Povinnost hlásit zdrav. stavu při nástupů do práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Helca83
Kecalka 321 příspěvků 29.11.18 11:31
Povinnost hlasit zdrav.stav pri nastupu do prace

Znama se na me obratila se zapeklitym dotazem a docela me tim stve, protoze nejsem ani pravnik, ani mzdova ucetni, ani bezplatna pravni poradna 8o Ma castecny ID, nikdy mi nepriznala proc, v okoli se suska neco o psychiatricke diagnoze (snad schizofrenie)… no a pta se mne, jestli si myslim ze to musi priznat u vstupni prohlidky do zamestnani… podotykam
ze nevim ani prac. pozici,
predpokladam neco kancelarskeho… podle me ano - rozhodne bych v tom nelhala… je tu nekdo kdo s tim ma zkusenost? Hrozi nejaky postih kdyz to zamlci? Predpokladam ze ji musi dat nejake papiry jeji obvodni MUDr a ten by to tam mel uvest ne? :think:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Nuníček
Ukecaná baba ;) 1019 příspěvků 29.11.18 11:57

Hlásit zaměstnavateli nemusí nic, ale musí jít na vstupní pracovnělékařskou prohlídku, ke které bude potřebovat aktuální výpis z dokumentace od praktického lékaře, kde bude důvod ID a její zdravotní stav napsán. pracovní lékař posoudí, zda je či není schopna dané práce.

TMana
Ukecaná baba ;) 1112 příspěvků 29.11.18 12:01

Proč musí lidi pořád lhát?

smurfka
Nadpozemská drbna 29932 příspěvků 29.11.18 12:16

@Nuníček já byla na pracovní prohlídce a výpis od mého dr nechtěla..( nebo spíš jsem ho nedonesla..nechtělo se mi tam chodit ani to platit )..řekla že neva, že si vyplníme dotazníček spolem …takže zamlčet to klidně může..Postih ji může asi hrozit ten, že pokud se to zaměstanvatel dozví, tak jí může propustit na hodinu ( pokud to teda bude vadit při výkonu práce ) :nevim:

Lalelale
Závislačka 2676 příspěvků 29.11.18 12:21
@Nuníček píše:
Hlásit zaměstnavateli nemusí nic, ale musí jít na vstupní pracovnělékařskou prohlídku, ke které bude potřebovat aktuální výpis z dokumentace od praktického lékaře, kde bude důvod ID a její zdravotní stav napsán. pracovní lékař posoudí, zda je či není schopna dané práce.

Pokud mi zcela neselhává pamět, tak jsem žádný výpis z dokumentace vůbec nenesla. To si žádá přímo ten doktor od obvodního?

Jinak ne, hlásit nemůsí nic, já se taky s firemním doktorem nevybavovala, jen jsem mu řekla, že mě nic nebolí, a po pěti minutách šla a holt jsem ztratila hodinu života kvůli formalitě :lol: pokud ta známá nemá takové záchvaty, že si každý všimne, tak si moc neumím představit, jak by na to asi někdo přišel. Postih žádný. Pokud ta její nemoc není v přímém rozporu s povahou náročnosti zamětnání, tak ji podle mě ani nemohou propustit.

marin
Echt Kelišová 9194 příspěvků 29.11.18 12:22

Invalidní důchod bude muset nahlásit i ve vlastním zájmu, protože má úlevy na daních. A zaměstnavatel jí musí přihlásit k sociálnímu a zdravotnímu pojištění. Pokud mají v práci svého závodního lékaře, tak půjde na prohlídku k němu a ten si většinou vyžádá výpis ze zdravotní dokumentace od jejího praktického lékaře. Pokud budoucí zaměstnavatel nemá svého lékaře, tak půjde na prohlídku ke svému praktickému lékaři a ten vydá posudek. Byl by to spíše problém toho lékaře, že by jí vydal posudek a přitom by tu práci nemohla vykonávat. Její povinnost je pouze nahlásit zaměstnavateli, že pobírá invalidní důchod.

Lalelale
Závislačka 2676 příspěvků 29.11.18 12:22

@smurfka ty jo to jsem ráda, že nejsem sama. Vůbec nic jsem nenesla a ani to po mě nechtěli :nevim: jsem teď chvilku opravdu přemýšlela, jestli jsem až tak zapomnětlivá :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.18 12:24
@TMana píše:
Proč musí lidi pořád lhát?

Třeba proto, že je jinak nikdo nezaměstná…?
Já taky lhala, když jsem měla jít někam do práce. Kdybych se přiznala, tak mě ani v Ch.D. nevezmou!!! :,(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.18 12:25

Taky mám částečný ID a nic se hlásit nemusí. Ale dostala jsem ho až když jsem pracovala. Při vstupní prohlídce jsem hlásila zdravotní problémy. To, že občas hůř chodím práci v sedě nevadí. Při částečném ID si může dotyčná odečíst 210 kč z daní. Já to tedy nahlásila, abych měla slevu na dani. Ale mzdovce, ne všem kolegům okolo.

smurfka
Nadpozemská drbna 29932 příspěvků 29.11.18 12:26
@Lalelale píše:
@smurfka ty jo to jsem ráda, že nejsem sama. Vůbec nic jsem nenesla a ani to po mě nechtěli :nevim: jsem teď chvilku opravdu přemýšlela, jestli jsem až tak zapomnětlivá :mrgreen:

u nás to jakože chtěla..ale mě se tam nechtělo pro to..tak jsem řekla že to sebou nemám..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.18 12:28

A závodní lékař vydá stanovisko práce schopen x neschopen. Nic víc neřeší. A když nechce tu slevu na dani, tak to zaměstnavatel vůbec nemusí vědět.

marin
Echt Kelišová 9194 příspěvků 29.11.18 12:32
@Anonymní píše:
A závodní lékař vydá stanovisko práce schopen x neschopen. Nic víc neřeší. A když nechce tu slevu na dani, tak to zaměstnavatel vůbec nemusí vědět.

Vědět by to měl, protože zaměstnavatel musí splňovat určitou kvótu pro zaměstnávání osob s ID, je to i v jeho zájmu. A vyplňuje i daňové prohlášení a tam se ID uvádí.

Helca83
Kecalka 321 příspěvků 29.11.18 12:34

@Nuníček @TMana @smurfka @Lalelale @marin Holky dekuju moc :kytka: , budu to takto tlumocit. Ja ji na jednu stranu chapu, ze se asi boji predsudku apod., a ano, nikdy jsem si na ni niceho zvlastniho nevsimla, krom toho, ze je extremni introvert… ale mrzi me ze se na to pta zrovna mne, jsem pro ni cizi osoba; nereknu kdyby to byla nej kamaradka nebo dobra rodinna znama, ale to neni, nemam cas toto na rodicaku studovat a jak uz jsem psala, nejsem na tohle tema expert. Mejte se :mavam:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.18 12:36

Nemusí hlásit nic a zaměstnavatel ani nemá šanci se nic dozvědět. Příklad, který se vážně stal: na JIP nastoupila zdr. sestra, od pohledu „zvláštní“, pracovní morálka děs. Až po několika týdnech prasklo, že je na antabusu a to jen proto, že se pokusila o sebevraždu (neúspěšnou, již několikátou v pořadí) a jako bonus, byl to transexuál léčený na psychiatrii. Letěla těsně před koncem zkušebky, ovšem několik týdnů se starala o těžce nemocné pacienty :roll:

Lalelale
Závislačka 2676 příspěvků 29.11.18 12:40

@Helca83 a nedělalas v podobném oboru, že měla pocit, že to budeš vědět? Jinak příště klidně řekni, že nemáš nejmenší tušení ;) ona si mohla podat dotaz na emiminu stejně jako ty, když nevíš, tak prostě nevíš

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Arichteva končí! O vítězství ve StarDance se poperou Tomicová, Dvořák a Svoboda

Semifinále populární taneční soutěže StarDance je minulostí. Dnešní díl byl... číst dále >

Introvert Vetchý ukázal manželku. Sexbomba s odzbrojujícím úsměvem!

Ondřej Vetchý bezesporu patří k nejlepším českým hercům, také ale k těm... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Sezonní afektivní porucha: 3 věci, které byste o ní měli vědět

Úbytek slunečního svitu a chladné počasí může u některých lidí vyvolat... číst dále >