Jak můžu vymáhat svoji část pozemku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

GabinkaCh
Ukecaná baba ;) 2125 příspěvků 25.01.18 22:38
Pozemek-můžu to udělat?

Přistěhovali jsme se do mého rodného domu. Mamka ho na mě přepsala. Tedy já mám horní patro a dole bydlí moje teta. Má 78 let, věčně rýpe, pomlouvá za zády, prostě nic moc, nemusíme ji.Jde o to, že zahrady kolem domu má psané můj bratr, pěstuje tam stromky. Samozřejmě po těch jeho zahradách můžem chodit a ovoce si můžem taky trhat. Jedna větší zahrada je ale psána na mě a tu mou tetu. Půl na půl. Jenže teta ji má už roky oplocenou celou a my na ni nechodíme. Chtěla bych si tu půlku vzít aby si na ní mohl něco sadit a pěstovat chlap.On to miluje :D Mám v plánu to tetě říct. Pokud mi nevyhoví, můžu s tím něco dělat? a co? Kam se obrátit? můžu si tu polovinu ohradit? nebo to musí nějaký ouřada vyměřit? díky. Opakuji, že ta půlka je má a je to i v katastru. Mě by o ní tak nešlo, ale chci aby si tam můj chlap mohl sadit co chce a kam chce.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

terinka4444
Hvězda diskuse 65764 příspěvků 25.01.18 22:41

Počkej, jak půl napůl v katastru? je to jeden pozemek se dvěma vlastníky? Samozřejmě, že si můžeš svoji půlku využívat

Uživatel je onlineJanli
Závislačka 4965 příspěvků 25.01.18 22:44

Pokud to jsou ideálni poloviny, budete se muset s tetou domluvit, respektive vám musí umožnit zahradu užívat, ale režim je o dohodě. Pokud nebudete po tetě dědit, asi bych chtěla, aby zahrada byla zaměřením rozdělena na dva samostatné pozemky a předešla dalším dohadům.

GabinkaCh
Ukecaná baba ;) 2125 příspěvků 25.01.18 22:48

Ale co když mi řekne že to tak zůstane hotovo.Ona taková je

Uživatel je onlineJanli
Závislačka 4965 příspěvků 25.01.18 22:55

@GabinkaCh tak se za sebe poper nebo nech ten pozemek rozdělit na dva.

Bábrdl
Generální žvanilka 20492 příspěvků 25.01.18 23:06
@GabinkaCh píše:
Ale co když mi řekne že to tak zůstane hotovo.Ona taková je

To pak není dohoda. :nevim:
Navrhni rozpůlení zahrady.
Ale snažila bych se to řešit smírně. Není nic horšího než spory se sousedy, ať už jsou rodina, nebo ne.

V naší čtvrti je dům na rohovém pozemku. Je dvougenerační - jednu část obývá jeden bratra a jeho dospělé děti se svými rodinami, druhou druhý. A nebaví se spolu prý už desítky let.

GabinkaCh
Ukecaná baba ;) 2125 příspěvků 25.01.18 23:08

Však já to chci řešit v klidu.

hapovab
Kecalka 442 příspěvků 25.01.18 23:09

No me by zajimalo, kdo nechal majetek takto rozdelit, to je za trest a ne za odmenu :roll:

Mmsg 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.18 00:00
@GabinkaCh píše:
Přistěhovali jsme se do mého rodného domu. Mamka ho na mě přepsala. Tedy já mám horní patro a dole bydlí moje teta. Má 78 let, věčně rýpe, pomlouvá za zády, prostě nic moc, nemusíme ji.Jde o to, že zahrady kolem domu má psané můj bratr, pěstuje tam stromky. Samozřejmě po těch jeho zahradách můžem chodit a ovoce si můžem taky trhat. Jedna větší zahrada je ale psána na mě a tu mou tetu. Půl na půl. Jenže teta ji má už roky oplocenou celou a my na ni nechodíme. Chtěla bych si tu půlku vzít aby si na ní mohl něco sadit a pěstovat chlap.On to miluje :D Mám v plánu to tetě říct. Pokud mi nevyhoví, můžu s tím něco dělat? a co? Kam se obrátit? můžu si tu polovinu ohradit? nebo to musí nějaký ouřada vyměřit? díky. Opakuji, že ta půlka je má a je to i v katastru. Mě by o ní tak nešlo, ale chci aby si tam můj chlap mohl sadit co chce a kam chce.

Pokud budete dědit i po tetě, tak doporučuji moc to nehrotit, pokud ne tak zaměřit a rozdělit. Ale ta zahrada se musí nějak sekat a kultivovat, tak se tam postupně procpěte za tímto účelem. :mrgreen: Než se to vyřídí, tak by mohl bratr pro letošek povolit nějaký záhonek na jeho pozemku? :roll:

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1077 příspěvků 26.01.18 00:28

Taky mi přijde, že v tomto případě by možná byla jednodušší domluva s bratrem…

Tunrida
Hvězda diskuse 46758 příspěvků 26.01.18 06:19
@hapovab píše:
No me by zajimalo, kdo nechal majetek takto rozdelit, to je za trest a ne za odmenu :roll:

To by mě taky zajímalo. Bych mu za to fakt poděkovala.

sissi001
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 1 inzerát 26.01.18 07:18
@Tunrida píše:
To by mě taky zajímalo. Bych mu za to fakt poděkovala.

Znám dost podobných případů… bohužel i osobně… :zed:.

tabusenka
Kecalka 215 příspěvků 1 inzerát 26.01.18 07:22

Chce to geodetické vyměření aby jste věděla od kud kam je přesně vaše půlka. Teta s tím nemůže nic dělat

Ivan PPZ
Kelišová 5595 příspěvků 26.01.18 09:14

Vy ale nemáte pravou polovinu a ona levou. Vy máte ideální polovinu- tedy 50% podílu na celém pozemku. Reálně je to jeden z nejhorších způsobů rozdělení majetku… Obě máte právo využívat celou zahradu. Je potřebu udělat dohodu vlastníků, jak budete pozemek využívat. Klidně si můžete samy zatlouct kolíky, udělat plot. Můžete nechat parcelu i rozdělit a budete mít geometrický plán (a zaražené kolíky), tedy přesně na odpovídající počet m2 (ale musíte se domluvit). Nicméně Katastr tohle rozdělení nezapíše do KN. To se provede až při nejbližší změně vlastníka (pokud byste chtěla tu svoji polovinu třeba prodat).

GabinkaCh
Ukecaná baba ;) 2125 příspěvků 26.01.18 16:04

Tak já to nechci hrotit. Nejradši bych kdyby se to proste nejak odhadem rozpulilo a oplotilo.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Andrea Pomeje mluví o rozvodu a Jirkovi vzkazuje: Jdi se léčit!

Andrea Pomeje se konečně rozhoupala. Pět měsíců poté, co doslova vyhodila... číst dále >

Dara drtí Alagič i Rytmuse: Takto odpovídá na jejich zamilované fotky!

Koncem března Dara Rolins (45) a Patrik Rytmus Vrbovský (41) informovali o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: hlasujte pro vítěze druhého kola!

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama