Požádat o zapojení bývalého partnera?

Anonymní
23.3.21 21:43

Požádat o zapojení bývalého partnera?

Ahoj, raději anonymně. Stydím se, protože si připadám jako neschopná matka. Mám dvanáctiletého syna má ADHD a po rozchodu s partnerem ho nezvládám. Už jsem na konci svých sil. Bývalý není otec syna, ale žili jsme spolu sedm let, syn svého otce nezná, jelikož se k němu nehlásí a za otce považuje bývalého partnera. I přesto, že jejich vztah, hlavně ze strany syna nebyl poslední dobou v pořádku. Důvod rozchodu byl hlavně protože jsme žili víc vedle sebe než spolu, ale taky protože jsme se neshodli na výchově. Bohužel musím uznat, že co se výchovy týče měl bývalý pravdu a ať je jaký je, jako otec je dobrý. Moje velká chyba byla, že jsem se syna zastávala a nikdy se nepostavila na stranu chlapa. Od našeho rozchodu se chování syna ve všech směrech velmi zhoršilo a já si s ním nevím rady. Jako jedinou šanci na záchranu vidím pustit bývalého opět na scénu. Alespoň ho o to poprosit. Měl snahu si syna brát, já s tím nesouhlasila, trvala jsem na tom, že není jeho otec a to byla moje další chyba, která ubližuje akorát synovi. Já si s ním nevím rady, bohužel už si toho všímá i okolí, dále to špatně zvládám časově, jelikož mám k zaměstnání ještě brigádu a proto vážně uvažuji, že půjdu kvůli synovo dobru s prosíkem za ex. Co si o tom myslíte, já cítím, že bych měla, ale nejsem si jistá, jestli to není šílený nápad.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1049
23.3.21 21:49

Určitě to zkus, třeba má kluka rád a bude se chtít na jeho vývoji a výchově nějak podílet. Ale tvoje chování je fakt hnus, promiň. Napřed se ti hodí, ze se stará o dítě, určitě i finančně, pak se ti zase nehodí, tak mu kluka zakazes. Teď se ti zase hodi, tak mu kluka dovolis. Nebo ne dovolis, hodíš mu ho, aby ho vychoval. Aby udělal to, co ty nezvládáš. To, co on zvládal, ale zakázala jsi mu v tom pokračovat. No pan nebude mít snadný rozhodování. Být na jeho místě, nejradsi bych tě poslala kamsi, ale ten kluk za to nemůže, ze…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2373
23.3.21 21:56
@Anonymní píše:
Ahoj, raději anonymně. Stydím se, protože si připadám jako neschopná matka. Mám dvanáctiletého syna má ADHD a po rozchodu s partnerem ho nezvládám. Už jsem na konci svých sil. Bývalý není otec syna, ale žili jsme spolu sedm let, syn svého otce nezná, jelikož se k němu nehlásí a za otce považuje bývalého partnera. I přesto, že jejich vztah, hlavně ze strany syna nebyl poslední dobou v pořádku. Důvod rozchodu byl hlavně protože jsme žili víc vedle sebe než spolu, ale taky protože jsme se neshodli na výchově. Bohužel musím uznat, že co se výchovy týče měl bývalý pravdu a ať je jaký je, jako otec je dobrý. Moje velká chyba byla, že jsem se syna zastávala a nikdy se nepostavila na stranu chlapa. Od našeho rozchodu se chování syna ve všech směrech velmi zhoršilo a já si s ním nevím rady. Jako jedinou šanci na záchranu vidím pustit bývalého opět na scénu. Alespoň ho o to poprosit. Měl snahu si syna brát, já s tím nesouhlasila, trvala jsem na tom, že není jeho otec a to byla moje další chyba, která ubližuje akorát synovi. Já si s ním nevím rady, bohužel už si toho všímá i okolí, dále to špatně zvládám časově, jelikož mám k zaměstnání ještě brigádu a proto vážně uvažuji, že půjdu kvůli synovo dobru s prosíkem za ex. Co si o tom myslíte, já cítím, že bych měla, ale nejsem si jistá, jestli to není šílený nápad.

V podstatě na výběr nemáš, tak si myslím, že bys ten zoufalý pokus neměla odkládat, dokud se ex nezapojil jinde.

Čím déle budeš váhat, tím víc klesá šance, že by to mohlo vyjít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34285
23.3.21 22:26

Jo, popros ho, drzim palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7600
23.3.21 22:59

Nasypej si popel na hlavu a popros ho. Při nejhorším tě pošle někam a budeš tam kde seš. Ale pro dobro dítěte doufám, že pomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11052
23.3.21 23:19

Určitě to zkus. Klobouk dolů, že sis dokázala přiznat ty chyby: to každá neumí.

Že měl chlap pravdu, když někdy chtěl, abyste se synovi postavili. Že byla blbost vyhazovat klukovi ze života jedinýho tátu, kterýho má, protože není biologickej.

Ještě si připustit, že za chlapem nejdeš kvůli synovu dobru, ale kvůli sobě - protože kluka nezvládáš a máš toho moc :mrgreen:

Ne, vážně, udělej to. I kdyby to na kluka prmiárně nezabralo, i kdyby Ti to neulevilo v práci, jak potřebuješ… vždycky je špatně brát dítěti ze života milující osobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.21 23:34
@Anonymní píše:
Ahoj, raději anonymně. Stydím se, protože si připadám jako neschopná matka. Mám dvanáctiletého syna má ADHD a po rozchodu s partnerem ho nezvládám. Už jsem na konci svých sil. Bývalý není otec syna, ale žili jsme spolu sedm let, syn svého otce nezná, jelikož se k němu nehlásí a za otce považuje bývalého partnera. I přesto, že jejich vztah, hlavně ze strany syna nebyl poslední dobou v pořádku. Důvod rozchodu byl hlavně protože jsme žili víc vedle sebe než spolu, ale taky protože jsme se neshodli na výchově. Bohužel musím uznat, že co se výchovy týče měl bývalý pravdu a ať je jaký je, jako otec je dobrý. Moje velká chyba byla, že jsem se syna zastávala a nikdy se nepostavila na stranu chlapa. Od našeho rozchodu se chování syna ve všech směrech velmi zhoršilo a já si s ním nevím rady. Jako jedinou šanci na záchranu vidím pustit bývalého opět na scénu. Alespoň ho o to poprosit. Měl snahu si syna brát, já s tím nesouhlasila, trvala jsem na tom, že není jeho otec a to byla moje další chyba, která ubližuje akorát synovi. Já si s ním nevím rady, bohužel už si toho všímá i okolí, dále to špatně zvládám časově, jelikož mám k zaměstnání ještě brigádu a proto vážně uvažuji, že půjdu kvůli synovo dobru s prosíkem za ex. Co si o tom myslíte, já cítím, že bych měla, ale nejsem si jistá, jestli to není
@Anonymní píše:
Ahoj, raději anonymně. Stydím se, protože si připadám jako neschopná matka. Mám dvanáctiletého syna má ADHD a po rozchodu s partnerem ho nezvládám. Už jsem na konci svých sil. Bývalý není otec syna, ale žili jsme spolu sedm let, syn svého otce nezná, jelikož se k němu nehlásí a za otce považuje bývalého partnera. I přesto, že jejich vztah, hlavně ze strany syna nebyl poslední dobou v pořádku. Důvod rozchodu byl hlavně protože jsme žili víc vedle sebe než spolu, ale taky protože jsme se neshodli na výchově. Bohužel musím uznat, že co se výchovy týče měl bývalý pravdu a ať je jaký je, jako otec je dobrý. Moje velká chyba byla, že jsem se syna zastávala a nikdy se nepostavila na stranu chlapa. Od našeho rozchodu se chování syna ve všech směrech velmi zhoršilo a já si s ním nevím rady. Jako jedinou šanci na záchranu vidím pustit bývalého opět na scénu. Alespoň ho o to poprosit. Měl snahu si syna brát, já s tím nesouhlasila, trvala jsem na tom, že není jeho otec a to byla moje další chyba, která ubližuje akorát synovi. Já si s ním nevím rady, bohužel už si toho všímá i okolí, dále to špatně zvládám časově, jelikož mám k zaměstnání ještě brigádu a proto vážně uvažuji, že půjdu kvůli synovo dobru s prosíkem za ex. Co si o tom myslíte, já cítím, že bych měla, ale nejsem si jistá, jestli to není šílený nápad.

Bud silna, zvladnes to. Ja musela svoji dceru poslat, do diagnostaku, pozdeji do vychovn. ustavu a nakonec nakonec do Bohnic, nikdy o tom nevedela predem bylo to na zaklade meho rozhodnuti..A na ty njetezsi rozhodnuti jsem byla sama, kuratorka mi rikala ze jsem velice silna kdyz jsem to zvladla ale ja byla jen zoufala a mela jsem strach ze me prizabije. Vedela jsem ze to delam pro ni. Zvladnes to, rikej si jako mantru delam to pro neho.

• Citovat
  • Nahlásit
62922
24.3.21 03:30

Zkus to.. Pokud přijme a pomůže, je to fakt borec, protože tvoje chování vůči němu bylo otresny - vychovává ti dítě a Ty mu řekneš, že není biootec a nazdar…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9436
24.3.21 05:58

No zkusit to můžeš, ale já na místě tvého bývalého bych ti nepomohla. On se snažil, ty ses stavěla na stranu syna a ještě mu drze predhazovala, že neni jeho biootec aby ho vychovával.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3307
24.3.21 08:36

No, zkusit to můžeš a kvůli synovi bys i měla. Ale jestli ti pomůže, tak je po tvém chování vážně svatý. Sedm let se ti staral o dítě a ty ho pak odkopneš, protože biologicky syn není jeho :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33578
24.3.21 08:53

Přinejhorším tě vyrazí. Ale třeba ti aspoň poradí, pokud budeš schopná jeho rady přijmout. Že byl ochotný se podílet dál, tomu moc nevěřím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.3.21 09:50

Vím, že byla velká chyba, že jsem se zachovala takto, ale já byla přesvědčená, že je to pro syna lepší, že na něj nikdo nebude přísný. Každý jsme měli úplně jinou výchovu, já nejsem důsledná a přísná, to ex je pravý opak. Bohužel musím uznat, že jeho styl fungoval i když jsem s tím ne vždy souhlasila a už vůbec ne s fyzickým trestem, který sice jen párkrát ale proběhl. Teď vím, že jsem to zbytečně hrotila, těch pár facek, kterých padlo bylo zasloužených a s chlapem syn vždy fungoval a problémy nebyly. Chtěla jsem vychovávat jinak, pouze po dobrém a v klidu, proto jsem nechtěla, aby se ex dále zapojoval. Bohužel můj styl výchovy na dyna nefunguje a za těch pár měsíců jsme se dopracovali k dohledu, k reálné šanci umístění syna do výchovného ústavu a k stížnosti sousedů a celého okolí. Chová se hrozně a já na to nestačím, bohužel. Moc mě to mrzí, ale já nemám povahu být rázná, nejde to a syn má ze mě akorát srandu.

• Citovat
  • Nahlásit
963
24.3.21 12:42

Za zeptani nic nedas. Je mozne, ze se zhorsil prave proto, ze nemuze vidat tatu a tobe se za to jakoby msti. Byli jste nekde u psychologa? Co na to rikal? A jak dlouho jste od sebe? Bude s tebou vubec mluvit?
Tezko odhadovat, co on na to. Poprosit ho muzes, ale necekala bych, ze se pohrne. At uz proto, ze tim ti to necha sezrat, nebo jen proto, ze to bylo bolestive a nechce si to nijak pripominat.
Na druhou stranu, mohla nastat jakakoli jina situace, kdy bys na syna zustala sama a musela by sis take poradit. Takze ja bych se asi snazila najit nejakou cestu, jak fungovat se synem sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat