Pozdější ovulace při pravidelném cyklu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kachorra
Ukecaná baba ;) 1127 příspěvků 30.12.17 09:49
Pozdější ovulace při pravidelném cyklu

Ahoj ženy :mavam:
Potřebuju radu, nebo spíš uklidnění. Snažíme se o miminko, jelikož jsem v říjnu prodělala revizi po ZT v 9.týdnu.
Cyklus jsem odjakživa měla 28 dnů, po revizi také zcela pravidelný. Předpokládala jsem tedy, že ovulka je zhruba v polovině cyklu, tedy kolem 14.dne, kdy se také nejvíc snažíme :lol:.
Tento cyklus mi ale přijde nějak „jiný“ - kolem toho 14.dne jsem cítila pichlavou bolest vaječníků, bolest prsou, lehké motání hlavy. Myslela jsem, že to je právě probíhající ovulace, tak jsme z pelechu skoro nevylejzali :lol:. Nicméně dnes pozoruju průhledný výtok (přesně jako ten správný ovulační - konzistence bílku - omlouvám se za konkrétní popis :oops: ). Jiné problémy nemám, bolesti také ne. Je možné, že se mi ovulace zpozdila a přišla až teď, nebo snad že bych ovulovala dvakrát? :nevim: Jsem zmatená jak včela v zimě :think:

Přečtěte si článek: Ovulace – doba pro početí miminka

Reklama

Reakce:

lachtanice86
Kelišová 5510 příspěvků 30.12.17 09:55

Nikde není dáno, že při cyklu 28dni máš ovulaci v půlce. Meris teplotu, děláš testy, nebo to máš zjištěné přes utz? V tvem pripade bych věřila tomu vytoku. Já mám cykly 26 dní a ovulaci podle utz kolem 10dne.

Tichošlápek
Echt Kelišová 9186 příspěvků 30.12.17 10:05

Jde o délku lutealni fáze, takže ovulace klidně muze byt později.

Kachorra
Ukecaná baba ;) 1127 příspěvků 30.12.17 10:11

@lachtanice86 Testy, upřímně, nedělám, asi holt budu muset začít. A nebo budu ‚týrat‘ manžela obden celý měsíc :lol:

Uživatel je onlineandelka83
Neúnavná pisatelka 19022 příspěvků 30.12.17 10:18

Ten výtok bývá i v polovině luteální faze, jde o druhou vlnu estrogenu, ale k ovulaci nedochází, ta už byla.
Takže možná ovulace byla tak jako vždycky. U cyklu 28 by měla být ovulace mezi 12 a 18 dc. Aspoň jeden měsíc bych měřila bt, aby se vědělo kdy to konkrétně je.

Kachorra
Ukecaná baba ;) 1127 příspěvků 30.12.17 10:37

@andelka83 Moc děkuju :kytka:. Hned po MS v lednu (ač doufám, že nepřijde) začnu měřit :andel:

Martina1991
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 30.12.17 10:37

Já mám pravidelný cyklus a ovulaci pokaždé jinak. Většinou jí mívám kolem 16. dne a dýl, ale minulý cyklus byla už 12. den :)

Kachorra
Ukecaná baba ;) 1127 příspěvků 30.12.17 10:54

@Martina1991 Já právě měla za to, že když je pravidelný cyklus, že je pravidelná i ovu kolem poloviny cyklu. No, chyba v Matrixu :lol:. S testy nejsem zrovna kamarádka, takže budu muset měřit teplotu asi.

lachtanice86
Kelišová 5510 příspěvků 30.12.17 12:43

@Kachorra tyrat ho obden celý měsíc je asi nejlepší. Ale základ je si to užít a nenutit se :)

Neúnavná pisatelka 19022 příspěvků 30.12.17 12:48

Měla by být stejně, protože luteální fáze by měla být konstantní, max rozdíl +-1 den. Ale je potřeba zjistit, kdy bývá. Když se ovulace opozdí, protáhne se tím celý cyklus.

Kachorra
Ukecaná baba ;) 1127 příspěvků 30.12.17 12:54

Děkuju moc, holky :hug:

Neúnavná pisatelka 19022 příspěvků 30.12.17 13:08

@Martina1991 a cyklus byl stejně dlouhý? Obvykle když je ovulace o 4 dny dřív, tak je o 4 dny kratší i cyklus.

Tichošlápek
Echt Kelišová 9186 příspěvků 30.12.17 13:11

@andelka83 nemusí byt. Od druhého porodu nemám každy měsíc stejne dlouhou lutealni fázi. A je to na palici, protože se nedá odhadnout kdy dorazí ms :cert:

Martina1991
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 30.12.17 13:56

@andelka83 ano, byl o den delší dokonce :think: ale byla to nejspíš náhoda, protože takhle brzy ovulaci nemívám

Neúnavná pisatelka 19022 příspěvků 30.12.17 14:17

@Tichošlápek po porodu se mi to též stávalo. I později sem tam, obvykle mám 11-12, ale už jsem měla i 14,15, a je fakt že to bylo v cyklech, kdy byla ovulace dřív.
Je to zajímavé, tak proto se ptám. Obvykle teda by měla být zhruba stejná.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Mladý fotbalista z Vrchlabí se po zápase oběsil. Bylo to kvůli nešťastné lásce?

Další fotbalista si vzal život. V noci z pátku na sobotu spáchal sebevraždu... číst dále >

DJ Loutka: Kdo byla jeho přítelkyně, kvůli níž se měl oběsit? A jaké měli plány?

DJ Loutka (†51), který se o víkendu oběsil, po sobě zanechal přítelkyni Magdu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Reklama