Povinné předškolní vzdělávání externě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Xsenova
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 12.04.18 17:03
Povinném předškolní vzdělávání externe

Je tu nejaká maminka, ktorá mala povinném předškolní vzdělávání externe? Ako prebiehalo preskúšanie v štátnej školke, dostali ste k tomu nejaké materiály, prípadne kde ste boli. Budúci rok nás to čaká, tak uvažujem na čo sa mám pripraviť. Dcera chodí od 3 rokov do súkromnej školky, a chceli by sme ju tam nechať aj na ten posledný rok.

Reklama

Reakce:

Wae
Kecalka 106 příspěvků 12.04.18 19:07

U nás přezkoušení probíhalo na základě telefonické pozvánky do státní školky. Ohledně materiálů jsme byli odkázáni na Rámcový vzdělávací program pro předškolní vzdělávání (viz ministerstvo školství). Samotné přezkoušení trvalo cca 1,5 hodiny. Připomínalo zápis do školy. Zkoušející se ptala například na barvy, tvary, přiřazení slov k písmenům, obrázků k číslům, sčítání předmětů, určení posloupnosti (malý, větší, největší), směru (vpravo nahoře), vývoj člověka (stárnutí), určení ovoce - zelenina, roční období, převyprávění pohádky, skládačka (puzzle), logické doplnění následného předmětu, zkoušela se jemná motorika (zuby do pusy), navlékání na kužel, básničky/písničky, držení tužky, dokreslení vzoru, kreslení postavy… :-)

janoma
Kecalka 391 příspěvků 12.04.18 20:24

Musité jít k zápisu do Vaší spádové školy. Nahlásite, resp. podat žádost o individuální vzdělávání. Ředitelka Vám vyhoví, Oz ani datum přezkoušení, což je formalita. Je jen vlastně nutné se dostavit.
A je to.

Xsenova
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 13.04.18 13:46

@Wae díky za info, stiahnem si program. Ja som si myslela, že to bude na viac krát, nie len raz.

@janoma mám prihlášku, zápis prebieha 5 kvetna. Skôr ma zaujíma ako také preskúšanie prebieha a čo všetko musí vedieť.

Wae
Kecalka 106 příspěvků 13.04.18 13:50

@Xsenova Původně nám říkali 2×, nakonec se konalo jednou. Možná záleží na konkrétní školce, jak to pojme :-)

Xsenova
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 13.04.18 19:57

@Wae a ty si tam nechala dieťa a za hodinu a pol si po neho prišla? Alebo si tam niekde bola?

Wae
Kecalka 106 příspěvků 13.04.18 21:37

Byla jsem tam celou dobu přítomna - podobně jak posluchači u maturity, hezky na židličce bokem :-)

janoma
Kecalka 391 příspěvků 14.04.18 08:05

@Xsenova to si určuje každá škola jinak, je to pouhá formalita. Důležité je, aby ses v daném termínu dostavila. I kdyby dítko na paní ředitelku půl hodiny pouze koukalo. My třeba děti s Iv bereme do třídy, zajímá mne spíš socializace. Někde „zkouší“,jak ve škole. Ale výstup je pouze jediný, a to, ze jste na prověření, jak se to správné jmenuje přišly.
Pokud by tě zajímalo více, klidně napiš.

Příspěvek upraven 14.04.18 v 11:21

Caboverde
Kecalka 104 příspěvků 14.04.18 08:25

Na Facebooku je skupina Bez skolky, kde se sdruzuji rodice, kteri maji deti v domacim vzdelavani, nebo si dej do Googlu vyhledat „ucit nebo neucit“, vyjede ti odkaz na blog, kde jsou dostupne vsechny potrebne informace.

Caboverde
Kecalka 104 příspěvků 14.04.18 08:29
@janoma píše:
Musité jít k zápisu do Vaší spádové školy. Nahlásite, resp. podat žádost o individuální vzdělávání. Ředitelka Vám vyhoví, Oz ani datum přezkoušení, což je formalita. Je jen vlastně nutné se dostavit.
A je to.

O IV se nezada :roll:, pouze se podava „Oznameni o IV“, relevantni jsou vsechny duvody.

janoma
Kecalka 391 příspěvků 14.04.18 11:20

@Caboverde ano,tak to bylo myšleno. Vím, že se jedná o oznámení, písemnou či ústní formou.

Xsenova
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 14.04.18 17:36

@janoma z tej socializácie mám trochu obavy. Ona je plachá. Chodí 2 roky do školky, chodí na logo krúzok 2 roky, na tenis a nemá problém v kolektíve detí ktoré „pozná“. Ale len tak medzi cudzie deti nevlezie :roll: Inak veci by mala zvládať všetky, veď bude v školke 3 roky. Trochu pokulháva čestina, ako ideme doma po slovensky tak si to pletie. Nechcem aby mala odklad, a mám obavy, že jej v štátnej škôlke môžu povedať, že jej ten papier nedajú :?

Xsenova
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 14.04.18 17:40

@Caboverde super stránka, díky :kytka:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Spolek Šalamoun: Slámová lhala! Je to lidský odpad adorující vraha, otáčí právnička

Spolek Šalamoun se už delší dobu snaží obnovit proces Petra Kramného, který... číst dále >

Marie Drahokoupilová: Kam se uchýlila diva, jíž se přezdívalo Sophia Loren?

Její krása ji předcházela, a tak není divu, že se jí přezdívalo česká Sophia... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět věcí, které chcete vědět o spodním prádle, ale bojíte se zeptat

Existují otázky, na které se stydíte zeptat i důvěrné kamarádky. Přitom o... číst dále >

Po prvním porodu u mě propukla roztroušená skleróza i Crohnova choroba

Je mi třiačtyřicet let, mám dvě děti a po porodu dcery se u mě začaly... číst dále >

Reklama