Povinnost nájemníků vůči domácím

44
2.8.15 21:36

Povinnost nájemníků vůči domácím

Ahoj,
popíšu svou situaci jen ve zkratce, s bývalým přítelem jsme si před třemi měsíci pronajali byt, nájemní smlouva je napsaná pouze na mě, o bývalém v ní není ani zmínka. Bohužel, stalo se pár věcí, rozešli jsme se, teď tu bydlím sama a protože sama za tuhle cenu bydlení neutáhnu a stěhovat pryč se nechci, od příštího měsíce bych si sem chtěla nastěhovat kamaráda.
A teď k otázkám - myslíte, že mám povinnost oznámit domácím (bydlí ve stejném baráku, takže na to nejspíš tak jako tak přijdou), že už tu se mnou bývalý nebydlí? A musím jim sdělit, že budu mít nového spolubydlícího? Nejspíš je to slušnost, ale já jsem prostě už taková, že pokud nemusím, snažím se různým sociálním interakcím vyhýbat co nejvíc :D
Díky za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16388
2.8.15 21:37

Tak už ten bývalý měl být nahlášený, alespoň unás se všechny zálohy platí podle počtu lidí v bytě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
2.8.15 21:44

Tak jako určitě bude lepší, když jim to řekneš předem, než když ho potkají na chodbě, ne? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2816
2.8.15 21:44

Ano nahlasit. To je samozrejmost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8269
2.8.15 21:47

Prostě bych řekla, ať ti pripíší přítele do smlouvy. Možná si ani nevšimli, že se vyměnili a je teď jiný :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19070
2.8.15 21:51
@vokishka píše:
Tak už ten bývalý měl být nahlášený, alespoň unás se všechny zálohy platí podle počtu lidí v bytě.

nekde je to na metry ctverecni bytu…

Kazdopadne souhlasim, ze nahlasit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13047
2.8.15 22:40

Přijde mi jako slušnost nahlásit počet lidí bydlících v bytě. už jen kvůli zálohám, pokud nejsou nastaveny na plochu bytu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
2.8.15 23:01

@elaria rozhodně bych to řekla kvůli zálohám. Povinnost jako takovou nemáš, ale záleží zda je nájemní či podnájemní smlouva - výše záloh a platby např za společné prostory se dělají dle počtu lidí v bytě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
3.8.15 08:30

@elaria V rámci férového a bezproblémového vztahu bych to nahlásila. Domácí to jistě pochopí, na tom není nic špatného :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1571
16.8.15 22:37

Co vim ja a mam informace, tak se u nas na 1 ze 2 mist plati podle poctu osob akorat tak osvetleni spolecnych prostor (coz jsou desetikoruny mesicne) a na nic jineho to vliv nema… na tom druhem miste se ani ta spolecna elektrika resi na byt a ne podle osob… to je myslim podle stanov a ty jsou ze zakona zverejneny v sbirce listin viz obchodni rejstrik, takze si je tam muzes precist (jestlize jde o SVJ a ne treba BD - ale tam bys bala podnajemnik a ne najemce).

nekde se podle osob muze vsak pocitat i neco jineho, no muzes rici, ze je tam na navsteve :-) Pokud ve smlouve vubec nic o poctu osob nemas, tak bych to neresil a bral to, jako ze to pronajimatele nezajima…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16388
17.8.15 10:19

@Roker u nás se podle počtu lidí rozpočítávají zálohy na teplo, teplou i studenou vodu, výtah, osvětlení spol. prostor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama