Pozdější platby za telefon

Anonymní
23.4.21 11:14

Pozdější platby za telefon

Ahoj, omlouvám se za anonym, ale je mi můj dotaz trochu hloupý :oops: :lol: jde mi o to, že dlouhodobě platím později účet za telefon, prostě když přijde faktura, pustím to z hlavy, a vzpomenu si většinou až v den splatnosti nebo po něm, když mi přijde upozornění. Pak to samozřejmě hned uhradím, takže peníze dorazí operátorovi třeba 3-4 dny po splatnosti, nikdy jsem nezaplatila tak pozdě, aby to bylo na nějaké sankce. A teď mě to začalo stresovat, protože přemýšlíme o hypotéce, tak se chci zeptat, zda i toto může být problém? Co jsem vyčetla, abych byla v registru dlužníků, musela bych mít nějakou fakturu vyloženě nezaplacenou nebo zpoždění o dost větší, ale chci se ujistit… Asi si konečně nastavím inkaso, ať už se mi to nestává :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
278
23.4.21 11:25

Jako bych cetla sebe. :lol: Neboj, jelikoz to kazdy mesic zacalujes, tak se nic nedeje. Musela bys mit treba pulrocni dluh a to by te uz uhaneli smskama, ze davaji dluh vymahaci agenture. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63691
23.4.21 11:29

Asi takto, operátor to dává možnost uhradit později tím, že tě bezplatně upozorní.. Ale dá si tě na Black list, protože ví, že jsi problemova - platíš prostě pozdě. K vymáhání se pak dávají částky ve chvíli, když neplatís dlouhodobě. Ale u lidí na bl je to rychlejší. Dostaneš upomínku, odpojí tě atd. U lidí, co platí dobře, by to trvalo třeba půl roku, ale u problémových třeba měsíc. Takže nastav souhlas s inkasem a máš po problému. Banka by to dělala rychlejší a větší problémy.. V solusu nebudeš, ale zkus si na to dát větší pozor. Nastavení souhlasu je otázka 3 minut

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
996
23.4.21 11:32

V tomhle nevidím žádný problém. Jen doporučuji hypotéku platit včas. :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5216
23.4.21 11:33

Holky udělejte si inkaso. Uplně nej na placení faktury od operátora. Mám u tmobile. U nich nastaveno účet a max. částku jakou můžou strhnout. A na svém účtu zase opačně který účet mi to může strhávat a zase kolik max. můžou si vzít. A vždy mi to samo odejde jak oni potřebuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5157
23.4.21 12:16

O hypo nepřemýšlej, když nejsi schopná včas zaplatit ani hloupý telefon.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
23.4.21 12:59

Od začátku, co mám tarif, mám na to inkaso a nemusím na to vůbec myslet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
977
23.4.21 13:20

Rodiče když si chtěli vzít hypotéku, tak jim ji nedali protože byli v rejstříku dlužníků. Nechápali proč. Pak si zaplatili detailní výpis a kvůli 1 pozdnímu zaplacení byli tam. Ale je pravda, že Mamka tehdy platila 200 za upomínku.
Já jsem zapomněla takto už dvakrát, jednou s upomínkou a jednou bez a hypotéku mi v pohodě dali. Nebyla jsem v rejstříku dlužníků. Máme každá jiného operátora, takže buďto je to tímhle a nebo to před 5ti lety řešili rázněji :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14515
30.4.21 22:45

Já občas takhle zapomenu zaplatit inkaso :oops: :lol: Mám i týdenní zpoždění…letos už minimálně 2×…teď jsem si byla v bance žádat o konsolidaci půjček a trochu jsem se kvůli tomu bála a nic dobrý, prošla jsem bez problémů ;) Někde jsem četla, že by to muselo být 3× po sobě, že nezaplatíš a částka větší než 500 kč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 12:29
@Sonarka píše:
Já občas takhle zapomenu zaplatit inkaso :oops: :lol: Mám i týdenní zpoždění…letos už minimálně 2×…teď jsem si byla v bance žádat o konsolidaci půjček a trochu jsem se kvůli tomu bála a nic dobrý, prošla jsem bez problémů ;) Někde jsem četla, že by to muselo být 3× po sobě, že nezaplatíš a částka větší než 500 kč.

Na inkaso se dá taky zapomenout? :think: já se všude dočetla, že abych byla třeba v Solus, musela bych mít zpoždění minimálně 30 dnů a častá aspoň těch 500, jak píšete. Já platím za telefon většinou do 200 a když jsem si projela platby, největší zpoždění jsem měla zhruba před rokem, platila jsem 11 dní po splatnosti, jinak mívám zpoždění den až tři… Spíš právě nevím, co vše si banka může zjistit, zda třeba sice nejsem dlužník, ale mohou si vyvodit, že mám špatnou platební morálku. Z účtu mi jinak odchází asi 7 pravidelných plateb (za různé služby, pojištění atd) a to je vždy placeno včas trvalým příkazem. Prostě jen ten telefon - můj problém totiž začal s koronou, můj operátor do té doby vždy cca 5 dní před splatností připomenutí, a právě někdy loni v dubnu to chodit přestalo. :nevim: nevím proč, jestli chtěli být vstřícnější vzhledem k situaci, nebo prostě změnili systém, a já se teprve teď konečně dokopala k nastavení inkasa, ať už to konečně mám bez zpoždění.

• Citovat
  • Nahlásit
14515
3.5.21 12:47
@Anonymní píše:
Na inkaso se dá taky zapomenout? :think: já se všude dočetla, že abych byla třeba v Solus, musela bych mít zpoždění minimálně 30 dnů a častá aspoň těch 500, jak píšete. Já platím za telefon většinou do 200 a když jsem si projela platby, největší zpoždění jsem měla zhruba před rokem, platila jsem 11 dní po splatnosti, jinak mívám zpoždění den až tři… Spíš právě nevím, co vše si banka může zjistit, zda třeba sice nejsem dlužník, ale mohou si vyvodit, že mám špatnou platební morálku. Z účtu mi jinak odchází asi 7 pravidelných plateb (za různé služby, pojištění atd) a to je vždy placeno včas trvalým příkazem. Prostě jen ten telefon - můj problém totiž začal s koronou, můj operátor do té doby vždy cca 5 dní před splatností připomenutí, a právě někdy loni v dubnu to chodit přestalo. :nevim: nevím proč, jestli chtěli být vstřícnější vzhledem k situaci, nebo prostě změnili systém, a já se teprve teď konečně dokopala k nastavení inkasa, ať už to konečně mám bez zpoždění.

Inkasem myslím tu složenku, která se platí na poště a je tam elektřina, plyn, voda a musí se to do posledního zaplatit, jinak už to na poště nevezmou.. Mně právě i psalo innogy upomínku, že jim nepřišla platba a to je částka dosti velká, platím zálohu 3 tisíce za plyn… A v registru zřejmě nejsem… Taky se mi jednou stalo, že jim na poště nefungovaly karty, bylo posledního, hotovost jsem neměla, takže jsem to holt nezaplatila. Pak až přes účet. Já to právě nechávám na poslední chvíli a občas to nevychytám… :) Ale ti operátoři jsou na tohle asi horší, co jsem tak četla… I když částka do 200, by neměla jít do registru vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat