Povinnost informovat druhého rodiče - do jakého věku?

Anonymní
5.5.21 17:17

Povinnost informovat druhého rodiče - do jakého věku?

Dobrý podvečer, vždy jsem měl za to, že rodič, s nímž dítě nežije má právo na informace od druhého rodiče do 18 let. Dnes jsem byl ex poučen, že od 15 let si může dítě samo rozhodnout, jaké informace mi budou sděleny a jaké ne. Takže například nevím, jak moje dítě dopadlo u přijímaček, protože ex mi to říct nemusí a dítě si to nepřeje.
Samozřejmě se budu informovat u právníka, ale vy to tady určitě víte taky. Díky a anonym snad pochopitelný

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29269
5.5.21 17:32

Já myslím, že právo na informace máš nejméně do 18 let. Až v té době je dítě plnoleté.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1580
5.5.21 17:34

Taky si myslim do 18 let. A mimochodem jestli platis alimenty na dite, tak hy jsi mel i vedet, jestli dite udelalo prijimacky nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9922
5.5.21 17:35

Máš právo na informace do 18 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16966
5.5.21 17:35

No pokud ti dítě a jeho matka nechtějí sdělit dost základní informace, tak nehledej právníky ale hledej cestu, jak nebejt napravit poničenou komunikaci ve tvé rodině. máš na tom přesně 50% podíl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2129
5.5.21 17:37

@Ou To může být pravda a nemusí. Já svému tátovi také nechtěla nic říkat ani k němu jezdit, když mi bylo 14-15 let, přitom táta nikdy nic neudělal a snažil se, jen jsem byla „naočkovaná“ od své matky, že je špatnej, a že je máma hrozná chudinka, až po letech jsem si udělala obrázek o všem sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8510
5.5.21 17:38
@Ou píše:
No pokud ti dítě a jeho matka nechtějí sdělit dost základní informace, tak nehledej právníky ale hledej cestu, jak nebejt napravit poničenou komunikaci ve tvé rodině. máš na tom přesně 50% podíl.

A co když je jeden z nich 100% debil? :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48034
5.5.21 17:40

Na informace o nezletilem diteti narok mate oba. Na vysledky prijimacek je cas do 19./20. kvetna, kdy je budou skoly predavat rodicum. Takze pak se zeptat na teto skole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.21 17:42

Všem děkuji. Alimenty samozřejmě platím, stejně tak i nad jejich rámec. Mám od ex dost zpráv, které zavání šikanou. Jen jsem chtěl mít jistotu a argumenty, že se nemýlím.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.21 17:45
@matkabagristy píše:
Na informace o nezletilem diteti narok mate oba. Na vysledky prijimacek je cas do 19./20. kvetna, kdy je budou skoly predavat rodicum. Takze pak se zeptat na teto skole.

Je mi jasný, že informaci o přijetí ještě neví, ale pocit nějaký určitě má. O to mi šlo hlavně. Zavolat do školy mě taky napadlo.

• Citovat
  • Nahlásit
48034
5.5.21 17:46
@Anonymní píše:
Je mi jasný, že informaci o přijetí ještě neví, ale pocit nějaký určitě má. O to mi šlo hlavně. Zavolat do školy mě taky napadlo.

Na pocity je treba se ptat ditete, ale to jde jen kdyz komunikace funguje. V tom neporadim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29269
5.5.21 17:46
@Anonymní píše:

Tak žádné pocity ti sdělovat nemusí. A telefonicky by škola informace jen tak podávat neměla, to by tam mohl zavolat každý

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48034
5.5.21 17:48
@vokishka píše:
Tak žádné pocity ti sdělovat nemusí. A telefonicky by škola informace jen tak podávat neměla, to by tam mohl zavolat každý

My si pro vysledky prijimaciho rizeni jdeme do kancelare dane skoly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.21 17:49
@vokishka píše:
Tak žádné pocity ti sdělovat nemusí. A telefonicky by škola informace jen tak podávat neměla, to by tam mohl zavolat každý

Samozřejmě, ale řeším tu věkovou hranici, ne obsah informací.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.21 17:50
@matkabagristy píše:
My si pro vysledky prijimaciho rizeni jdeme do kancelare dane skoly.

Jistě, nemám problém si domluvit schůzku v dané škole. Je to naopak pochopitelné.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat