Požadovaná úroveň AJ na jazykovém gymnáziu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mysina
Kecalka 366 příspěvků 25.10.13 10:46
Požadovaná úroveň AJ na jazykovém gymnáziu

Ahoj. Pokud je tu někdo, kdo má přehled ohledně jazykových gymnázií, jaká je požadovaná vstupní úroveň jazyka, např. angličtiny, pokud dítě nastupuje po ukončení základní školy na čtyřleté jazykové gymnázium? Předem děkuji za info.

Reakce:
perfect day
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.13 11:29

Podle me budou mit ruzne vykonostni skupiny dle pokrocilosti, ale jako ucitel bych tipla, ze budou pozadovat minimalne zvloadnutou A2 dle referncniho evropskeho ram ce, pokud je to lepsi skola. Pokud se jen jazykove gymnazium jmenuje a ma dnes problemy jako skoro kazda stredni skola, tudiz naplnit kapacitu, vezmou jakoukoliv uroven, na strednich skolach se pocita s tim, ez ze zakladek nejdou zadny zazaraky a na maturitu si je pripravime vicemene sami.

novo123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.13 13:14

Mám mezi klienty kluka, co je ve třeťáku na normálním gymplu a má úroveň B2 (prokazatelně podle cvičných testů). Na jazykových gymplu bych čekala jako vstupní spíš B1 - ale možná jsem v tomhle naivka :nevim:

mitulik
Kecalka 437 příspěvků 25.10.13 13:30

Jistě se najdou i šikovní studenti, ale úroveň B1 by mohl požadovat nějaký výběrový gympl. Obecně berou dnes už i gymnázia do čtyřletého studia skoro vše, co se nabízí. Mimochodem, když jsem mluvila s kamarádkou, která učí na VŠ, tak hodnotila znalosti spousty svých studentů na A2. Kde se berou nevím, když maturita požaduje alespoň B1. :lol:

novo123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.13 13:35

@mitulik to souhlasím, učila jsem pomaturitní kurzy jazyka a 90% přišlo s tragickou A2 a mnozí ani to ne :-) ale u jazykovýho gypmlu jsem si říkala, že třeba budou mít vyšší požadavky :nevim: nakonec papír snese všechno :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama