Povolení ke stavbě přístřešku

Anonymní
19.4.20 11:04

Povolení ke stavbě přístřešku

Ahoj všichni, mám dotaz ohledně možnosti zastřešení terasy v těsné blízkosti sousedova pozemku. Je nutné v takovém případě mít stavební povolení a souhlas souseda? Ještě bych doplnila, že od vedlejšího domu by v takovém případě byla od přístřešku vzdálenost 3,5 metru.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10886
19.4.20 11:09

Nemusíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21524
19.4.20 11:12

Nemusite

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22714
19.4.20 11:19
@Anonymní píše:
Ahoj všichni, mám dotaz ohledně možnosti zastřešení terasy v těsné blízkosti sousedova pozemku. Je nutné v takovém případě mít stavební povolení a souhlas souseda? Ještě bych doplnila, že od vedlejšího domu by v takovém případě byla od přístřešku vzdálenost 3,5 metru.

Obávám se, že pokud je to blíž jak dva metry od sousedova pozemku, budete muset mít územní souhlas, stavební povolení pravděpodobně ne, ale tam je víc faktorů (velikost, požární poměry). A pak záleží na vztazích se sousedem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14818
19.4.20 11:26
@Anonymní píše:

Raději se se sousedem domluv. Není nic horšího, než když ti někdo postaví pod okna posezení a pak tam obden paří :-(.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.20 11:36
@Lucie_Sx píše:
Raději se se sousedem domluv. Není nic horšího, než když ti někdo postaví pod okna posezení a pak tam obden paří :-(.

Jsem právě v pozici toho souseda. Kdyby předtím aspoň přišel, tak myslím, že bychom se nějak domluvili. Jde mi hlavně o to, že jsou na jižní straně od nás a ta třímetrová stavba dost stíní. Když se o tom se sousedem snažila mluvit, tak jen poměrně arogantně odvětil, že jen zvyšuje svůj plot.

• Citovat
  • Nahlásit
11128
19.4.20 11:42
@Anonymní píše:
Jsem právě v pozici toho souseda. Kdyby předtím aspoň přišel, tak myslím, že bychom se nějak domluvili. Jde mi hlavně o to, že jsou na jižní straně od nás a ta třímetrová stavba dost stíní. Když se o tom se sousedem snažila mluvit, tak jen poměrně arogantně odvětil, že jen zvyšuje svůj plot.

A jak je ta stavba vysoká? Plot mezi pozemky může mít bez povolení výšku jen 2 metry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.20 12:06
@ivašot. píše:
A jak je ta stavba vysoká? Plot mezi pozemky může mít bez povolení výšku jen 2 metry.

Má na výšku tak 3 metry. Teda odhaduji, nepřeměřovala jsem to. A pak to pokračuje střechou, takže ani o plot nejde.

• Citovat
  • Nahlásit
20290
19.4.20 12:46
@Anonymní píše:
Má na výšku tak 3 metry. Teda odhaduji, nepřeměřovala jsem to. A pak to pokračuje střechou, takže ani o plot nejde.

Stavební povolení nemusí mít pokud je stavba vysoká méně než 5 m a má myslím 20m čtverečních. Pokud dodržel vzdálenost od plotu a to ostatní, tak s tím nic neuděláš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.20 13:08
@P4ja píše:
Stavební povolení nemusí mít pokud je stavba vysoká méně než 5 m a má myslím 20m čtverečních. Pokud dodržel vzdálenost od plotu a to ostatní, tak s tím nic neuděláš.

Vzdálenost právě nedodržel. Staví přímo na plotu.

• Citovat
  • Nahlásit
22714
19.4.20 13:10
@Anonymní píše:

Tak potřebuje minimálně územní souhlas a k němu váš souhlas. Asi bych se s ním zkusil domluvit v tomto duchu (proč je to pro vás problém a jak to vyřešit) dřív, než půjdete na ouřady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.20 13:18
@Chauvinist píše:
Tak potřebuje minimálně územní souhlas a k němu váš souhlas. Asi bych se s ním zkusil domluvit v tomto duchu (proč je to pro vás problém a jak to vyřešit) dřív, než půjdete na ouřady.

Děkuji za radu. Rozhodně se s ním chci spíš domluvit, jen na můj první pokus mě odpálkoval, tak jsem chtěla si nejdřív zjistit víc informací. Mě by v podstatě stačilo, kdyby třeba změnili sklon střechy, aby nám tolik nestínili.

• Citovat
  • Nahlásit
14818
19.4.20 13:35
@Anonymní píše:
Děkuji za radu. Rozhodně se s ním chci spíš domluvit, jen na můj první pokus mě odpálkoval, tak jsem chtěla si nejdřív zjistit víc informací. Mě by v podstatě stačilo, kdyby třeba změnili sklon střechy, aby nám tolik nestínili.

Asi bych to rovnou řešila přes stavební úřad. Nemusíš hned říkat adresu a o koho jde, poraď se co s tím a uvidíš podle toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1008
19.4.20 14:07

Pokud je to na plotu, tj hranice vasich pozemku, je NEZBYTNE mit tvuj souhlas na uzemnim souhlasu pro SÚ - jinak se jedna o cernou stavbu. Pokud se nedohodnete, tzn ty mu tu ohlasku podpisem neodsouhlasis, prechazi rezim stavby do stavebniho rizeni, kde uz si celou situaci koordinuje SÚ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20290
19.4.20 16:11
@Anonymní píše:

Tak to je jasné. Tam je potřeba souhlas SÚ a váš samozřejmě taky. Nehledě na to, že i kdybyste souhlasili, tak je to za poplatek.

My kdysi chtěli postavit společnou stěnu se sousedem a chtěli po nás 5 tis po každém. I když jsme chtěli stavět společně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat