Pozdější ovulace při pravidelném cyklu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kachorra
Ukecaná baba ;) 1127 příspěvků 30.12.17 09:49
Pozdější ovulace při pravidelném cyklu

Ahoj ženy :mavam:
Potřebuju radu, nebo spíš uklidnění. Snažíme se o miminko, jelikož jsem v říjnu prodělala revizi po ZT v 9.týdnu.
Cyklus jsem odjakživa měla 28 dnů, po revizi také zcela pravidelný. Předpokládala jsem tedy, že ovulka je zhruba v polovině cyklu, tedy kolem 14.dne, kdy se také nejvíc snažíme :lol:.
Tento cyklus mi ale přijde nějak „jiný“ - kolem toho 14.dne jsem cítila pichlavou bolest vaječníků, bolest prsou, lehké motání hlavy. Myslela jsem, že to je právě probíhající ovulace, tak jsme z pelechu skoro nevylejzali :lol:. Nicméně dnes pozoruju průhledný výtok (přesně jako ten správný ovulační - konzistence bílku - omlouvám se za konkrétní popis :oops: ). Jiné problémy nemám, bolesti také ne. Je možné, že se mi ovulace zpozdila a přišla až teď, nebo snad že bych ovulovala dvakrát? :nevim: Jsem zmatená jak včela v zimě :think:

Přečtěte si článek: Ovulace – doba pro početí miminka

Reakce:
lachtanice86
Kelišová 6636 příspěvků 30.12.17 09:55

Nikde není dáno, že při cyklu 28dni máš ovulaci v půlce. Meris teplotu, děláš testy, nebo to máš zjištěné přes utz? V tvem pripade bych věřila tomu vytoku. Já mám cykly 26 dní a ovulaci podle utz kolem 10dne.

Tichošlápek
Extra třída :D 10899 příspěvků 30.12.17 10:05

Jde o délku lutealni fáze, takže ovulace klidně muze byt později.

Kachorra
Ukecaná baba ;) 1127 příspěvků 30.12.17 10:11

@lachtanice86 Testy, upřímně, nedělám, asi holt budu muset začít. A nebo budu ‚týrat‘ manžela obden celý měsíc :lol:

andelka83
Generální žvanilka 20178 příspěvků 30.12.17 10:18

Ten výtok bývá i v polovině luteální faze, jde o druhou vlnu estrogenu, ale k ovulaci nedochází, ta už byla.
Takže možná ovulace byla tak jako vždycky. U cyklu 28 by měla být ovulace mezi 12 a 18 dc. Aspoň jeden měsíc bych měřila bt, aby se vědělo kdy to konkrétně je.

Kachorra
Ukecaná baba ;) 1127 příspěvků 30.12.17 10:37

@andelka83 Moc děkuju :kytka:. Hned po MS v lednu (ač doufám, že nepřijde) začnu měřit :andel:

Martina1991
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 30.12.17 10:37

Já mám pravidelný cyklus a ovulaci pokaždé jinak. Většinou jí mívám kolem 16. dne a dýl, ale minulý cyklus byla už 12. den :)

Kachorra
Ukecaná baba ;) 1127 příspěvků 30.12.17 10:54

@Martina1991 Já právě měla za to, že když je pravidelný cyklus, že je pravidelná i ovu kolem poloviny cyklu. No, chyba v Matrixu :lol:. S testy nejsem zrovna kamarádka, takže budu muset měřit teplotu asi.

lachtanice86
Kelišová 6636 příspěvků 30.12.17 12:43

@Kachorra tyrat ho obden celý měsíc je asi nejlepší. Ale základ je si to užít a nenutit se :)

andelka83
Generální žvanilka 20178 příspěvků 30.12.17 12:48

Měla by být stejně, protože luteální fáze by měla být konstantní, max rozdíl +-1 den. Ale je potřeba zjistit, kdy bývá. Když se ovulace opozdí, protáhne se tím celý cyklus.

Kachorra
Ukecaná baba ;) 1127 příspěvků 30.12.17 12:54

Děkuju moc, holky :hug:

andelka83
Generální žvanilka 20178 příspěvků 30.12.17 13:08

@Martina1991 a cyklus byl stejně dlouhý? Obvykle když je ovulace o 4 dny dřív, tak je o 4 dny kratší i cyklus.

Tichošlápek
Extra třída :D 10899 příspěvků 30.12.17 13:11

@andelka83 nemusí byt. Od druhého porodu nemám každy měsíc stejne dlouhou lutealni fázi. A je to na palici, protože se nedá odhadnout kdy dorazí ms :cert:

Martina1991
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 30.12.17 13:56

@andelka83 ano, byl o den delší dokonce :think: ale byla to nejspíš náhoda, protože takhle brzy ovulaci nemívám

andelka83
Generální žvanilka 20178 příspěvků 30.12.17 14:17

@Tichošlápek po porodu se mi to též stávalo. I později sem tam, obvykle mám 11-12, ale už jsem měla i 14,15, a je fakt že to bylo v cyklech, kdy byla ovulace dřív.
Je to zajímavé, tak proto se ptám. Obvykle teda by měla být zhruba stejná.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Smutné Vánoce v Pákistánu: Jaké dárky dostane pašeračka Tereza v base?

Letošní Vánoce stráví v jiné zemi a navíc za mřížemi. Češka Tereza Hlůšková,... číst dále >

Cajthamlová se přirovnala k Farné a říká: Žena se mění celý život

Dietoložka, internistka a hvězda pořadu DoktorKA Kateřina Cajthamlová (56) se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >