Povinnost zaměstnavatele - mzdové doklady

967
23.7.19 10:30

povinnost zaměstnavatele - mzdové doklady

Chtěla bych se zeptat, jak dlouho je zaměstnavatel povinen uchovávat mzdové doklady. Jedná se mi o evidenční listy a zápočtové listy. Potřebuju tyto doklady od svého minulého zaměstnavatele, je mi povinen tyto doklady poskytnout, když je nemám? Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6230
23.7.19 10:39

Ano, je. A hodně štěstí. Já to od svého bývalého zaměstnavatele tahám už 2 roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4129
23.7.19 10:45

Já myslím že tři roky je uchovává

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13323
23.7.19 11:02

Eldp 3roky, mzdové listy 30let, myslim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14924
23.7.19 13:26
@Isia píše:
Chtěla bych se zeptat, jak dlouho je zaměstnavatel povinen uchovávat mzdové doklady. Jedná se mi o evidenční listy a zápočtové listy. Potřebuju tyto doklady od svého minulého zaměstnavatele, je mi povinen tyto doklady poskytnout, když je nemám? Děkuji za odpovědi.

30 let on sám, nebo je svěří archivní službě. 30 let musejí být archivovány.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3760
23.7.19 13:32

@Tableta zápočťák nebo eldp? Eldp si může vyžádat i sama sociálka (kromě toho, eldp by tam meli mít).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14924
23.7.19 14:01
@Amelie30 píše:
@Tableta zápočťák nebo eldp? Eldp si může vyžádat i sama sociálka (kromě toho, eldp by tam meli mít).

Zápočťák není doklad o mzdě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3760
23.7.19 15:04

@eumedon tak zakladatelka psala o zápočťáku. A tableta reagovala tak, jak reagovala, tak jsem se zeptala, co konkrétně nemůže vymoct. Mzdové listy se zaměstnanci standardně nevydávají, eldp se snad už teď všude posílají elektronicky do systému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6230
23.7.19 16:21
@Amelie30 píše:
@Tableta zápočťák nebo eldp? Eldp si může vyžádat i sama sociálka (kromě toho, eldp by tam meli mít).

Obojí :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3760
23.7.19 16:29

@Tableta nezkoušela jsi inspektorát práce? Bych zamestnavateli pohrozila, že jim tam pošlu kontroly. Jinak evidenčák bych zkusila tu sociálku, nevím, jestli ti ho tedy vydají, pokud si ho chceš založit, ale pro účely důchodu bys ho tam měla mít. Pokud není, tak jim to říct, vyžádají si ho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2694
23.7.19 16:42
@Isia píše:

ELDP 3 roky, doklady o vzniku a zániku PP 10 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama