Povinnost helmy na lyže

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

spiky01
Ukecaná baba ;) 2165 příspěvků 29.12.16 17:28
povinnost helmy na lyže

Prosím je někde oficiální seznam kde v eu jsou helmy na svahu povinné? vše jsem zatím našla jen na diskuzních forech atp a navíc starého data, kde zjistit jak to je teď aktuálně? děkuju

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Fazulina
Závislačka 3699 příspěvků 29.12.16 17:40

Pokud vím, helmy jsou povinné je pro děti do 15 let, konkrétně v Rakousku určitě.

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1408 příspěvků 29.12.16 17:41

A není to jedno, helma na lyžích je teď už samozřejmost, bez toho by snad už ani nikdo nevyjel, no, aspoň doufám.

Tichošlápek
Extra třída :D 10497 příspěvků 29.12.16 17:48

Bereme je všude. V zahraničí je mají běžně i dospělí. Ale jestli z povinnosti nebo ze zdravého rozumu, to netuším

Poison Eve
Ukecaná baba ;) 2457 příspěvků 29.12.16 17:51

Neřešila bych povinnost a helmu prostě měla - já jsem vyjela po deseti letech nelyžování (tenkrát nikdo helmu nenosil) na svah s tím, že helmu přece nepotřebuji, tak co si ty novoty budu pořizovat. Nepřeji ti zažít pád dohromady s Rakušákem, který mi tu nechráněnou hlavu opakovaně zvalchoval svým snowboardem.

Eminka1
Kecalka 165 příspěvků 29.12.16 17:56

Neresila bych povinnost ale ochranu svahy jsou nebezpecne ale i ve fronte do tebe a do deti muze nekdo napalit

papajaka
Kecalka 106 příspěvků 29.12.16 17:58

Ja bych uz bez helmy nevyjela. Povinnost nepovinnost. Pro deti bych poridila i chranic patere. Vsechno je dneska rychlejsi. A nikdy nevis.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31654 příspěvků 29.12.16 18:46

Přilbu bych určitě vzala. známá byla s manželem v Itálii tuším, manžel je výbornej lyžař, lyžuje leta, a z ničeho nic pád, myslím že bez cizího zavinění, ale už si to nepamatuju nabeton, a měl zlomenou, rozdrcenou lebku na jednom místě, zázrakem jen lebku, a mozek bez poškození, nemít přilbu, tak už tu není. stalo se to někdy v březnu, má za sebou pár operací, a snad bude téměř v pořádku. Možná se tu ta maminka sama objeví, je taky na emiminu.

Kacka2
Závislačka 4266 příspěvků 29.12.16 18:51

V Rakousku je povinnost pro děti. Nevím přesně do kolika let, ale kdysi jsem to zjišťovala, když mladší ve dvou a půl strašně chtěl lyžovat jako starší brácha. A jak už tu bylo psáno, X let jsem lyžovala v čepici, ale dnes už bych se bez přilby necítila dobře, bereme to jako běžnou součást vybavení.

evinina
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 29.12.16 18:59

Povinna je tusim jen pro deti, ale taky lyzujeme s helmou vsichni.. a ze se to vyplati.. Nejaky kluk spadl na lyzich a jak letel dolu kopcem, napalil to 7 leteho syna.. Pomlaceny byl hodne, nastesti jen modriny, ale nemit helmu, mohlo to dopadnout blbe, prastil se totiz pri pade hlavou o lyze

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16816 příspěvků 29.12.16 19:05

@spiky01
si asi nemyslí, že helma je nutná a proto hledá, kde být nemusí. Za chvíli všem vynadá, že se neptala na to, kdo kde jaký úraz bez helmy měl. :mrgreen: :dance: :pankac:

JancaS84
Stálice 71 příspěvků 29.12.16 21:16

Taky bych bez helmy už nejela. Loni jsem spadla a byla sem ráda že sem ji mela. Bolela me pěkně hlava i přes helmu, nechci si ani představit co by bylo kdybych ji neměla.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1993 příspěvků 2 inzeráty 30.12.16 10:52

Povinna nebo ne, už bych bez ni nevylezla ani na pidi kopec. Bydlím v lyžařském středisku a na svah vidim z okna. Kazdou chvíli tam sbírají někoho vrtulníkem… Bez helmy ani ránu.

Tamtama
Extra třída :D 11791 příspěvků 30.12.16 12:16

To je snad automatický, ne? Stejně jako na kolo bych dítě (ani sebe) nenechala vlézt bez helmy, tak ani na lyže..

Hanka1
Extra třída :D 13568 příspěvků 30.12.16 12:22

Tusim, ze v Rakousku a Italii povinna bude. Mmch pokud mam na Alpy, tak snad mam i na helmu ne? Helmu beru jako povinnou soucast vybavy, deti ji nosi i na brusleni…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Podpora od táty! Tereza po soudu mluvila s otcem, slíbila mu brzký návrat

Vše nasvědčuje tomu, že se případ heroinové pašeračky Terezy žene do finální... číst dále >

Všechny 4 děti musely do karantény, popsala domácí lazaret Abbasová

Zvládnout čtyři děti, z nichž jednomu je něco málo přes rok a dvojčata se... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >