Reklama

Povinnost informovat otce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

HuHureza
Povídálka 14 příspěvků 01.12.17 20:01
povinnost informovat otce

Ahoj maminy.. Mam syna ve sve peci(prozatim). Musim jeho otce informovat o tom, kdy jsou rodicovske schuzky? Ted me osocil, ze to je moje povinnost. Myslim, ze kdyz ma pravo se kdykoliv ve skole informovat, ze ja tuto povinnost nemam. Ted se soudime, protoze chce syna do nesmyslne stridave pece, tak hleda sebemensi chybicku. V tomto si vazne nejsem jista.. :-/ prosim poradte

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

saphire
Kelišová 6552 příspěvků 01.12.17 20:07

Mate jej informovat o podstatnych zalezitostech tykajici se ditete, takze zalezi na vykladu, ale samozrejme by vam nic neudelalo mu oznamit termin schuzek. Muze si je ale jiste zjistit na strankach skoly, nekde maji el. system bakalar, nebo muze zvednout tel a volat do skoly anebo se vas zeptat.

Černá vdova
Echt Kelišová 9026 příspěvků 01.12.17 20:09

Pokud máte stránky školy, poslala bych mu odkaz, ať si to hlídá sám. Jinak bys ho asi informovat měla. Ale já bych považovala informační povinnost za splněnou tím, že bych mu poslala ten odkaz.
Můj ex má odkazy na elektronické žákovské dětí a může se tam klidně kdykoliv podívat. Počítám, že tam ještě ani jednou nebyl.
O třídních schůzkách mu neříkám. Roční plán školy je na stránkách školy, určitě není problém, aby se na to podíval.

HuHureza
Povídálka 14 příspěvků 01.12.17 20:15

Musim se priznat, ze me to absolutne nenapadlo. Byl primo ve skole za tridni kvuli posudku k soudu, me se na synovi skolni vysledky ani co se deje ve skole neptal, telefon na tridni ma, kolikrat s ni byl v kontaktu, tak me fakt nenapadlo mu hlasit termin rodicaku.

jdukolem
Hvězda diskuse 49255 příspěvků 01.12.17 20:25
@HuHureza píše:
Ahoj maminy.. Mam syna ve sve peci(prozatim). Musim jeho otce informovat o tom, kdy jsou rodicovske schuzky? Ted me osocil, ze to je moje povinnost. Myslim, ze kdyz ma pravo se kdykoliv ve skole informovat, ze ja tuto povinnost nemam. Ted se soudime, protoze chce syna do nesmyslne stridave pece, tak hleda sebemensi chybicku. V tomto si vazne nejsem jista.. :-/ prosim poradte

otec má právo na informace, ale nemyslím si, že bys mu nutně musela něco dávat vědět nebo sdělovat věci, které si může zjistit sám..je snad dospělý stačí aby se ve škole sám zajímal

lamicina
Ukecaná baba ;) 1890 příspěvků 01.12.17 20:29

Tak zrovna termín rodičáku mezi povinnost informovat nepatří. Patří tam povinnost informovat o tom jakou školu a třídu dítě navštěvuje, výrazné změny prospěchu, chování ve škole atd. Akce školy patří mezi veřejně dostupné informace. Naopak měl by si být schopen toto hlídat sám a projevovat zájem, akorát přehazuje zodpovědnost na Tebe.

HuHureza
Povídálka 14 příspěvků 01.12.17 20:29

Taky myslim, ze kdyz je schopnej zaridit si posudek k soudu, ze je schopnej zjistit si tridni schuzky. Me jde jen o to, jestli nemam nejakou povinnost ze zakona, hlasit mu to. Jestli to nemuze pouzit u soudu proti me.

HuHureza
Povídálka 14 příspěvků 01.12.17 20:31
@lamicina píše:
Tak zrovna termín rodičáku mezi povinnost informovat nepatří. Patří tam povinnost informovat o tom jakou školu a třídu dítě navštěvuje, výrazné změny prospěchu, chování ve škole atd. Akce školy patří mezi veřejně dostupné informace. Naopak měl by si být schopen toto hlídat sám a projevovat zájem, akorát přehazuje zodpovědnost na Tebe.

Dekuji za uklidneni :palec:

Phenomene 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.17 20:37
@HuHureza píše:

proč je střídavá péče nesmyslná?

HuHureza
Povídálka 14 příspěvků 01.12.17 20:41
@Saulus píše:
proč je střídavá péče nesmyslná?

stridava pece jako takova nesmyslna neni.. Driv jsme ji meli a tak nejak to fungovalo, jenze pak zmenil zamestnani a neslo to dal, tak byl syn sveren do me pece. Nyni se mu smeny ustalily, ale stridani po ctyrech dnech.. to mi prijde nesmyslny.. Aby byl Patrik 4 dny u me a 4 dny u nej a takhle porad dokolecka

Phenomene 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.17 20:43
@HuHureza píše:
stridava pece jako takova nesmyslna neni.. Driv jsme ji meli a tak nejak to fungovalo, jenze pak zmenil zamestnani a neslo to dal, tak byl syn sveren do me pece. Nyni se mu smeny ustalily, ale stridani po ctyrech dnech.. to mi prijde nesmyslny.. Aby byl Patrik 4 dny u me a 4 dny u nej a takhle porad dokolecka

Aha.. takže jsem to špatně pochopil. Omlouvám se.

HuHureza
Povídálka 14 příspěvků 01.12.17 20:44
@Saulus píše:
Aha.. takže jsem to špatně pochopil. Omlouvám se.

uplne v pohode, ja to mozna blbe napsala..

Phenomene 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.17 20:45
@HuHureza píše:

Nicméně, je to takový problém mu tu informaci sdělit? Zkusit být prostě ten lepší? Nic to nestojí a pokud by to mělo vylepšit vztahy?! Myslím, že i Patrik by to měl ve finále docenit..

Netopirek
Echt Kelišová 7752 příspěvků 01.12.17 20:46

Třídní schůzky bývají veřejná informace na stránkách školy. Alespoň u nás a děti je mají vlepené v ŽK, stejně tak prázdniny a ředitelská volna. Takže informovat se může sám. Informovat ho musíš jen o tom ó čem by se jinak nedozvěděl.
A střídání co 4 dny mám v okolí. Teda tam jsou krátký dlouhý týden. To mi 4 dny přijdou lepší

HuHureza
Povídálka 14 příspěvků 01.12.17 20:50
@Saulus píše:
Nicméně, je to takový problém mu tu informaci sdělit? Zkusit být prostě ten lepší? Nic to nestojí a pokud by to mělo vylepšit vztahy?! Myslím, že i Patrik by to měl ve finále docenit..

To neni tak, ze bych mu to tajila nebo nechtela rict.Jen me to proste nenapadlo. A Patrik s otcem ma vztah dobry, ve styku jim taky nebranim.. Otec se ted „vzteka“ kvuli tomu, ze nechci, aby u nej malej byl ve skolni dny pred noc. Chci aby mel svuj rezim, na kterej je zvyklej a nemusel se kszdy 4 dny „stehovat“.Praz­dniny a vikendy u nej samozrejme spat muze a Vanoce je u nej take(stridame se po roce/

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Jandová po letech na párty: Zvítězila konečně nad svými démony?

Zuzana Jandová (31) bezesporu patří k nejpůvabnějším a nesmyslnějším... číst dále >

Za 50 až 100 let se podle vědců začne válčit o vodu! Kde dojde ke konfliktům?

Globální oteplování nebezpečně pokračuje, v Česku jsme to ostatně během léta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >