Povolit synovi zvíře, i když se ho bojím?

6528
9.2.16 21:44

povolit synovi zvíře i když se ho bojím?

Ahoj holky, ráda bych znala vaše názory, ať už teoretické anebo jestli tak některá taky máte? Náš nejstarší syn (6,5 let) by si domů rád pořídil ještěrku, myslím, že je to gekon. Zjistil si sám ve zverimexu kolik stojí a teď na ni šetří. Jde o to, že já mám z takových zvířat fakt strach a moc se mi nelíbí, že by tady ještěrka bydlela s námi. Už vůbec si nedovedu představit, že by ji vytahovali apod. Na druhé straně syn má zvířata moc rád, je schopný se i starat, šetří si, že si ji koupí ze svého. Já teď ale nevím, jak se zachovat, protože i on tady bydlí a nechci mu bránit si pořídit něco, o co stojí. Ale ta představa, že ji tady máme… brr, pro mě horor. Je to takový střet zájmů a mě zajímá, jak byste se zachovaly? Doma už máme osmáka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10365
9.2.16 21:48

Super příležitost překonat strach, což?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12416
9.2.16 21:48

Napřed bych si zjistila co takové zvíře potřebuje a promluvila si o tom se synem. Pokud si našetří 500kč na gekona tak je to hezký, ale terárko, osvětlení, vybavení a hmyz budeš platit ty? Jinak zvíře, kterého bych bála bych dítěti nedovolila, protože pak by starání stejně zbylo na mě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
999
9.2.16 21:49

Ahoj, těžko soudit, mě by asi ještěrka nevadila…asi bych mu ji dovolila v pokojíčku, a aby ji nenosil jinam…ale chápu.. Me zase dítě říct, že si našetřilo na pavouka, tak mě klepne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6565
9.2.16 21:50

No počítej s tím že nebudeš mít doma jen ještěrku, ale taky něco žere. Cvrčci, šváby… jinak gekon je noční tvor takže si s ním moc nepohraje. A terko + žárovky atd vyjdou dost draho. je to větší náklad než jen to zvířátko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6528
9.2.16 21:51
@Kaspinka píše:
Napřed bych si zjistila co takové zvíře potřebuje a promluvila si o tom se synem. Pokud si našetří 500kč na gekona tak je to hezký, ale terárko, osvětlení, vybavení a hmyz budeš platit ty? Jinak zvíře, kterého bych bála bych dítěti nedovolila, protože pak by starání stejně zbylo na mě.

syn by se staral, to ho zase znám. A o tom, že ke gekonovi potřebuje i příslušenství ví, mluvili jsme o tom, počítá, že našetří víc. Hmyz bychom pak kupovali samozřejmě my, to mě ani tak netrápí. Jo a manžel by se staral taky. Mě prostě vadí jen jeho přítomnost :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26556
9.2.16 21:52

Rozhodně bych ho nepořizovala ze zverimexu!
Jinak záleží na tom, jestli se opravdu syn bude starat. Taky na tom, jestli máš ráda cvrčky po bytě :mrgreen: Gekoni cvrčky rádi, a ti rádi zdrhají.
Budeš platit veterináře, žrádlo, výbavu?
JAk velký je strach? Panický? Ne, nedovolila bych to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6528
9.2.16 21:52
@radulaur píše:
Ahoj, těžko soudit, mě by asi ještěrka nevadila…asi bych mu ji dovolila v pokojíčku, a aby ji nenosil jinam…ale chápu.. Me zase dítě říct, že si našetřilo na pavouka, tak mě klepne…
:mrgreen: tak to je moje další noční můra. Zase ale beru, že i on tady bydlí a má nějaké tužby. A zvířata fakt miluje…
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23416
9.2.16 21:53

My máme doma užovku, která se krmí jenom myškama a já se bojím myší. Hada jsem, ale chtěla, tak se učím překonávat, že je tady s náma chvíli myš, jeden čas byli chcíplé myši v mrazáku atd. Já to beru jako terapii, abych se myší tolik nebála, už zvládám okolo chcíplé myši venku projít aniž bych nadskočila a bylo mi špatně, takže to asi pomáhá. Zatím jsem teda myš jen koupila a donesla domů, hadovi jsem ji ještě sama nedala. A agamu nebo gekončíka bych časem taky ráda měla doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49236
@mischelinka píše:
Ahoj holky, ráda bych znala vaše názory, ať už teoretické anebo jestli tak některá taky máte? Náš nejstarší syn (6,5 let) by si domů rád pořídil ještěrku, myslím, že je to gekon. Zjistil si sám ve zverimexu kolik stojí a teď na ni šetří. Jde o to, že já mám z takových zvířat fakt strach a moc se mi nelíbí, že by tady ještěrka bydlela s námi. Už vůbec si nedovedu představit, že by ji vytahovali apod. Na druhé straně syn má zvířata moc rád, je schopný se i starat, šetří si, že si ji koupí ze svého. Já teď ale nevím, jak se zachovat, protože i on tady bydlí a nechci mu bránit si pořídit něco, o co stojí. Ale ta představa, že ji tady máme… brr, pro mě horor. Je to takový střet zájmů a mě zajímá, jak byste se zachovaly? Doma už máme osmáka.

buď ráda že to nemá méně než dvě a více jak čtyři nohy… ještěrka je v pohodě 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6528

@jenny.fields strach je asi až panický, já obecně zvířata moc nemusím, tedy tyy menší terarijní, klecové a hmyz. Cvrčky bych tady taky nezvládla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12416
9.2.16 21:54

@mischelinka nemyslím, že ho to starání bude bavit dlouho. Gekon není zvíře na hraní takže na nějaké vyndávání z terárka není. až to syn zjistí, bude starost na vás. Spíš bych zjistila jestli někde v okolí není možnost chodit do teraristického kroužku, aby napřed zjistil co chov obnáší :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49236
9.2.16 21:55
@mischelinka píše:
syn by se staral, to ho zase znám. A o tom, že ke gekonovi potřebuje i příslušenství ví, mluvili jsme o tom, počítá, že našetří víc. Hmyz bychom pak kupovali samozřejmě my, to mě ani tak netrápí. Jo a manžel by se staral taky. Mě prostě vadí jen jeho přítomnost :nevim:

co obnáší chov takových dráčků ti nejlíp poví @Nimie ta jich má doma kupu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6528
9.2.16 21:55
@jakanas píše:
No počítej s tím že nebudeš mít doma jen ještěrku, ale taky něco žere. Cvrčci, šváby… jinak gekon je noční tvor takže si s ním moc nepohraje. A terko + žárovky atd vyjdou dost draho. je to větší náklad než jen to zvířátko.

to jsem potřebovala. Moc toho o gekonech zatím nevím, takže takový náhled jsem potřebovala. A hmyzáckou havěť doma nezvládnu. Budu se snažit syna přesměrovat na rybičky, ty bych zvládla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6528
9.2.16 21:57
@Kaspinka píše:
@mischelinka nemyslím, že ho to starání bude bavit dlouho. Gekon není zvíře na hraní takže na nějaké vyndávání z terárka není. až to syn zjistí, bude starost na vás. Spíš bych zjistila jestli někde v okolí není možnost chodit do teraristického kroužku, aby napřed zjistil co chov obnáší :nevim:

díky. Manžel by se určitě staral taky, takže o zajištění péče nejde. Syn už do ¨takového kroužku chodí, mají tam i zvířata, o která se starají, učí se o nich apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama