Povolené břicho a shrbená záda

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
janeee2
Kecalka 310 příspěvků 23.01.17 14:18
Povolené břicho a shrbená záda

Chtěla bych se zeptat, zda někdo máte podobný problém? Syn 4 roky a 2 měsíce má hodně povolené bříško. Chodí jakoby předsunutý, záda má prohnuté. Také vtáčí špičky u nohou. Kvůli tomu docházíme od 3 let na neurologii, problém se nijak nezlepšil cvičením, ani dáváním bot opačně, jak nám doporučili. Takže teď nosí cca čtvrt roku ortopedické vložky. S těmi zády a bříškem se to prý moc řešit nedá, prý akorát hodně pohybu, cvičit. Nic konkrétního nám ale nedoporučili.
Syn je od malička dost lenivý, už jako mimino byl opravdu hooodně velký. I nyní má váhu jak školák a je minimálně o hlavu vyšší než vrstevníci… Asi i ta váha souvisí s jeho neohrabaností. Do pohybu se ho snažíme směrovat nenásilně. Jsme aktivní rodina, s manželem jsme vždy turistili, plavali, jezdili na kole, manžel běhá, chodí na jógu, lyžuje… Starší syn bohužel naše nadšení nesdílí :(. Postupně jsme ho tedy vycepovali k chůzi, hodně výletujeme, od 2 let je bez kočáru a když jdeme za ten den cca 7 km, tak tu ujde. O kolo ale nezájem, nejde mu šlapat, takže ho nechce ani vidět. Od 3 let nechce ani odrážedlo. Teď v zimě brusle, lyže, boby, sáně - nezájem. Na bobech dvakrát sjede kopec a chce domů…
Skrz ty nožky a vadnou chůzi chodíme jednou týdně na takové cvičení do Sokola, občas cvičíme i doma, ale on je z toho otrávený, nebaví ho to. Teď má navíc období, kdy chce furt jíst. Nechci ho nijak trýznit, ale na druhou stranu, pokud je jeho jedinou aktivitou cesta do školky a zpět (máme cca 200 m od baráku) a procházka ve školce, nemůže zpráskat tři obložené rohlíky na večeři, se sýrem, zeleninou… To nesním ani já!

Máte někdo podobnou zkušenost s tak „nepohyblivým“ dítětem, které by ale pohyb zatraceně potřebovalo? Nebo s těmi shrbenými zády a vysunutým bříškem? Ještě bych dodala, že druhý syn (26 měsíců), je jeho pravý opak - aktivní, vše chce zkusit, miluje pohyb. A teď jak vymyslet program, aby byli všichni spokojeni?

Reakce:
jana šmolíková
Kecalka 223 příspěvků 23.01.17 20:38

Je možné že ho ten pohyb může bolet?

janeee2
Kecalka 310 příspěvků 23.01.17 20:57

To si nemyslím, je prostě líný. Když se pro něco nadchne, na bolest z pohybu si nevzpomene. Spíš si ještě předem vymýšlí, že ho bolí v krku, aby nemusel jít bobovat :(

jana šmolíková
Kecalka 223 příspěvků 24.01.17 03:50

To je divný 8o. co se poradit s dr.? zeptat se. a co třeba plávání? děti mají přeci rádi vodu

janeee2
Kecalka 310 příspěvků 24.01.17 10:36

Plavat jsme chodili, když byl mimino, pak měl ale potíže s ekzémem, tak jsme přestali. Přes léto na koupáku ho to docela baví, ale drží se u kraje, bojí se. Že by nějak řádil jak ostatní děti, to ne. Ale asi to zase zkusím…

jana šmolíková
Kecalka 223 příspěvků 24.01.17 15:39

Mě taky vadí chlorovaná voda na ekzém takže to znám. je to težké kord těd v zimě..a co fotbal? já bych někdy brala línější dítě. naše je v pohybu pořád

janeee2
Kecalka 310 příspěvků 24.01.17 15:43

Ono mi to bohatě vynahrazuje to druhé torpédo. Právě je dost těžké vymyslet program, který by bavil oba…

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

On je žena! Etzler, Novotný a Nosek se oblékli jako dámy a takhle to dopadlo

Na Česko se řítí další muzikálový hit. Už v polovině března se na prknech... číst dále >

Exkluzivní zpověď kamarádky pašeračky Terezy: Od modelingu až k heroinu

Tereza Hlůšková (22), která je obviněna z pašování heroinu, nebyla jedinou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >