Reklama

Povolené břicho a shrbená záda

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

janeee2
Kecalka 310 příspěvků 23.01.17 14:18
Povolené břicho a shrbená záda

Chtěla bych se zeptat, zda někdo máte podobný problém? Syn 4 roky a 2 měsíce má hodně povolené bříško. Chodí jakoby předsunutý, záda má prohnuté. Také vtáčí špičky u nohou. Kvůli tomu docházíme od 3 let na neurologii, problém se nijak nezlepšil cvičením, ani dáváním bot opačně, jak nám doporučili. Takže teď nosí cca čtvrt roku ortopedické vložky. S těmi zády a bříškem se to prý moc řešit nedá, prý akorát hodně pohybu, cvičit. Nic konkrétního nám ale nedoporučili.
Syn je od malička dost lenivý, už jako mimino byl opravdu hooodně velký. I nyní má váhu jak školák a je minimálně o hlavu vyšší než vrstevníci… Asi i ta váha souvisí s jeho neohrabaností. Do pohybu se ho snažíme směrovat nenásilně. Jsme aktivní rodina, s manželem jsme vždy turistili, plavali, jezdili na kole, manžel běhá, chodí na jógu, lyžuje… Starší syn bohužel naše nadšení nesdílí :(. Postupně jsme ho tedy vycepovali k chůzi, hodně výletujeme, od 2 let je bez kočáru a když jdeme za ten den cca 7 km, tak tu ujde. O kolo ale nezájem, nejde mu šlapat, takže ho nechce ani vidět. Od 3 let nechce ani odrážedlo. Teď v zimě brusle, lyže, boby, sáně - nezájem. Na bobech dvakrát sjede kopec a chce domů…
Skrz ty nožky a vadnou chůzi chodíme jednou týdně na takové cvičení do Sokola, občas cvičíme i doma, ale on je z toho otrávený, nebaví ho to. Teď má navíc období, kdy chce furt jíst. Nechci ho nijak trýznit, ale na druhou stranu, pokud je jeho jedinou aktivitou cesta do školky a zpět (máme cca 200 m od baráku) a procházka ve školce, nemůže zpráskat tři obložené rohlíky na večeři, se sýrem, zeleninou… To nesním ani já!

Máte někdo podobnou zkušenost s tak „nepohyblivým“ dítětem, které by ale pohyb zatraceně potřebovalo? Nebo s těmi shrbenými zády a vysunutým bříškem? Ještě bych dodala, že druhý syn (26 měsíců), je jeho pravý opak - aktivní, vše chce zkusit, miluje pohyb. A teď jak vymyslet program, aby byli všichni spokojeni?

Reklama

Reakce:

jana šmolíková
Kecalka 223 příspěvků 23.01.17 20:38

Je možné že ho ten pohyb může bolet?

janeee2
Kecalka 310 příspěvků 23.01.17 20:57

To si nemyslím, je prostě líný. Když se pro něco nadchne, na bolest z pohybu si nevzpomene. Spíš si ještě předem vymýšlí, že ho bolí v krku, aby nemusel jít bobovat :(

jana šmolíková
Kecalka 223 příspěvků 24.01.17 03:50

To je divný 8o. co se poradit s dr.? zeptat se. a co třeba plávání? děti mají přeci rádi vodu

janeee2
Kecalka 310 příspěvků 24.01.17 10:36

Plavat jsme chodili, když byl mimino, pak měl ale potíže s ekzémem, tak jsme přestali. Přes léto na koupáku ho to docela baví, ale drží se u kraje, bojí se. Že by nějak řádil jak ostatní děti, to ne. Ale asi to zase zkusím…

jana šmolíková
Kecalka 223 příspěvků 24.01.17 15:39

Mě taky vadí chlorovaná voda na ekzém takže to znám. je to težké kord těd v zimě..a co fotbal? já bych někdy brala línější dítě. naše je v pohybu pořád

janeee2
Kecalka 310 příspěvků 24.01.17 15:43

Ono mi to bohatě vynahrazuje to druhé torpédo. Právě je dost těžké vymyslet program, který by bavil oba…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Startuje velká fotosoutěž! Vyhrajte pro své nejmenší populární hračky Fisher-Price

Milé maminky, ve spolupráci s oblíbenou značkou Fisher-Price jsme pro vás... číst dále >

Články z Expres.cz

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama