Pozdější reakce na BKM v MM

11.2.20 20:59

Pozdější reakce na BKM v MM

Ahoj, mám dotaz na vás, které jste bojovaly s ABKM. Dceři je 9 měsíců, dostává odsávané MM, k němu příkrmy. Při zavádění kaší jsem zjistila reakci na BKM, v místě kontaktu s jídlem okolo pusy se jí objevily červené fleky, které cca do hodiny zmizely. Reagovala takhle na mléčné kaše, kozí kaše, bílý jogurt, cottage, tvaroh, Nutrilon, bezlaktózový jogurt. Zhruba poslední měsíc má jinou konzistenci stolice, místo pevných bobků je stolice řidší, ale neřekla bych, že to je průjem. Můj dotaz zní, zda jste se některá setkala s tím, že by dítě začalo reagovat na BKM z MM až takhle v pozdější době a do té doby bylo v pohodě? Nevím, jestli to nemám připisovat zubům, chci zkusit držet dietu bez mléka, ale je to vcelku peklo na delší dobu, tak než do toho půjdu, ráda bych znala vaše zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

144
11.2.20 22:17

Ahoj, nemám vyloženě stejnou zkušenost, ale momentálně taky řeším alergie. Dcera měla po narození napřed novorozenecké akné, pak seboreu a zhruba od 4 měsíce zřejmě atopický ekzém, který se po očkování ještě rozjel. Celou dobu jsem jedla mléčné výrobky a to dost. Když byl ekzém ošklivý, začala jsem držet dietu bez alergenů. Do té doby byla malá spokojené miminko, nikdy bych neřekla, že jí třeba trápí bříško. Ale s tou dietou najednou začala být i víc usměvavá a asi do 10 dnů se začal zlepšovat i ten ekzém. Pak jsem přišla na to, že mléko ji opravdu vadí, ekzém se po mléku zhorsil. Takže moje teorie je, že vadit bkm může, jen u někoho trvá dýl, než se to projeví. Nakonec to u vás
může být náhoda, ale já bych dietu zkusila, alespoň na týden.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5739
12.2.20 07:32

My abkm zjistili asi v sestem mesici. Plne kojene dite, takze pri zavadeni prikrmu. Tak asi proc ne.
Bezlaktozove mleko na abkm nepomuze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.2.20 10:05

@Ornwen Vím, že bezlaktozovy výrobky nepomůžou, jen jsem je zkoušela pro vyloučení možnosti alergie na laktózu. A v těch 6 měsících vám dítě zacalo reagovat i na BKM v MM?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
659
12.2.20 10:14

Synovi se ABKM projevila v 7 měsících, kdy dostal poprvé jogurt.
Byl do 6 měsíců plně kojený a kojený byl pak i dál skoro do dvou let.
Cca ve 14 měsících u něj ABKM zmizela.
Byla jsem tedy celkem dlouho na bezmléčné dietě, protože jsem ho chtěla kojit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24868
12.2.20 11:01

Synovi se ABKM zacala projevovat az po tretim roce. V 6ti mu ji konecne potvrdili a co drzi dietu, tak problemy zmizely. Do tri let nemel zadne priznaky, kojeny byl do 7m, prikrmy zavadene od 4m a prvni jogurt mel asi v 6m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.2.20 11:05

@pet p To znamená, že jakmile byla ABKM z prikrmu, tak jsi automaticky začala držet bezmlecnou dietu i ty, i když předtím neměl žádné příznaky, že by mu BKM vadila v MM?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5739
12.2.20 11:15

@Constellation kdyby mu vadila laktoza, vadi i mm.
Jo, kdyz jsem ho zacala vic zatezovat mlikem, tak se to projevilo (vic), pak jsem dal kojila, drzela jsem dietu ja, sledovala prikrmy.
U nas nastesti prošly kozi a ovci veci, takže to bylo snesitelnejsi. Po jeho roce to preslo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
659
12.2.20 13:04

@Constellation Ano, přesně tak. Ta alergie se projevila po podání jogurtu a od té doby už BKM vadila všude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama