Povinnost rodiče stýkat se s dítětem

95
28.2.17 20:37

Povinnost rodiče stýkat se s dítětem

Dobrý den, otěhotněla jsem po 2 měsíční známosti, partner mi oznámil, že se na dítě necítí, ať jdu na potrat, že to mezi námi až tak vážné není a že je na to moc mladý (tehdy měl 18, já 17). Nedokázala jsem jít na potrat a dítě si nechala, jenže chlap mě opustil s tím, že je to podraz. V rodném listě je, alimenty platí jak má určené, ale o syna nejeví vůbec žádný zájem. Klukovi je už 10 a začíná se ptát a „tátu“ chce poznat. Vím od společných známých, že bývalý bydlí pořád v našem městě, dokonce se oženil a má malou dcerku. Když jsem mu vzkázala, že ho kluk chce poznat, tak odmítl, že ho jako syna nebere a nikdy ho nechtěl. Lze ho ke stýkání se s klukem donutit nějak soudně když syn chce? Aby měl zájem o své vlastní dítě? A byl by takto vynucený styk klukovi vůbec k dobru? Jinak už jsem 5let vdaná, s manželem máme další děti, syna bere jako svého, jen kluk si postavil hlavu, že chce poznat bio „tátu“. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

13075
28.2.17 20:40

Jakože ho soud nechá přivázat k židli a dítě si sedne naproti a budou se takhle vídat každý druhý víkend? To asi nepůjde hele :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23111
28.2.17 20:42

Ja bych to nedelala.. a soudne si styk asi nevynutis pokud nechce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
28.2.17 20:42

To by stejně nebylo k ničemu dobré, vysvětli mu, že až bude dospělý, může ho oslovit sám… :)

• Nahlásit
  • Citovat
8100
28.2.17 20:43

Povinnost není.
Můžeš zkusit vydírání, že třeba půjdeš zažádat o zvýšení alimentů, když se s ním neuvidí.
Co si od toho syn slibuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2842
28.2.17 20:46

Já ti nevím… Bude mi k něčemu vztah s člověkem, který mě vidět nechce, čas se mnou trávit nechce a celých 10 let na mě kašlal. No, nevím.

Ano, může se stát, že když s klukem chvíli pobude, třeba si ho oblíbí a tak, ale obávám se, že ta pravděpodobnost je velmi malá, oproti tomu, že když kluka vídat nechce, může to sabotovat třeba i chováním vůči němu a to rozhodně klukovi k ničemu nebude, naopak mu to uškodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17735
28.2.17 20:49

Nedělala bych to, synovi bych vysvětlila že otec je ten kdo ho má rád a stará se a ten co ho zplodil takový není

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
95
28.2.17 20:49
@Sany80s píše:
Povinnost není.
Můžeš zkusit vydírání, že třeba půjdeš zažádat o zvýšení alimentů, když se s ním neuvidí.
Co si od toho syn slibuje.

S klukem začíná cloumat puberta, myslí si, jak já jsem ta špatná a o tátu ho připravila, že nechci, aby se viděli. Přitom je to úplně naopak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26158
28.2.17 20:50

@Zodiann když dovolíš, aby se potkali, tak je možné, že tvůj syn bude moc zklamaný z reakce biootce, když to nedovolíš, tak syn bude naštvaný na tebe…nevím, jak by 10 letý kluk zvládl takové odmítnutí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
95
28.2.17 20:50
@Zodiann píše:
S klukem začíná cloumat puberta, myslí si, jak já jsem ta špatná a o tátu ho připravila, že nechci, aby se viděli. Přitom je to úplně naopak.

Nedokáže prostě uvěřit tomu, že by ho někdo nechtěl a nijak natvrdo mu to říct nemůžu… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8100
28.2.17 20:52
@Zodiann píše:

Zkus nějakou rodinnou poradnu.
Synovi jsi řekla pravdu? Že otec nemá zájem, nebo ho před tím chráníš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3054
28.2.17 20:54

@Zodiann, já tě chápu, ale nutit nelze a v důsledku to asi synovi stejně k ničemu nebude…jako chlapa nechápu, ale co už :nevim: Klukovi to nějak šetrně vysvětlit nejde? A co bio otci napsat dopis, myslím syn, možná by aspoň odepsal? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Marie432875
28.2.17 21:00

@Zodiann no ja bych byla proste upřímná a řekla synovi popravdě jak to je. Bez nějakých emocí a záště, proste fakta. A klidne bych ho zapojila do toho, ze spolu kontaktujeme,,tatínka", napíšeme dopis, cokoli, a pokusila se navázat dialog s daným panem. Synovi bych také vysvětlila, ze to nemusí dobre dopadnout, ale určitě bych to aspon zkusila. A kdyby to fakt dopadlo špatne, no tak bych proste byla pro syna oporou a opet vysvětlila složitost situace. Kazde dite ma jistě právo znát svůj původ a rodiče, pokud to situace umožní, a stejne tak ma právo na upřímné a férové jednání. Určitě bych ho proste podpořila a umožnila mu situaci zvládnout a poprat se s tim, ať to dopadne jakkoli.

• Nahlásit
  • Citovat
1432
28.2.17 22:59
@Zodiann píše:
Dobrý den, otěhotněla jsem po 2 měsíční známosti, partner mi oznámil, že se na dítě necítí, ať jdu na potrat, že to mezi námi až tak vážné není a že je na to moc mladý (tehdy měl 18, já 17). Nedokázala jsem jít na potrat a dítě si nechala, jenže chlap mě opustil s tím, že je to podraz. V rodném listě je, alimenty platí jak má určené, ale o syna nejeví vůbec žádný zájem. Klukovi je už 10 a začíná se ptát a „tátu“ chce poznat. Vím od společných známých, že bývalý bydlí pořád v našem městě, dokonce se oženil a má malou dcerku. Když jsem mu vzkázala, že ho kluk chce poznat, tak odmítl, že ho jako syna nebere a nikdy ho nechtěl. Lze ho ke stýkání se s klukem donutit nějak soudně když syn chce? Aby měl zájem o své vlastní dítě? A byl by takto vynucený styk klukovi vůbec k dobru? Jinak už jsem 5let vdaná, s manželem máme další děti, syna bere jako svého, jen kluk si postavil hlavu, že chce poznat bio „tátu“. :zed:

Donutit ho? To nemyslis vazne 8o. Klukovi bych rekla pravdu. Jeho otec si nezasluzi poznat ho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25486
28.2.17 23:05

Nedělala bych to není to dobrý nápad, situaci bych se snažila vysvětlit synovi tak jak je po pravdě a až bude dospělý může ho vyhledat sám…moje kamarádka toto v dospělosti udělala..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama