Požádat jestli by mě vzali zpět?

Anonymní
3.9.21 06:46

Požádat jestli by mě vzali zpět?

Zdravím, našla jsem si novou práci, protože v té staré jsem si nesedla moc s nadřízenou a chtěla jsem zkusit něco nového, jenže v nové práci jsem nešťastná. Bývalá nadřízená se mě ještě před odchodem ptala, jestli nechci zůstat, ale já měla jasno a teď toho lituju. Vím, že moje místo je stále volné, ale nevím jestli spolknout hrdost a prosit, aby mě vzali zpět. Přijdu si hloupě i vůči nové nadřízené, že po pár týdnech odejdu, ale asi to není ojedinělé, že někdo odejde ve zkušební době a nebudu první ani poslední, ale stejně z toho mám výčitky, že bych se vrátila zpět odkud jsem utekla, ale opravdu bych tam chtěla. Pořád lepší občas zkousnout výlevy nadřízené, než být někde, kde se necítím celkově příjemně. Myslíte, že mám teda jít prosit o svoje staré místo?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3283
3.9.21 06:51

Tohle jsem v práci u kolegy zažila a není to nic nic, za co by se měl člověk stydět a na co by se rozumný nadřízený díval zpatra. Naopak - pustili tě, aby ses porozhlídla po světě a ty se vracíš už s tím, že u nich chceš opravdu pracovat. Máš to ověřené. Klidně se vrať. I kdyby ti to tam někdo předhazoval, za měsíc už nikdo nebude o ničem vědět. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
659
3.9.21 07:07

Mě osobně by to hrdost nedovolila :mrgreen:, ale jinak na tom nevidím nic špatného. Otázka je, jestli tě ještě budou chtít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4738
3.9.21 07:23

Já jsem takhle odešla z práce (po 5 letech), protože jsem chtěla zkusit něco jiného a na rozloučenou mi dokonce řekli, že kdybych si to někdy rozmyslela, tak se pro mě místo určitě najde. Po 2 letech a něco jsem přilezla ke křížku :lol: Nebyla jsem první ani poslední, je to už víc než 10 let a nelituji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18476
3.9.21 07:29

Ja bych to přes hrdost nezvládla. Kdyz uz jsem mela tak vážné důvody odejít, tak tam přece nepolezu zpět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3657
3.9.21 07:31

Jo, ozvala bych se zpatky, ze jsem zjistila, ze me palilo dobre bydlo a ujasnila jsem se v prioritach. Hele, dobrych lidi je malo, pro ne to znamena usetrit sily na zacvicovani novyho cloveka a nejistota, jestli jim novacek do toho nehodi vidle.

Pokud bych ale odchazela ve zlem, tak bych to brala jako zavrene dvere :think: ale to asi neni ten pripad, jestli se te jeste pred odchodem ptala.

Urcite to zkus, za to nic nedas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2086
3.9.21 07:33

Od toho je zkušebni doba, ne vždy víš do čeho jdeš a jestli ti to sedne, já bych tomu dala měsíc/dva než se adaptuješ, po pár týdnech se ti to může zdát hrozný ale může se to zlomit, ale jestli jsi ze staré práce odešla v dobrém, nevidim na tom nic špatnýho, když usoudíš, že se chceš vrátit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17121
3.9.21 07:46

Jeste dnes tam zavolej. Nic horsiho, nez ze ti reknou ne, se nestane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4294
3.9.21 07:46

Nemas se proc stydet. Nez byt v praci vylozene nestastna, to radeji hledej jinou nebo se zeptej v te puvodni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4655
3.9.21 08:17

To mi pripomina moji zkusenost s kolegou - desne mi lezl na nervy, spolupracovat s nim bylo jak za trest, pak odesel, prisel dalsi a bylo to jeste horsi. Takze kdyz se ten prvni po pul roce vratil, tak jsem byla fakt stastna, kdyz jsem mohla delat s nim :lol: :mrgreen: nicmene nikdo se na nejak nijak divne nekoukal, vsichni to brali tak, ze ma novy zkusenosti, ktere muze uplatnit u nas a navic presne jak tu nekdo uz psal - kdyz se vratil, tak je zjevne, ze u nas opravdu pracovat chce a pro firmu je to znamka, ze je u nas proste fajn pracovat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19565
3.9.21 08:28

Já bych zpět nešla. Nejspíš jsi měla nějaký důvod, proč jsi odtamtud odešla, ten tvým odchodem a návratem nezmizí. Porozhlédla bych se někde úplně jinde.
Mimochodem, u nás takhle kdysi odcházela kolegyně, mezi námi si stěžovala, jak je to tam hrozný a ještě že už bude pryč a negovala jakékoli snahy vedení o udržení. Když se po měsíci chtěla vrátit, šéfová jí odmítla, i ona měla nějakou hrdost. Tak jen abys byla připravená i na tuhle variantu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2807
3.9.21 08:33

Nevracela bych se, zkusila bych hledat jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1903
3.9.21 08:47

Od nás z práce odešlo pár lidí „za lepším.“ Strašně se chvástali, jací jsou borci a jak my jsme hloupí, že tam zůstáváme. No prostě…
A po pár měsících se vrátili s máslem na hlavě :D Z kolektivu jim to ale nikdo nevyčítal. Prostě šli, zkusili a vrátili se zpět.
Pokud jsi v té práci neudělala podobné halo, že je to tam na prd a že už tam nevydržíš, tak nemají důvod s tebou jednat spatra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22371
3.9.21 08:48

Odešla jsi z blbýho do horšího a chceš se vracet do blbýho? Proč? Najdi si práci, kde se budeš cítit dobře a bude tě bavit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6044
3.9.21 09:02

Všude je chleba o dvou kůrkách. Někdy je potřeba zkusit něco jiného, aby si člověk vážil toho co má. ;) Takže pokud cítíš, že by ses vrátit mohla, tak se můžeš zeptat. Třeba tě vezmou zpět - pokud s tebou byli spokojeni a místo je volné. Pro mě by bylo důležité, aby mi to nikdo nepředhazoval.
Samozřejmě jsou místa, kam se vracet nedá a nemá. Ale to už je na tom, jak to je v dané firmě.
Kdysi jsem to měla podobně. Odešla jsem z místa a bylo mi to líto. Respektive: náplň práce super, ale šéf a majitel v jednom byl hrozný. Už jsem ho měla tenkrát po letech plné zuby. Věděla jsem, že kdybych si řekla, tak mě vezme zpět. Hrdost mi to nedovolovala. Navíc jsem věděla, že bych to měla denně na talíři.
Jak bych reagovala aktuálně, když mám rodinu nevím. :nevim: Tenkrát jsem byla sama. Nicméně zpětně to hodnotím tak, že jsem poznala více zaměstnavatelů i zaměstnání (různých činností) a nabrala hromadu zkušeností, které bych na jednom místě nikdy nezískala. Ty zkušenosti jsem vždy zužitkovala v dalších zaměstnáních.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat