Požádal vás o ruku v těhotenství?

Anonymní
5.5.21 22:38

Požádal vás o ruku v těhotenství?

Dobrý večer Vám přeji. Mám na vás prosbu a dotaz.
Jsem v 21 týdnu těhotenství. Rizikovém. S partnerem jsme spolu rok. Na miminko se moc těšíme ale dnes když jsme se bavili společně o jeho práci zítra která je riziková a když mi řekl že se mu možná něco stane a dostane se do nemocnice tak jsem se šíleně vylekala až jsem se dostala málem do hypoglikemie a řekla jsem mu pokud možno kdyby to šlo at tam radši zítra nechodí že se o něj moc bojim ale s tím nesouhlasil a že tam jít musí i když předtím říkal že ho práce vnitřně nenaplňuje.
Mě v tu chvíli došlo že mi to má zase něco ukázat ta situace protože jsem již pár dnů ve stresu a projevilo se to bohužel i na mém zdraví a vylekalo me to skrz malou v bříšku. Došlo mi když jsem tu nedávno pročítala diskuze že nejsem nijak chráněná. Nejsme zasnoubení ani nemáme nějakou smlouvu jak jsem zde četla aby partnerka od muže byla zajištěna kdyby se mu chran buh něco stalo apod. Říkala jsem si proc to tak zde každá řeší a dnešní situace mi to ukázala proč se to zde řešilo. Kdyby se partnerovi chran buh stal nějaký úraz.. Zůstanu sama na ulici ;( Jak to máte vy které jste těhotné nebo máte už děti a nejste třeba vdané máte to nějak s partnerem domluvené?

Potom když jsem se s partnerem ještě bavila a to podotýkám jsem svatbu nikdy ale nikdy neřešila nebylo to pro mě důležité vždy pro mě byla důležitá hlavně jiskra a láska. Ale řekla jsem mu i dnes že jsem zde četla diskuzi jak sem jedna dotyčná před pár lety psala ze chce její partner aby mělo jejich dítě příjmení po něm a skoro všechny ji zde napsali že by dítě za svobodna rozhodně neměli a že nemá být hloupá. Partner mi rekl ze trd svatbu ne ze budou peníze potřeba pro dítě a ja mu na to řekla že i to zde nedávno jedna psala ze dítě partner chtěl ale aby ji dal aspoň prstýnek to ne. On se trošku naštval že ho prý nutim do svatby což není pravda ba naopak jsem to nikdy neřešila ale ze chtěl udělat krásnou větší svatbu pro více lidí.
Vim možná píšu hloupe ale i tak vás prosím o upřímný názor. Je mi 35 let a partner má 26 let. Děkuji a všem vám zde přeji hodně štěstí v životě :srdce: Prosím anonymně je to velmi osobní děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6442
5.5.21 22:42
@Anonymní píše:
Jsem v 21 týdnu těhotenství. Rizikovém. S partnerem jsme spolu rok. Na miminko se moc těšíme ale dnes když jsme se bavili společně o jeho práci zítra která je riziková a když mi řekl že se mu možná něco stane a dostane se do nemocnice tak jsem se šíleně vylekala až jsem se dostala málem do hypoglikemie a řekla jsem mu pokud možno kdyby to šlo at tam radši zítra nechodí že se o něj moc bojim ale s tím nesouhlasil a že tam jít musí i když předtím říkal že ho práce vnitřně nenaplňuje.
Mě v tu chvíli došlo že mi to má zase něco ukázat ta situace protože jsem již pár dnů ve stresu a projevilo se to bohužel i na mém zdraví a vylekalo me to skrz malou v bříšku. Došlo mi když jsem tu nedávno pročítala diskuze že nejsem nijak chráněná. Nejsme zasnoubení ani nemáme nějakou smlouvu jak jsem zde četla aby partnerka od muže byla zajištěna kdyby se mu chran buh něco stalo apod. Říkala jsem si proc to tak zde každá řeší a dnešní situace mi to ukázala proč se to zde řešilo. Kdyby se partnerovi chran buh stal nějaký úraz.. Zůstanu sama na ulici ;( Jak to máte vy které jste těhotné nebo máte už děti a nejste třeba vdané máte to nějak s partnerem domluvené?Potom když jsem se s partnerem ještě bavila a to podotýkám jsem svatbu nikdy ale nikdy neřešila nebylo to pro mě důležité vždy pro mě byla důležitá hlavně jiskra a láska. Ale řekla jsem mu i dnes že jsem zde četla diskuzi jak sem jedna dotyčná před pár lety psala ze chce její partner aby mělo jejich dítě příjmení po něm a skoro všechny ji zde napsali že by dítě za svobodna rozhodně neměli a že nemá být hloupá. Partner mi rekl ze trd svatbu ne ze budou peníze potřeba pro dítě a ja mu na to řekla že i to zde nedávno jedna psala ze dítě partner chtěl ale aby ji dal aspoň prstýnek to ne. On se trošku naštval že ho prý nutim do svatby což není pravda ba naopak jsem to nikdy neřešila ale ze chtěl udělat krásnou větší svatbu pro více lidí.
Vim možná píšu hloupe ale i tak vás prosím o upřímný názor. Je mi 35 let a partner má 26 let. Děkuji a všem vám zde přeji hodně štěstí v životě :srdce: Prosím anonymně je to velmi osobní děkuji

Nechce ted svatbu, tak zadna nebude. Ty se s tim smir. Chces aby ti zdejsi drbny rekli, ze mas dat utimatum bud svatba nebo jdeme? Pro tohle jsi si prisla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4342
5.5.21 22:43

Požádal mě o ruku v těhotenství, byla jsem v 10. týdnu. Otěhotněla jsem velice rychle, plánovaně neplánovaně a v době otěhotnění jsme spolu ani nežili, byli jsme spolu 5 měsíců. Pokleknul, sestehovali jsme se, ve 32. týdnu jsme se vzali. Manželé jsme teď už 3 roky a děti už máme dvě. Sám mi řekl, že by nedopustil, aby se mu narodilo dítě a nebyli jsme rodina. On tyto svazky velice ctí a jsem za to rada. Akorát nevím, jak ti to pomůže, protože ocividne tvůj chlap se ženit nechce. O penězích to není určitě. Je to mlade ucho. Měli jste si tuto otázku vyřešit, než jste začali dělat děti, teď už je bohužel každá rada draha…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17111
5.5.21 22:45

Ja jsem konzerva, dite až po svatbě. Navic manžel má nebezpečnou práci a chtěl mě tim ochránit, kdyby něco a ted samozřejmě i děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
190
5.5.21 22:48

Asi bych na chlapa nemluvila stylem, ze neco chces, protoze jsi to cetla v diskuzi na emiminu/internetu, to myslim neni dobra cesta :) Resila bych co nejvic vecne a prakticky, proc jako matka ditete potrebujes nejaky zivotni jistoty, zabezpeceni a tak. Ale jestli to sestadvacetiletej kluk pochopi… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
148
5.5.21 22:51

Ve 26 je to teda vážně mladý ucho a ještě po roce vztahu… Ano, mě můj dnes již manžel požádal o ruku v těhotenství na dovolené u moře. Měl to naplánované i kdyby žádné těhotenství nebylo. My byli spolu ale už 5 let, jemu táhlo na 30,brali jsme se až o rok později kdy bylo malému 8 měsíců

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2820
5.5.21 22:54

Já jsem se nejdřív vdala, takže zkušenost nemám. Ale chápu, že v 35 jsi upřednostnila dítě před svatbou. Z toho co píšeš mi přijde, že se přítel do svatby nežene a žádná žádost o ruku nebude :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2040
5.5.21 22:55

Tak ochránit jako majetkové se dá i kdyz manželé nebudete.. Prostě bych se mu s tím svěřila… Co jiného…ale brát se jen kvůli majetku… Pokud je svatba důležitá normálně bych mu vysvětlila důvody a nečekala až pozada a prostě udělala svatbu malinkou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3151
5.5.21 22:55

Muj nazor je, že bych nechtela byt svobodna matka s dítětem jineho jmena. Svatba nemusi stat statisice. Stačí zajit na úřad a oslavu udelat, až bude možnost. Vsechno ostatni jsou vymluvy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1450
5.5.21 23:35
@Anonymní píše:
Mě v tu chvíli došlo že mi to má zase něco ukázat ta situace protože jsem již pár dnů ve stresu a projevilo se to bohužel i na mém zdraví a vylekalo me to skrz malou v bříšku. Došlo mi když jsem tu nedávno pročítala diskuze že nejsem nijak chráněná. Nejsme zasnoubení ani nemáme nějakou smlouvu jak jsem zde četla aby partnerka od muže byla zajištěna kdyby se mu chran buh něco stalo apod. Říkala jsem si proc to tak zde každá řeší a dnešní situace mi to ukázala proč se to zde řešilo. Kdyby se partnerovi chran buh stal nějaký úraz.. Zůstanu sama na ulici ;( Jak to máte vy které jste těhotné nebo máte už děti a nejste třeba vdané máte to nějak s partnerem domluvené?Potom když jsem se s partnerem ještě bavila a to podotýkám jsem svatbu nikdy ale nikdy neřešila nebylo to pro mě důležité vždy pro mě byla důležitá hlavně jiskra a láska. Ale řekla jsem mu i dnes že jsem zde četla diskuzi jak sem jedna dotyčná před pár lety psala ze chce její partner aby mělo jejich dítě příjmení po něm a skoro všechny ji zde napsali že by dítě za svobodna rozhodně neměli a že nemá být hloupá. Partner mi rekl ze trd svatbu ne ze budou peníze potřeba pro dítě a ja mu na to řekla že i to zde nedávno jedna psala ze dítě partner chtěl ale aby ji dal aspoň prstýnek to ne. On se trošku naštval že ho prý nutim do svatby což není pravda ba naopak jsem to nikdy neřešila ale ze chtěl udělat krásnou větší svatbu pro více lidí.
Vim možná píšu hloupe ale i tak vás prosím o upřímný názor. Je mi 35 let a partner má 26 let. Děkuji a všem vám zde přeji hodně štěstí v životě :srdce: Prosím anonymně je to velmi osobní děkuji

Je to jednoduché, ať má dítě vaše příjmení a když si to ten chlap někdy rozmyslí, může si vzít to vaše. Ale silně pochybuji o jeho charakteru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
380
6.5.21 00:06

Jiskra a laska byly dulezitejsi nez svatba. Bez poetismu lze rict tez - zakladni zivotni stabilita je mi fuk, staci jit, kam me frnda tahne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53491
6.5.21 00:39

Jak jsem nudnej zastánce tradic a dítě jsem počala až v manželství, tak mě děsí argumentace s chlapem „jedna psala na emiminu“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
6.5.21 02:13

No mě by zajímalo co dělá za práci, že už předem počítá s tím, že může zítra skončit v nemocnici. Asi mám malou představivost a vážně mě nic nenapadá. Každopádně já patřím mezi ty, které měly nejdřív svatbu, potom miminko. Ale i po svatbě by pro mě případný úraz nebo nehoda manžela byly problém co do financí a zajištění potřeb mě a miminka, sama bych to nezvládla, na tom svatba nic moc nezměnila. Nám toto proto řeší kvalitní životní a úrazové pojištění, abychom oba měli jistotu, že kdyby se druhému nedejbože něco stalo, tak se nebudou muset řešit peníze… Pro to, aby tě určil ve smlouvě jako obmyšlenou osobu nemusíš být ani manželka 🙂 ale záleží asi taky co má za povolání no, aby ho nějak rozumně pojistili, to byste se asi museli s někým poradit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
6.5.21 05:46

Tak pokud ti jde o zabezpečení, ať napíše závěť. Pokud má nebezpečnou práci a živí rodinu, tak pojistka na tebe by měla být samozřejmost. Pokud někdo uvádí důvod svatby - nechci být svobodná matka - klidně ho ignoruj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9899
6.5.21 06:45

Ty jo stará stodola uhnala zajicka. To už ti ujizdel vlak, tak sis nechala po půl roce od mladíka udělat dite. Se svatbou bych být tebou nepočítala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat