Pozemek - daň z nemovitosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

majdulacek
Zasloužilá kecalka 607 příspěvků 23.03.18 18:05
Pozemek - daň z nemovitosti

Ahoj holky,

jdu se poradit. V roce 2017 jsme s pritelem koupili stavebni pozemek. Kazdy mame 1/2. Přiznání k dani z nabytí nemovitych veci jsme take v roce 2017 podali a oba zaplatili za svuj dil.

Je potreba jeste platit dan z nemovitosti? Pozemek je prazdny, stavet teprve budeme.

Muzete mi poradit, prosim?

Děkuji

Reklama

Reakce:

sissi87
Nováček 1 příspěvek 23.03.18 18:26

Ano, povinost podat daňové přiznání a zaplatit daň z nemovitosti má každý, kdo v roce 2017 nebyl nemovitou věc, tedy i pozemek. Lhůta pro podání daňového přiznání uplynula 31.1.2018,takže počítejte i s nějakým penále…

iwa83
Kelišová 5676 příspěvků 23.03.18 18:55

Dan se plati i kdyz jen sekas zahradu. Podava se jen jednou, pak uz Ti bude automaticky chodit složenka. Az budete mit vydane stavebni povoleni je potreba hlasit na prislusny FU a dodanuje se ta cast co bude pod barakem. Kdyby ne, dopoctou Ti to zpetne az budes mit zkolaudovano. I s penalem.

lusy.lus
Kecalka 248 příspěvků 1 inzerát 23.03.18 19:57

Jak píšou holky, daňové přiznání mělo být do konce ledna. Takže bych rychle utíkala na finančák. A u této daně stačí, když tam půjdete jen jeden, daňové přiznání bude od jednoho z vás a ten to taky bude platit.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Biologické hodiny Farné bijí jako zvon: Dceru Emmy Smetana by snědla!

Zpěvačka Ewa Farna (24) střídavě vyvrací své těhotenství anebo odráží dotazy... číst dále >

VÍME PRVNÍ: David Švehlík se stal trojnásobným otcem. Je to kluk, nebo holka?

David Švehlík se stal trojnásobným otcem. Jeho manželka Vendula mu v úterý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po prvním porodu u mě propukla roztroušená skleróza i Crohnova choroba

Je mi třiačtyřicet let, mám dvě děti a po porodu dcery se u mě začaly... číst dále >

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Reklama