Povinnosti ex přítelkyně

1
23.4.21 21:38

Povinnosti ex pritelkyne

Dobrý den, mám takovou otázku. S ex přítelkyní máme dvě děti ale rok a půl spolu nejsme. Celou tu dobu jí platím alimenty tak jak mám ale i přes to vidím děti o víkendu na pár hodin aje velký problém když bych chtěl aby u mě třeba i spali o víkendu. Tak mě zajímá jestli má nějaké povinnosti ex když alimenty příjme vždy a dělá vše pro to by to bylo takhle. Komentáře typu soud a podobně si nechte, to vím i bez internetu ale chci se toho ušetřit a hlavně děti. Děkuji za každou odpověď a přeji hezký den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6417
23.4.21 21:43

Má povinnosti takové jaké ji určí soud. Pokud nemáte soudní dohodu styku tak je to na vaši dohode.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63703
23.4.21 21:43

@Míra34 děti se soud nedotkne, kor pokud jsou malé.. A ty to budeš mít na papíře, tudíž vymahatelne. Bez toho je to jen na vaši dohodě a ta evidentně nefunguje. Alimenty do toho netahej, pokud spolu nežijete, je povinné hradit výživu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1985
23.4.21 21:44

A alimenty a určení styku jste si dohodli pouze mezi sebou? Asi tě nepotěším, ale pokud s ji není řeč, jiná cesta než úřady či soud není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6417
23.4.21 21:46

A ještě neplatíts alimenty JI ale NA děti. Platíš dětem jídlo ošacení hračky atd to vše se za ty alimenty kupuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
286
23.4.21 21:48

Ona ale jiná odpověď než typu soud asi úplně nepůjde, samozřejmě máte nárok na to vídat svoje děti, nicméně jakým způsobem, to může určit jedině soud, pokud se spolu nejste schopni domluvit.
Já to měla s otcem daný domluvou, ale nedělala jsem problémy ani já a ani on, kdyby ano, taky by to jinak než soudně nešlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16441
23.4.21 21:48

Co je nepochopitelného na tom, že funguje to co si vy dva domluvíte. Pokud z toho chceš mít povinost, tak to musíte řešit na soudu.

To jak to má domluven kdokoliv jiný ti může být úplně jedno, protože ty se musíš domluvit s matkou svých dětí.

pokud ti to moc nejde a necheš se vyloženě soudit, tak jako mezistupeň využij mediátora který ti konec konců bude připočten k dobru, když dojde na soudy.

kontakty tady

https://www.amcr.cz/mediatori/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31295
23.4.21 22:52
@Míra34 píše:
Dobrý den, mám takovou otázku. S ex přítelkyní máme dvě děti ale rok a půl spolu nejsme. Celou tu dobu jí platím alimenty tak jak mám ale i přes to vidím děti o víkendu na pár hodin aje velký problém když bych chtěl aby u mě třeba i spali o víkendu. Tak mě zajímá jestli má nějaké povinnosti ex když alimenty příjme vždy a dělá vše pro to by to bylo takhle. Komentáře typu soud a podobně si nechte, to vím i bez internetu ale chci se toho ušetřit a hlavně děti. Děkuji za každou odpověď a přeji hezký den.

A jaká byla dohoda o vídání dětí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
638
23.4.21 23:34

Tak když s ní není rozumná řeč?( I když tomu nerozumím, když jsou to i tvý potomci ) Tak jak bys to chtěl řešit jinak než soudně? Ono asi je to tak že je vídáš jak stanovil soud ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25497
24.4.21 00:39

Pokud není nic soudně, tak je vše na dohodě. Alimenty jste si dohodli, to je povinnost podílet se oba na výživě dětí. Styk ( resp rozdělení péče) byste měli mít tedy taky dohodnutý. I k soudu můžete jít s rozumnou dohodou. On ji schválí a budeš mít aspoň něco v ruce, na co se odvolat, co vymáhat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20952
24.4.21 02:10

Já nějak nechápu, co mají alimenty společného s vídáním dětí :think: jakože je to směnný obchod nebo co? Řeči o soudu si dle tvého přání nechám, tudíž máš smůlu, budeš děti vídat tak, jak ti ex dovolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5120
24.4.21 09:09

@Míra34
Všichni ti napíšou, že platit alimenty je po rozchodu tvoje povinnost, to se bere automaticky. Ale:

1. není povinnost platit alimenty, ale musíš plnit vyživovací povinnost. To je zásadní rozdíl. Plnit vyživovací povinnost lze i péčí a úhradou nákladů péče v době, kdy se o děti staráš nebo i v době, kdy jsou s matkou např. tím, že matce dáváš oblečení, boty na děti apod. Plnit vyživovací povinnost jsi povinen spolu s matkou v poměru vašich možností a schopností, tedy nikoliv nutně stejně. Ovšem pokud by došlo na soudy, je určité riziko, že soud bude ignorovat plnění tvé vyživovací povinnosti, a uloží ti výživné zpětně přesně podle stereotypů, které ti zde diskutující píší.
  2. matka není oprávněna svévolně omezovat péči druhého rodiče, takže její povinnost je umožnit péči o děti v rozsahu do poloviny péče (rodičovská odpovědnost náleží oběma rodičům stejně, omezit ji může pouze soud - ani OSPOD). Bohužel všem jde v první řadě o prachy, takže tuto povinnost matky nikdo není ochoten uznat, ačkoliv vyplývá přímo z ústavního práva. A nikdo nebude matku popotahovat za to, že tuto svou povinnost neplní, natož aby jí někdo uložil nahradit plnění této povinnosti i zpětně, jako se to dělá běžně u výživného.

Jinak řešením pro vás je skutečně zkusit mediaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.4.21 08:56

Myslím si, že na to jdeš dobře, když nejdřív chceš zkusit mimosoudní dohodu. Jen bych jí nezkoušela přesvědčit tím, že jde o jakousi povinnost nechat ti děti přes víkend. Spíš bych řekla, že má o ně strach.

Může být, že třeba ve svém bytě nemáš dobré podmínky pro to, aby tam děti mohly zůstat přes noc? Nebo bydlíš s někým, kdo by mohl děti negativně ovlivňovat (třeba tvoje matka proti tvé ex)? Nebo má strach, že večer půjdeš někam pařit a děcka zůstanou sama bez dozoru?
Může tam být cokoliv a odpověď ti dá jen ona. To, že by ti chtěla dělat nějaký naschvál se mi příliš nezdá, protože jednak nemá problém s tím, abys je vídal přes den a jednak by to bylo výhodné i pro ni, protože by získala alespoň trochu volného času pro sebe. Navíc normální ženská si uvědomuje, že děti tátu potřebují, jenže ten nesmí nadělat víc škody než užitku. :nevim: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
334
6.5.21 14:27

Chceš se vyhýbat soudu s tím, že alimenty platíš.
Ale pokud časem dojde na soud, tak soud ti může vyměřit alimenty zpětně za 3 roky.
Takže klidně budeš mít k doplácení hromadu tisíc. Ona si počká, pak se dočká.
Za mě je lepší mít soudem schválenou dohodu, v horším případě mít stanoveny podmínky rozsudkem.

Navíc fakt, že děti vidíš pár hodin o víkendu? k čemu to je dobré? Budeš pro ně cizí pán, strejda, tam ten bývalej tatínek, dojná kráva, osina v zadku, nenáviděný maminčin nepřítel. Čím jsou mladší, tím dřív se odcizíte.

Já po rozchodu měl děti 2 a 5let u sebe 10nocí v měsíci. A pohoda. Takže se neboj, klidně podej návrh na soud na výlučnou péči otce.
Z té se může udělat i vyrovnaná, nebo asymetrická střídavá péče, pokud bys rád viděl své děti vyrůstat.
Některé soudy pošlou rodiče na mediaci. S tím je nutno souhlasit. Né kvůli soudu. Ale kvůli to bě a tvým dětem. Jiný prostor pro diskuzi s Ex jen tak nenajdeš.

Pokud Ti stačí jen platit alimenty, ale o děti vlastne nestojíš, tak nic neřeš, žij si a nech čas plynout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat