Povislé břicho a ještě k tomu strie :-(

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 07.03.09 13:12
Povislé břicho a ještě k tomu strie :-(

Mám po porodu příšerně ale fakt příšerně povislé břicho a navíc ještě obrovské fialové strie jedna vedle druhý :oops: :oops: :oops: Hrůůůůza.Prosím poradte co stím břichem , jde nějaký cvičení když mám pár týdnu po porodu a navíc kojim , nebo se stim hold musim smířit :x A co na ty strie?poradíte nějakou kosmetiku nebo cokoli?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

VERONIKA 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.09 13:24

Ahoj Oluscho
Strie ti časem úplně zesvětlají (budou světloučce růžové) a nebudou moc vidět, ale pokud by jsi chtěla tak se dají celkem krásně „opravit“ laserem - u toho záleží jakou máš strukturu kůže, ale to by ti poradili buď v nějakém centru!
S tím bříškem a s cvičením ještě počkej, ale pokud jsi po porodu úplně v pořádku tak můžeš trošku cvičit, ale nesmíš se moc přepínat a neměla by jsi držet žádnou dietu kvůli kojení!
Určitě se ti podaří bříško zpevnit a strií se taky zbavíš!

Malý určitě stál i za povislé bříško i za strie, no ne??? :wink: :wink: :wink:

zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 07.03.09 13:45

Oluscho, hlavně že máš krásnýho kluka, až ti začne lézt a chodit naběháš se a naohýbáš jako kdybys trávila spoustu času v tělocvičně. S cvičením a hubnutím bych to, pokud kojíš, nepřeháněla. A strie časem vyblednou.

sandrik
Neúnavná pisatelka 19780 příspěvků 07.03.09 14:05

k tvomu cvičení na břicho - nejdřív hlavně posilovat šikmý břišní svaly, aby se stáhla mezera (rozestup nebo jak se tomu říká), která vznikla při těhotenství v přímým břišním svalu.

jsou na to různý cviky vleže:
*jednu (třeba levou) nohu do střechy, pravou pak kotníkem na koleno levé, levou ruku na lopatku/záda (opora pro hlavu, ale nedržet se za krk), pravou natáhnout podél těla kus nad zem a „natahuješ“ za touhle rukou
*pokrčené nohy na jednu stranu, ruce křížem na lopatky a zvedat se jakoby k boku

ale dá se cvičit i když třeba stojíš u vaření/žehlení … u nohy, na které nemáš váhu, přitahuješ bok směrem nahoru - jakoby k rameni ale přitom se musíš soustředit na to, abys to „táhla“ břichem

Na přímý břišní posiluj až tak po měsíci cvičení, jinak si posílíš sval, když bude ještě rozestoupený a to se pak hůř stahuje. Posiluj především tu spodní část - takže ne klasický leh-sedy od země až nahoru do sedu, ale zůstaneš jen kousek nad zemí a opakuješ pohyb jen v malém rozsahu.
Další variantou je, že trup zůstane ležet a zvedneš napnuté nohy kousek na zem a kmitáš s nimi (v malém rozsahu) v sériích 10× a na chvilku položit
A nezapomeň u toho pravidelně dýchat - při pomalým pohybu výdech spolu s napnutím svalu, když jsou pohyby rychlejší tak pak v určité frekvenci ve vztahu k pohybu

Po cvičení je dobrý břicho uvolnit - zhluboka se nadechnout do břicha a vyboulit ho jak nejvíc to jde (a třeba ho při tom ještě poklepem rukou „promasírovat“)

Nemusíš cvičit nějaký dlouhý série cviků, stačí každý den chvilku a poznáš rozdíl ;-)
Já cvičila na břicho hned jak to šlo - rodila jsem CS, takže nějaký ten týden jsem musela počkat. Vydrželo mi to cca 4měsíce, pak už jsem cvičila míň a míň, až jsem přestala úplně, ale teď musím cvičit doma kvůli koleni, tak cvičím rovnou i na břišní :-)

Sandra

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 07.03.09 14:11
Zaneth napsala: [quote:6f53da­add9]Oluscho, hlavně že máš krásnýho kluka, až ti začne lézt a chodit naběháš se a naohýbáš jako kdybys trávila spoustu času v tělocvičně.

To je pravda. Zvedáním prcka si bříško zpevníš. Já po dvojčatech měla břicho jako vydojenej polštář. No a za pul roku se známý divili, kde jsem to břicho měla. Strie vyblednou a na sluníčku chytnou svoji barvu zpět.

sandrik
Neúnavná pisatelka 19780 příspěvků 07.03.09 14:13
Kykoušek píše:To je pravda. Zvedáním prcka si bříško zpevníš. Já po dvojčatech měla břicho jako vydojenej polštář. No a za pul roku se známý divili, kde jsem to břicho měla. Strie vyblednou a na sluníčku chytnou svoji barvu zpět.

no s tím sluníčkem nevím, nevím. Strije jsou v podstatě jizvy, takže bych je moc neopalovala :?

kiera
Kecalka 253 příspěvků 07.03.09 14:36

Jooo, holky, tak já 2,5 roku po porodu pořád ještě doufám, že to vyběhám…naivka :cry: o celulitidě se raději ani nezmiňuji :oops: No, už mi není 20 let (ani 30 :lol: )

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 07.03.09 15:42

Oli pokud chceš začít cvičit nic ti nebrání, ale s rozumem. Hlavně neposiluj přímé břišní svalstvo, nebo s tebe bude na věky paní prasátková(tři pneumatiky okolo břicha). Většina maminek má po těhu břišní rozestup, při kterém se posilováním přímých břišních svalů vyvalí svalovina ven(můj případ) a z5 ji dostane už jen plastik! Takže posilovat ano, ale šikmé břišní svaly. Pomalu, ale důsledně, protože jestli rozestup máš, tak ten taky sám nezmizí. Zatraceně! Kdyby tohle mi někdo před 4 roky řek......
No a strie? časem trochu vyblednou, ale neboj má je skoro každá maminka, takže se není za co stydět. Je to vlastně taková medaile, která říká" Hele já jsem máma a musela jsem něco vydržet.."

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 07.03.09 17:50
sandrik píše:
Kykoušek píše:To je pravda. Zvedáním prcka si bříško zpevníš. Já po dvojčatech měla břicho jako vydojenej polštář. No a za pul roku se známý divili, kde jsem to břicho měla. Strie vyblednou a na sluníčku chytnou svoji barvu zpět.
no s tím sluníčkem nevím, nevím. Strije jsou v podstatě jizvy, takže bych je moc neopalovala :?

Já je opaluju dá se říct celé léto a zatím dobrý. Na břiše mám vetší jizvu po operaci ledviny a zatim tuk tuk se mi s ní nic nestalo. Ale asi jak kdo má jakou kůži. No tak mazat mazat :lol:

ka-tka
Generální žvanilka 22308 příspěvků 07.03.09 17:56

Kdyz opalite cerstvou strii- max 1/2 roku starou- zfialovi!!! BAcha na to.
Chce to aby se trosku zatahla.....

Hvezdicka
Kecalka 290 příspěvků 07.03.09 21:11

edit

Příspěvek upraven 28.04.12 v 23:03

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.09 11:54

ha ha ha, ja petatricatnice s dvema detma po peti letech, prtava se ctyrkilackama, takze obri tehubricho. No cejchu mam jeste ted - trictvrte roce po cisari, o cviceni si muzu nechat zdat pac se mi jizva zahojila az v pul roce ditka a mam si dat pauzu, dle rady dr. jeste minimalne ctvrt roku.

Ale jak rika muj milujici manzel - co bys chtela: do jedne ruky ditko, na druhe ruce mimco a necim ten nakupni vozik tlacit musis :-)))
 Hanka

KYŤUBAMBU 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.10 22:19
strie

:zed: Celé těhotenství jsem měla krásné bříško,první co jsem udělěla po porodu když jsem přišla na pokoj bylo namazání bříška speciálním krémen,ale zrada,bříško mi popraskalo v šestinedělí­.Chtělo se mi křičet a brečet vzteky.Takže alespoň malá rada,postižená místa je nutné neustále mazat mastným krémem.Dobré na čerstvé jizvy je vepřové sádlo,ale je cítit a musí se to něčím přikrýt jinak se to setře o oblečení.Dále měsíčková mast,je hodně mastná,takže se tím budeme mazat jen doma.stačí také krém na ruse s měsíčkovou mastí,hned se vsákne.Nikdy nezmizí,ale mohou vyblednout tak,ře nebudou téměř vidět,ale mazat mazat mazat neustále.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.10 08:18

Jediný krém, který fakt pomáhá, je Trilastin. Strie po něm opravdu mizí a to dost rychle. Drahý, ale naprosto skvělý.

Klaudieee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.12 09:27

Ahoj holky sem 9 měsiců po porodu a moje břicho vypada jak 80ti leté stařeny :( při porodu sem přibrala 30kg všechno se mi to podařilo dietou zhubnout , ale moje břicho zustalo v hrozném pomačkanem stavu a vysicí kuže za 3 týdny jedu do chorvacka a nevím co stím :(každý den cvičím masiruju si to břicho a mažu krémem myslíte že mužu dosahnout nějakeho zlepšení za tak krátkou dobu ? :(nevite nějakou dobrou radu jak to ještě urychlit??

Stránka:  1 2 3 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Stala se mladá herečka obětí agresorů, nebo ji k zemi poslal alkohol?

Z toho jde strach! V baru na pražské Vinohradské třídě mělo dojít k napadení... číst dále >

Za 50 až 100 let se podle vědců začne válčit o vodu! Kde dojde ke konfliktům?

Globální oteplování nebezpečně pokračuje, v Česku jsme to ostatně během léta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >