič? Ale myslím, že pokud ten se k tomu nemá, tak to jde za majitelem a majitel následně může škodu vymáhat po řidiči.

proč řidič nebo majitel? Proč by to neměla zaplatit pojištovna?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66909
9.12.20 19:26
@Kriss Tina píše:
Oba, ja to zažila s ex, pak se to vymahalo spolecne po majiteli i ridici auta.

A proč to nešlo z povinného?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9949
9.12.20 19:28
@Ivan PPZ píše: Škodu platí ten, kdo škodu způsobil. Proto je uzavřeno povinné ručení (na vozidlo) a moc nerozumím, proč by to pojišťovna neplatila.

Přesně tak, napadá mě snad jen jedno doplnění: v případě velké škody, doufat že limit bude stačit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
373
9.12.20 19:35

Hlavne napis duvod, proc pojistovna skodu neuhradila. Za skodu odpovida provozovatel vozidla, coz jsi ty, pokud je uzavreno povinne ruceni a jedna se o beznou skodni udalost, nevidim duvod, proc by ji pojistovna nezaplatila. Pokud by napr. ridic zpusobil skodu opily, nebo bez ridicskeho opravneni, bude to po tobe pojistovna vymahat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6125
9.12.20 19:53

Pojišťovna (nebo ČKP) škodu proplatí a pak ji případně bude vymáhat. Otázkou je někdy snaha pojišťoven počítat jakási „zhodnocení“ starého auta a odmítnutí plnit celou škodu. Opravdový problém může nastat, pokud je to škoda mimo veřejný prostor (soukromá akce na letišti a pod., někdy i „soukromé“ parkoviště u nákupáku).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23981
9.12.20 21:05
@Lama Lama píše:
proč řidič nebo majitel? Proč by to neměla zaplatit pojištovna?

Jo to je vlastně pravda…už sem si přešlápla 😂 😂 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat