Povinnosti dítěte 10 let

Anonymní
2.12.20 12:38

Povinnosti dítěte 10 let

Omlouvám se za anonym, chci ukázat diskuzi mému muži a nechci aby věděl mou přezdívku:-)
Moje otázka zní, jaké mají vaše děti v téměř 10 letech doma povinnosti? My máme celkem harmonický vztah, řekla bych že hodně, az na jednu věc a je to „nerezim“ u mé první dcery. Je mi vyčítáno, že není v devět večer pravidelně v posteli a trousi za sebou po celým baráku osobní věci. Já to odůvodňují úplně jiným režimem a to tím že mi velmi pomáhá a prostě se občas nestíhá jít přesně spát a má skluz, nebo neměla čas si posbirat oblečení. A od té doby co jsem tehotna mi pomáhá ještě více.. na druhou stranu totiz muj muz vyviji tlak na mne, ze musim vic odpocivat a setrit se (měla jsem na začátku trhu trochu potize) a ze ona ma vic pomahat..Tak mně napadlo se zeptat, co vlastně dělají doma ostatní 9,5 až 10 létě děti? Moje dcera tedy uklízí ve svých pokojích, luxuje, vytira, prach, myje svou koupelnu, krmí zvířata, vyklizi jim klece, pak úklid oblečení, hračky, klasika. Většinou mi prehazuje prádlo z pračky do susicky, vyndava pak a skládá, vyklizi myčku, zameta kuchyň, celkem často vaří, tak 2-3 týdne, když se jí chce nebo jsem fakt ko ( tepla jídla, ne chleby), peče. Když byla doma ze školy a já chodila do práce vařila téměř ona. Jezdi se mnou na nakupy a vetsinu odnosi ( má sílu a já nesmím nic těžkého), pomáhá mi s takovým běžným úklidem linky, obýváku atd, vytira tu také např., někdy umyje naši koupelnu. Na drobné nakupy chodí sama, když se něco zapomene. Ze školy chodí kolem 16.30, pak mi pomáhá.. Já jsem fakt ráda a moc si toho vážím a trochu mně štve, že můj muž to nevidí a myslí si, že to je úplně normální.. Tak je nebo není prosím vás? Díky moc

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
868
2.12.20 12:46

Myslím že je toho na ni zbytečně moc. Měl by se zapojit manžel a nebrat dceři dětství. Povinnosti ano, ale tohle je moc. Mám dceru 11 let - pomáhá taky, ale co vše dělá tvoje dcera bych po ní nechtěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
617
2.12.20 12:48

To vše zvládla, když chodí o půl páté že školy? Kdy se věnuje škole?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1583
2.12.20 12:49

Vari? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1282
2.12.20 12:50

Ona tvá dcera není jeho, že? Za mě máš dona hospodyni a ne desetileté dítě. Pomáhat víc má manžel a ne ona. Kde má ta holka své zájmy a kamarádky? Když přijde v 16:30 a takto pomáhá? Za mě máš doma Popelku. Moje nejstarší dítě je klik 8 let. Chodí se smetím, má na starost úklid jídelního stolu. Umí vyložit myčku kde dosáhne a v případě potřeby vysaje a vytře, ale není to úplně dle mých představ. Uklízí dětský pokoj a když po něm chci více, tak mu pak koupím balíček pokemonu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
163
2.12.20 12:52

Pokud tohle všechno dělá tak nějak pravidelně, tak má určite více povinností než větsina dětí v tomto věku. Tím vůbec neříkám, že to je špatně. Nemyslím, si že všechny vyjmenované činnosti dělá každý den. Takže pokud si jednou týdně komplet uklidi koupelnu a pokojík tak mi to přijde naprosto normální.
Na druhou stranu s manželem souhlasím, že by mohla být pravidelně v posteli v devět a že netrousit po sobě věci nedělat bordel je základ.
Jinak děti u nás v tomto věku vyklízí myčku, pověsí prádlo, vynáší koš, uklízí stůl, své pokoje uklízí, utírají zrcadla, nárazově umyjí koupelnu. Občas vytřou, protože je to baví a moc rádi pomáhají s vařením. Každodenní činnosti jim reálně zaberou tak 15 minut času.

Příspěvek upraven 02.12.20 v 13:01

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7415
2.12.20 12:56

Synovi je 8, dělá drobné práce - vynést koš, vyndat myčku, uklidit nádobí, pověsit nebo sebrat prádlo, vyluxovat spodní patro. Vykládá nákup z tašek do lednice/špajzu, nic těžkého netahá. Samozřejmě se komplet stará o své věci, ať už do školy nebo oblečení a úklid. Taky mi hodně pomáhá s pečením a manželovi na zahradě, ale to je spíše společná aktivita, baví ho to.

Jsem těhotná, šetřit se nemusím ani nechci, zvládám zatím vše a když je třeba, zastoupí mě manžel ve všem - úklid, vaření, nákupy, prádlo i organizaci domácnosti má v malíčku. Pro syna je priorita škola, sport, ať má čas na hraní a na kamarády, ať je dost venku + uklizený pokoj a ty drobné činnosti doma. Chodí spát v 8h, ať je svěží do školy.

Příspěvek upraven 02.12.20 v 13:01

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1485
2.12.20 12:56

Ja to moc nechapu, tak holka dre jako kun, ale trousi ze sebe obleceni? Jako jak? Ze shodi bundu na zem, boty kopne do kouta a leti varit veceri? 10ti leta holka/kluk, nema zastavat funkci rodice..pomahat s uklidem, umyt nadobi, uklidit si svuj pokoj, to je jasny…jestli ji bavi varit, tak to je hezky konicek..nepises, jak pomaha muz, ale u dcery bych spis dohledla na to, aby si po sobe posbirala obleceni, sla vcas spat a mela ukoly, nez surovala barak…to muze delat manzel..neni to popelka, je to mala holcicka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12937
2.12.20 12:57
@Anonymní píše:
Omlouvám se za anonym, chci ukázat diskuzi mému muži a nechci aby věděl mou přezdívku:-)
Moje otázka zní, jaké mají vaše děti v téměř 10 letech doma povinnosti? My máme celkem harmonický vztah, řekla bych že hodně, az na jednu věc a je to „nerezim“ u mé první dcery. Je mi vyčítáno, že není v devět večer pravidelně v posteli a trousi za sebou po celým baráku osobní věci. Já to odůvodňují úplně jiným režimem a to tím že mi velmi pomáhá a prostě se občas nestíhá jít přesně spát a má skluz, nebo neměla čas si posbirat oblečení. A od té doby co jsem tehotna mi pomáhá ještě více.. na druhou stranu totiz muj muz vyviji tlak na mne, ze musim vic odpocivat a setrit se (měla jsem na začátku trhu trochu potize) a ze ona ma vic pomahat..Tak mně napadlo se zeptat, co vlastně dělají doma ostatní 9,5 až 10 létě děti? Moje dcera tedy uklízí ve svých pokojích, luxuje, vytira, prach, myje svou koupelnu, krmí zvířata, vyklizi jim klece, pak úklid oblečení, hračky, klasika. Většinou mi prehazuje prádlo z pračky do susicky, vyndava pak a skládá, vyklizi myčku, zameta kuchyň, celkem často vaří, tak 2-3 týdne, když se jí chce nebo jsem fakt ko ( tepla jídla, ne chleby), peče. Když byla doma ze školy a já chodila do práce vařila téměř ona. Jezdi se mnou na nakupy a vetsinu odnosi ( má sílu a já nesmím nic těžkého), pomáhá mi s takovým běžným úklidem linky, obýváku atd, vytira tu také např., někdy umyje naši koupelnu. Na drobné nakupy chodí sama, když se něco zapomene. Ze školy chodí kolem 16.30, pak mi pomáhá.. Já jsem fakt ráda a moc si toho vážím a trochu mně štve, že můj muž to nevidí a myslí si, že to je úplně normální.. Tak je nebo není prosím vás? Díky moc

A tvuj manzel doma dela co? :nevim:
Dceru moc pretezujete, berete ji detstvi. Uz chybi jen to, aby z ni tvuj manzel udelal jeste chuvu, az se miminko narodi :cert: :cert: :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
623
2.12.20 12:58

Prvni co se mi vybavilo tak Popelka…
Pomahat a mit nejake povinnosti je v poradku, ale toto je teda i na me moc. Manzel pomaha jak, ze ta mala musi tahat nakup? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.20 12:59
@critline píše:
Myslím že je toho na ni zbytečně moc. Měl by se zapojit manžel a nebrat dceři dětství. Povinnosti ano, ale tohle je moc. Mám dceru 11 let - pomáhá taky, ale co vše dělá tvoje dcera bych po ní nechtěla.

Ona je zvyklá mi pomáhat od malička, když jsme spolu byli sami a já byla v práci dlouho, tak abychom měli pak čas i na zábavu.. ale souhlasím, já sama si říkám, že je toho nyni až moc…

• Citovat
  • Nahlásit
295
2.12.20 13:00

Moje dítě je ještě malé. Mé desetilete já a osmiletá sestra jsme měly za povinnost denně umýt a uklidit nádobí jedna a druhá zamést a umýt podlahu v kuchyni. Ob týden se měnilo a v sobotu společně vysat obývák a utrit prach. Chodili jsme spát kolem desáté. Ale do školy jsme vstavalo taky až v 7 15. Jako puberťák jsem si musela zehlit svoje oblečení.
Máš doma těžkou Popelku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.20 13:00
@Tojsemja3 píše:
To vše zvládla, když chodí o půl páté že školy? Kdy se věnuje
@Tojsemja3 píše:
To vše zvládla, když chodí o půl páté že školy? Kdy se věnuje škole?
Škole ve škole.. oni nemají ukoly, že školy může jít od oběda kdykoli, ale tam má kamarádky a baví ji to tak chodí až když zavírají..
  • Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.20 13:02
@Magnificata píše:
Vari? 8o

To je kupodivu její velké hobby, už od malinka.. vaří už tak od sedmi.. začala spagety, brambory, kaše, řízek, teď naposledy dělala panenku s mozarellou a stouchany brambory.. chce jít jednou prý do Marsterchefa :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.20 13:04
@Florimo píše:
Prvni co se mi vybavilo tak Popelka…
Pomahat a mit nejake povinnosti je v poradku, ale toto je teda i na me moc. Manzel pomaha jak, ze ta mala musi tahat nakup? :roll:

On jezdi z práce až kolem osmé večer většinou, tak spíš o víkendy a ještě dostavujeme, tak spíš věci kolem domu a firem atd..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat