Povinnost nahlásit délku RD zaměstnavateli?

Anonymní
6.1.20 20:12

Povinnost nahlásit délku RD zaměstnavateli?

Ahoj, nevím jestli je má povinnost nahlásit délku RD nebo jakoukoliv změnu délky RD zaměstnavateli, ( RD na 3 roky jsem zaměstnavateli nehlasila) měla jsem mateřskou a pak RD automaticky na 3roky a teď co se zvyšoval RD na 300tis se mi to automaticky prodloužilo o rok (nebo to tak chápu já, částka mi bude chodit pořád stejná jen se placení prodlouží) ale nevím zda musím jít a nahlásit že RD budu mít místo 3 let na 4 roky.. A když to nenahlasim co se mi stane? ( zaměstnavatel semnou nepočítá už od začátku co se zjistilo že jsem těhotná, pár měsíců zpět když jsem tam musela pro něco jít tak na mě křičeli že tam už dávno nepracuji a že mi výpověď poslali poštou, že na pracovišti (u paní účetní) nemám co dělat, po informaci že jsem nic poštou nedostala a že nevím nic o výpovědi po mě začali řvát že si to mám hlídat a že je to má chyba, začala dost ostrá hádka přičemž jsem se dozvěděla že u nich vlastně stále pracuji a že si tu výpověď a poslání výpovědi poštou spletli ????‍♀️ na 100% vím že co mi RD přesáhne 3roky tak mám na stole od nich výpověď( chtěli to udělat ještě ten den co jsem jim oznámila že jsem těhotná) tak se ptám zda i přes tyhle skutečnosti musím nahlásit že budu mít RD místo 3let na 4roky.. Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7535
6.1.20 20:17

RD je vždy do 3 let dítěte. Ani o den více. Pak musíte nastoupit, domluvit si neplacené volno nebo výpověď. Jak dlouho berete RP na to nemá vliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19592
6.1.20 20:18

Problem je, ze rd je maximalne na 3 roky, s pobiranim rp neni nijak provazana. Takze pokud nechces nastoupit, musis sama dat vypoved ci se domluvit na neplaceném volnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75910
6.1.20 20:18

Ty nemuzes mit RD dele nez do 3 narozenin ditka, den po narpzeninach musis bud nadtoupit do prace nebo dat vcas vypoved… nebo teoreticky pozadat o neplacene volno, ale to ti podle toho jak popisujes zamestnavatele, neschvali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2433
6.1.20 20:20
@Cenarius píše:
RD je vždy do 3 let dítěte. Ani o den více. Pak musíte nastoupit, domluvit si neplacené volno nebo výpověď. Jak dlouho berete RP na to nemá vliv.

Není pravda. RD je podle toho, na jaké době se se zaměstnavatelem dohodne. Já měla jednu RD asi 2 týdny a druhou měsíc :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
6.1.20 20:21

Nemusíš jim nahlašovat vůbec nic když už stejně s tebou do budoucna nepočítaj. To je hrozný jak takhle někdo může s někým zacházet když jim řekneš že jsi těhotná, bych je poslala někam. Klidně bych zůstala doma 4 roky a když ti vezmou prcka ve třech letech do školky tak bych se podívala po jiné práci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8126
6.1.20 20:23

RD můžeš mít max. do 3 let. RP můžeš čerpat do 4 let, ale nemá s RD nic společného a nemusíš nikomu nic hlásit. Po těch 3 letech bych v práci nahlásila, že se vracím a nechala si dát výpověď i s odstupným.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7535
6.1.20 20:23
@Jahru píše:
Není pravda. RD je podle toho, na jaké době se se zaměstnavatelem dohodne. Já měla jednu RD asi 2 týdny a druhou měsíc :mrgreen:

Ale ano je to pravda. Maximální doba je do 3 let věku dítěte. Je to v zákoně. Takže nešiřte bludy, ale máte pravdu v tom, že může být i kratší jak vy píšete. Klidně i přerušovaná. Může být rok doma, rok jít do práce a zase rok doma apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7535
6.1.20 20:27
@Simča 01 píše:
Nemusíš jim nahlašovat vůbec nic když už stejně s tebou do budoucna nepočítaj. To je hrozný jak takhle někdo může s někým zacházet když jim řekneš že jsi těhotná, bych je poslala někam. Klidně bych zůstala doma 4 roky a když ti vezmou prcka ve třech letech do školky tak bych se podívala po jiné práci

Pokud má smlouvu na dobu neurčitou. Tak první den po 3. narozeninách musí nastoupit, ať se jí to líbí nebo ne. Pokud dá na vaše rady a nebude nic nikomu nahlašovat a jen nepůjde do práce, tak bude sakra problém.. Nešiřte bludy pokud problematice nerozumíte a nekomplikujte ostatním život tím, že jim budete blbě radit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7535
6.1.20 20:29
@PaníBovaryová píše:
RD můžeš mít max. do 3 let. RP můžeš čerpat do 4 let, ale nemá s RD nic společného a nemusíš nikomu nic hlásit. Po těch 3 letech bych v práci nahlásila, že se vracím a nechala si dát výpověď i s odstupným.

Hezký, ale když vám řekne zaměstnavatel ok, však vám držíme místo, nastupte. Tak budete dělat co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.20 20:31

@Cenarius smlouvu mám na dobu určitou do roku 2017.. Jinou smlouvu nemám..

• Citovat
  • Nahlásit
8126
6.1.20 20:32
@Cenarius píše:
Hezký, ale když vám řekne zaměstnavatel ok, však vám držíme místo, nastupte. Tak budete dělat co?

nastoupím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8126
6.1.20 20:33
@Anonymní píše:

tak to od roku 2017 nejsi jejich zaměstnanec a nemusíš jim hlásit nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7535
6.1.20 20:36
@Anonymní píše:

Ach jo. Tohle píšu jako první. Takže VY, nemusíte řešit vůbec nic. Už dávno nejste zaměstnancem. Budete pouze pobírat RP a to můžete o 4 let věku dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46833
6.1.20 20:37
@Anonymní píše:

jé, to už třetí rok na RD nejsi :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat