Povinnost poslat předškoláky do školky

523
8.4.21 11:57

Povinnost poslat předškoláky do školky

Dobrý den, mám doma 2 děti obě ve školce. Jedná je předškolák, pro které by se měla od pondělí otevřít školka. Mám povinnost ji tam poslat, nebo si ji mohu nechat doma? Na internetu jsem našla, že školáci tuhle možnost mají, ale o školce jsem nic nenašla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
416
8.4.21 12:06

Nám učitelka řekla, že je to na nás, není to nutné, ale s ohledem na distanční výuku bys měla nějakým způsobem dítě vzdělávat, nám pošlou materiály, pak je dodám vyplněné a oni si to zaarchivují, aby bylo jasné, že něco dělala. Jo a končí ti s předškolákem nárok na OČR, ale to ti může být jedno, když máš ještě mladší..
Ale to je postup u nás, netvrdím, že je to tak všude, oni sami v tom mají bordel :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1744
8.4.21 12:08

Za současných podmínek tě určitě nikdo nutit nebude. Ředitelé/ředitelky budou spíš rády za každé dítě, které nepřijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
523
8.4.21 12:09

@whooro díky, proberu to v pondělí s ředitelkou, jen chci to o něco opřít

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19646
8.4.21 12:10
@Martanka92 píše:
Dobrý den, mám doma 2 děti obě ve školce. Jedná je předškolák, pro které by se měla od pondělí otevřít školka. Mám povinnost ji tam poslat, nebo si ji mohu nechat doma? Na internetu jsem našla, že školáci tuhle možnost mají, ale o školce jsem nic nenašla

předškoláka můžeš normálně omlouvat, ne? :think: aspoň u nás to tak je, tak předpokládám, že poslat ho tam nemusíš, ale nárok na OČR u něj ztrácíš. Jen bych se s učitelkama domluvila na následném vzdělávání…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
523
8.4.21 12:16

@Keyllah jasně, že ji můžu normálně omluvit, ale nevím co bych psala, když nenastoupí do konce školního roku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19646
8.4.21 12:18
@Martanka92 píše:
@Keyllah jasně, že ji můžu normálně omluvit, ale nevím co bych psala, když nenastoupí do konce školního roku

rodinné důvody? :think: domluvila bych se na férovku s učitelkou, popř. s ředitelkou a myslím, že budou jedině rádi za každé dítko, co nepřijde. Podle mě takových rodičů bude více, a školky dělat problémy nebudou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3545
8.4.21 12:41
@Martanka92 píše:
@Keyllah jasně, že ji můžu normálně omluvit, ale nevím co bych psala, když nenastoupí do konce školního roku

A co se prostě s ředitelkou domluvit na individuálním vzděláváním s tím, že ti řekne, z čeho bude dítě přezkoušené. Ty s ním budeš pracovat doma a vypracované materiály potom předložíš. Nepotřebuješ ničí svolení… Osobně si myslím, že ve školce budou rádi za dítě, které zůstane doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
523
8.4.21 12:56

@Modesta už jsem ředitelce psala a prý si myslí, že bto problém nebude. Jen mají večer nějaké školení, tak se mi zítra ozve

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
311
8.4.21 14:16

Predskoláka muzes nechat doma jen to ve skolce nahlásís. Omlouvat nemusis. Akorat se domluv na ukolech. a jak uz psaly výse končí ti OCR :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3887
8.4.21 14:40

U nás na stránkách školky píší, že pokud někdo za těchto podmínek nechce dát předškoláka do školky, že to chápou. Jen chtějí informaci dopředu vědět, aby mohli rozdělit děti do tříd. Já mám jedno dítě v první třídě a pak předškolačku. Předškolačce dám na výběr jestli chce chodit každý týden, nebo stejně jako ta školní obtýden. Ohledně zabavení se dětí, je jednoduší mít doma obě děti najednou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat