Povinnosti dětí

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LKL
Zasloužilá kecalka 979 příspěvků 08.01.19 07:27
povinnosti deti

Holky, jake povinnosti mely / maji vase deti ve skolkovem a mladsim skolnim veku (prvnak)? Zajimaji me spis zkusenosti z “prisnejsich” rodin, diky

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1723 příspěvků 08.01.19 07:34

Pevně stanovené povinnosti v oblasti úklidu.

1mila2
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 08.01.19 07:34

Take by me zajimalo. Pripadam si jako otrokarka, kdyz chci aby si syn (6) po sobe uklidil talir do mycky.

Lenis87
Kecalka 237 příspěvků 08.01.19 07:38

Tak náš syn (5let) si po sobě musí odnést nádobí do dřezu, musí si uklízet svoje hračky - má na všechno úložné boxy a musí odnést špinavé oblečení do prádla. Tím jeho povinnosti asi končí. Jedenáctiletá dcera jich má výrazně víc.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25877 příspěvků 08.01.19 07:40

U nás se 6 a 9 letá střídají ve vyndávání sušičky a třídění prádla. JInak běžně zapínají pračku, přehazují prádlo do sušičky, zapínají.
Někdy vyndávají myčku. Mladší utírá stoly. A uklízejí si pokojíčky. Při jejich schopnosti dělat bordel na tom stráví průměrně hodinu za dva dny.

barbuchablond
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 08.01.19 07:41

Syn (4) musí uklízet hračky, umýt po sobě stůl, když ho pokydá, dát špinavé nádobí na linku nebo do dřezu, vyhodit kelímek od jogurtu a špinavé prádlo hodit do koše v koupelně.

stinga
Kelišová 5147 příspěvků 3 inzeráty 08.01.19 07:44

dcera 2r 3m od jednoho roku denně vyndává myčku - bere to jako zábavu, pak ji nutím poskládat hračky, které schválně rozhazuje - ovšem se střídavým úspěchem :D

finduska
Neúnavná pisatelka 15345 příspěvků 08.01.19 07:48

7,5 let- uklizi si pokoj i s vysatim -vysava zhruba od 4let :mrgreen: samozrejme dlouho jsem musela stejne po nem vysat znovu- s tim,ze mu tady a tady pomohu :mrgreen: :mrgreen: . Pak sobota je uklizeci den,to mame naucene tak v obyvaku z televizni steny sunda serepaticky ,utre vlhcenym ubrouskem celou stenu a zase to tam nanda. Na stridacku s manzelem vynasi koše.Zalezi zda si vzpomenu ja (jde syn) nebo muž.popelnice mame přímo před vraty na třídění.
Teď už tři měsíce ležím v posteli na rizikovem.Takze jeste do toho pomaha věšet/sundavat prádlo.spodní třídí a rozdělí do šuplat.

No a že si po sobě uklidi talíř je automatické. ( i když ráno občas zapomene ,jak spěchá,no tak ho uklidim ja,problém z toho nedělám).

Otrokar si nepřijdu :think:
Jo v létě mi samozřejmě pomáhá na zahradě ( plevel,sklizet,za­levat apod…) určitě ho ale nijak netyrame :lol: některé dny pomáhá i hodinu a vic,některé vůbec,jen ty talíře :mrgreen:

Do-not-touch
Závislačka 3231 příspěvků 08.01.19 07:48
@jenny.fields píše:
U nás se 6 a 9 letá střídají ve vyndávání sušičky a třídění prádla. JInak běžně zapínají pračku, přehazují prádlo do sušičky, zapínají.
Někdy vyndávají myčku. Mladší utírá stoly. A uklízejí si pokojíčky. Při jejich schopnosti dělat bordel na tom stráví průměrně hodinu za dva dny.

zapínají pračku znamená co? že zmáčknou čudlík? Nebo ji dokážou nastavit na správný program? protože to by v tom věku bylo obdivuhodné.

Pro mě v první třídě standard uklízet si pokojíček, vynášet koš, pomáhat s myčkou/nádobím, věšet/skládat prádlo (pokud není sušička), zametat, pomáhat přiměřeně v kuchyni (jednodušší krájení, loupání ap.)
Samozřejmě uklízet si po sobě nádobí a prádlo. Účinnější je zhodnotit zpětně, jak to zvládal, a pak nějak reagovat - povolení něčeho, případně omezení něčeho. Pravidla by měla být jasná předem.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25877 příspěvků 08.01.19 07:59

@Do-not-touch Nastaví program, ale řeknu jim jaký- na 60 minut, 90 minut.

Lama Lama
Hvězda diskuse 50762 příspěvků 4 inzeráty 08.01.19 08:00
@Do-not-touch píše:
zapínají pračku znamená co? že zmáčknou čudlík? Nebo ji dokážou nastavit na správný program? protože to by v tom věku bylo obdivuhodné.Pro mě v první třídě standard uklízet si pokojíček, vynášet koš, pomáhat s myčkou/nádobím, věšet/skládat prádlo (pokud není sušička), zametat, pomáhat přiměřeně v kuchyni (jednodušší krájení, loupání ap.)
Samozřejmě uklízet si po sobě nádobí a prádlo. Účinnější je zhodnotit zpětně, jak to zvládal, a pak nějak reagovat - povolení něčeho, případně omezení něčeho. Pravidla by měla být jasná předem.

obdivuhodné? Tak pokud dokážou zapnout mobil, telku, tak proč ne pračku, nastavit na mix, přecvaknout teplotu na 40 a hotovo?
Jako samo záleží, kolik programů a vychytávek používáš, já jedu všechno na mix, 40st a hotovo.

tezi
Hvězda diskuse 51594 příspěvků 1 inzerát 08.01.19 08:01

U nás má předškolák (6 let) povinnosti společně se starším bráchou, který chodí do 3. třídy. Od asi 4 let mladšího vyklízí kluci myčku, roztahují a zatahují žaluzie, uklízí boty. Postupně jim přibylo vynášení odpadků, uklizení nákupu, o víkendu chystání příborů na stůl.
Jako samozřejmost beru úklid pokojíčku, dávání špinavého prádla do koše, odnášení špinavého nádobí ze stolu do kuchyně nebo vyhazování odpadků :nevim: Kromě uklízení pokojíčku to zvládá i 3 letý, kterého postupně zapojuji.

weyky
Neúnavná pisatelka 19262 příspěvků 74 inzerátů 08.01.19 08:04

Dcera (5 let) si musí po sobě uklidit nádobí do myčky,uklízet si své hračky,pomáhá vyklízet myčku,skládá se mnou prádlo,stele si postel,své špinavé oblečení odnáší do koše na prádlo,nechávám jí občas i vyluxovat v jejím pokoji a krmí psa.
Syn (necelé 2) si odnáší špinavé prádlo do koše a uklízí hračky.

Do-not-touch
Závislačka 3231 příspěvků 08.01.19 08:08
@Lama Lama píše:
obdivuhodné? Tak pokud dokážou zapnout mobil, telku, tak proč ne pračku, nastavit na mix, přecvaknout teplotu na 40 a hotovo?
Jako samo záleží, kolik programů a vychytávek používáš, já jedu všechno na mix, 40st a hotovo.

jasně, já jsem docela magor s tříděním prádla a používám 4 programy, různé teploty, pak bych trnula, jestli mi mezi světlé nepřihoděj něco barevného a používám tři různé prášky / gely, někdy aviváž, někdy ne, mám v tom svůj systém a v první třídě ho děcka určitě neuměly používat ;)

Salorka
Závislačka 4312 příspěvků 08.01.19 08:08

U nás dítko (5 let) uklízí samo pokojíček a své hračky, skládá si oblečení, vytahuje nákup - co může uklidí, chystá příbory, uklízí si po sobě nádobí ze stolu, při úklidu chodby zametá. Sám si vysává pokojíček, ale pro jistotu to pak ještě přejedu :-)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejotrávenější fanynka: Jágr na ledě zářil, Kopřivovou ale příliš nezajímal

Ačkoliv se toho o – na první pohled – vlažném vztahu mezi Jaromírem Jágrem a... číst dále >

Trapný Dyk a afektovaná Kirschner. Má smysl dívat se na The Voice?

The Voice Česko Slovensko. Tak se jmenuje zábavná pěvecká reality show, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >