Povinnost svědčit

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
22.10.21 20:28

Povinnost svědčit

Ahoj, téma zakládám z momentální frustrace. Často tu čtu diskuse o domácím násilí, jak se někdo ptá co dělat, když od sousedů slyší jasné známky domácího násilí.
Ve zkratce, na jaře se k nám do bytovky nastěhovala paní a pán, do pronajatého bytu. On na první pohled typ „hovado“. Brzy se začaly objevovat problémy, hluk, hádky, napadal i ostatní sousedy.
V létě to vygradovalo, křik, rozbíjené sklo, slova proč na mě bereš nůž…
Zavolala jsem policii, nebyla tu poprvé. Otevřela ona, že se nic neděje, pomoc nechce, bude už klid. Teprve druhý den v práci ji kolegyně donutily zavolat policii, on ji zasypal Krtkem a stál nad ní s vařicí vodou že ji tím ještě polije.
Přijela zásahovka, jeho si odvezli, bude soud, za tu samou věc je souzen potřetí, těžké ublížení na zdraví na ženách.
Hlídku jsem prosila že s tím nechci mít nic společného, že i já se bojím o sebe a moje malé děti.
Nejen že jsem musela jít podat svědectví na policejní stanici, dnes mi přišla výzva od soudu že se musím dostavit k soudu a svědčit přímo v jeho přítomnosti.
Závěrem: příště bych se na to vykašlala a dělala že nic neslyším, stejně jako ostatní sousedé. Děti v tom naštěstí nebyly, zato teď se budu bát o ty svoje.
Ano, něco asi dostane, ale…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1471
22.10.21 20:39

Možná lze vypovídat jako anonymní svědek, ale netuším, jak to probíhá a jaké jsou podmínky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
23.10.21 14:31

Obraťte se na Bílý kruh bezpečí. Poradí Vám ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
411
4.11.21 18:06

Už při výpovědi na policii jsi dostala poučení, myslím tak plus mínus dvě A4 paragrafů, tak to muselo být - a férovej policista na to mohl upozornit - můžeš jet v režimu „anonymizace“ - utajeného svědka. Ve spise pak jsou svědectví a všechno - ale tvoje údaje se vedou v odděleném spise, takže se k nim on ani jeho právník nemůže dostat, pouze orgány činné v trestním řízení (policie, státní zástupce, aj.)…

Obávám se, že když už je předvolánka k soudu, tak už spis prostudoval a ví, kdo „ohlašoval“… pozdě děvče, pozdě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat