Povinný sportovně turistický kurz

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
4
25.4.22 20:13

Povinný sportovně turistický kurz

Dobrý den.
Mám dotaz. Dcera má jet na sportovně turistický týdenní kurz. Ve 2.ročníku SŠ. Kurz je prý povinný. Omluvenky se berou pouze ze zdravotních důvodů, potvrzení od lékaře s důvodem neúčasti a lékařská zpráva s razítkem. Můj dotaz, mají právo toto v dnešní době chtít, ještě jsem se s tím nesetkala po r. 1989, děti vždy měly vše na dobrovolné bázi. Zde se nebere žádný jiný důvod, např. finanční náročnost, nezájem dítěte o kurz aj. Jak byste to řešili, pokud dítě nechce jet, nebo nemůžete hradit takovou částku nebo prostě nechcete, aby jelo. Nehledě na to, že škola nesdělila ani jak je to s pojištěním v případě úrazu apod. a jede pouze mužský doprovod…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
36975
25.4.22 20:19

Pokud máte omezený rozpočet, požádejte o částečnou úhradu kurzu z fondu SRPŠ. Na to ty peníze tam jsou. Gympl syna přispívá na požádání a škola/sportovní třída dcery dokonce všem dětem. Jedno takové týdenní soustředění nám díky tomu i se stravou a zapůjčeným vybavením vyšlo na 2500 Kč(ročně 2 sportovní kurzy a jednou za rok klubový příspěvek).

Pokud je kurz součástí výuky a zařazen do ŠVP, je povinný. To je běžné. Omluvenka je pouze od lékaře, ale v žádném případě nemá škola právo vyžadovat a někdo číst lékařské zprávy. Stačí, aby lékař vystavil potvrzení, že se k vůli zdravotnímu stavu nemůže zúčastnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36975
25.4.22 20:22

Aby jel pouze mužský doprovod by se mi taky nelíbilo, v případě, že jde o dceru a řešila bych to ve škole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29408
25.4.22 20:30

@modrycap No pochybuju, že má škola (pravo)moc někoho donutit zaplatit x tisíc za pobyt, který nesouvisí přímo se vzděláváním (na rozdíl např. od povinné praxe).
Ve školním řádu to asi napsané nemají, ani jste nic nepodepisovali v rámci přijímacího řízení…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3581
25.4.22 20:30
@Pears206 píše:
Pokud máte omezený rozpočet, požádejte o částečnou úhradu kurzu z fondu SRPŠ. Na to ty peníze tam jsou. Gympl syna přispívá na požádání a škola/sportovní třída dcery dokonce všem dětem. Jedno takové týdenní soustředění nám díky tomu i se stravou a zapůjčeným vybavením vyšlo na 2500 Kč(ročně 2 sportovní kurzy a jednou za rok klubový příspěvek).Pokud je kurz součástí výuky a zařazen do ŠVP, je povinný. To je běžné. Omluvenka je pouze od lékaře, ale v žádném případě nemá škola právo vyžadovat a někdo číst lékařské zprávy. Stačí, aby lékař vystavil potvrzení, že se k vůli zdravotnímu stavu nemůže zúčastnit.

Akorát, že lékař není povinen žádou omluvenku vystavovat. Omlouvají rodiče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25758
25.4.22 20:33

@modrycap Ty jsi rodič, ty rozhoduješ. Pokud moje děti nechtěly jet na podobné akce, požádala jsem o uvolnění z akce ředitele školy. Vždy mi bylo vyhověno. Důvod můžeš uvést libovolný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
25.4.22 20:34

No nevím zda lékař to potvrdí. Důvodů mohu mít víc a mnoho, ale spíš jde o princip. Jestli lze vyžadovat pouze od lékaře a jiné důvody je nezajímají a mohou dítěti dát bapř, neomluvené hodiny, když bude chodi do školy na náhradní výuku… a předtím do školy normálně chodila, žádné problémy… celý mi to přijde podivný, že je něco povinné…v dnešní době.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22949
25.4.22 20:35
@modrycap píše:
No nevím zda lékař to potvrdí. Důvodů mohu mít víc a mnoho, ale spíš jde o princip. Jestli lze vyžadovat pouze od lékaře a jiné důvody je nezajímají a mohou dítěti dát bapř, neomluvené hodiny, když bude chodi do školy na náhradní výuku… a předtím do školy normálně chodila, žádné problémy… celý mi to přijde podivný, že je něco povinné…v dnešní době.

když o princip, tak o princip :think: a z jakého důvodu tam dcera jet nechce? nebo to vadí tobě? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29408
25.4.22 20:37

Jinak teda je taky potřeba si uvědomit, že aktivní cílená neúčast na podobných akcích dítě dost diskvalifikuje v kolektivu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2030
25.4.22 20:42

@Svistice presne tohle jsem chtela napsat… jsem jako mala nemohla na skolky a skoly v prirode snad do sedme tridy (zdravotni duvody :( )… jsem introvert a vzdycky jsem si po takovym tydnu zpatky ve skole prisla fakt blbe a mimo, vsihni si sdelovali zazitky a ja jako trubka byla mimo :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1152
25.4.22 20:45
@modrycap píše:
a jede pouze mužský doprovod…

Ja to asi nechapu.. v cem je problem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32690
25.4.22 20:57
@kdoviktera píše:
Ja to asi nechapu.. v cem je problem?

Dcera chce určitě jet a zakladatelka nechce nic platit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2818
25.4.22 20:57

Takové kurzy jsou na středních školách naprosto běžné, byla jsem na něm s gymplem už v devadesátkách. Byla to normálně součást vzdělávání. A užili jsme si tam kopec srandy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2818
25.4.22 20:59
@Pears206 píše:
Aby jel pouze mužský doprovod by se mi taky nelíbilo, v případě, že jde o dceru a řešila bych to ve škole.

Co si myslíte, že ti chlapi - tělocvikáři tam s těma holkama budou dělat? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2818
25.4.22 20:59
@Svistice píše:
@modrycap No pochybuju, že má škola (pravo)moc někoho donutit zaplatit x tisíc za pobyt, který nesouvisí přímo se vzděláváním (na rozdíl např. od povinné praxe).
Ve školním řádu to asi napsané nemají, ani jste nic nepodepisovali v rámci přijímacího řízení…

Nejspíš je to součást ŠVP, pak to povinné je. Stejně jako třeba plavecký výcvik na ZŠ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat